خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4803 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

بررسی پیش نیازهای نصب Microsoft CRM 2016

بررسی پیش نیازهای نصب Microsoft CRM 2016

کد مطلب : 1027 PDF

خب، به امید خدا می خواهیم دوره آموزشی Microsoft Dynamic CRM 2016 را با شما عزیزان استارت بزنیم. هر نرم افزاری برای نصب نیاز به پیش نیاز یا یکسری Prerequisite دارد، Dynamic CRM هم از آنجایی که یک نرم افزار بسیار بزرگ است، حتما نیاز است که شما به طور کامل پیش نیازهای آن را رعایت کنید تا در روند نصب و استفاده از برنامه با مشکلی مواجه نشوید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
در اینجا ما قصد داریم که Microsoft Dynamic CRM 2016 را در ویندوز سرور 2016 نصب و راه اندازی کنیم. البته شما می توانید این نرم افزار را در ویندوز Server 2012 و ویندوز Server 2012 R2 هم نصب کنید(فقط روی نسخه های Data Center و Standard و یا Developer). همچنین این نرم افزارهای در پلتفرم های مجازی مانند VMWare و یا Hyper-V هم میتوانید نصب کنید. اما باید به VM مربوطه، منابع مناسبی را تخصیص دهید(در ادامه آنها را ذکر خواهیم کرد). اما همانطور که گفتیم، نصب این برنامه با پیش نیازهایی همراه است و باید از قبل آنها را مهیا کرده باشید. مثلا انتظار نداشته باشید روی سیستمی که کلا 2 گیگابایت رم دارید بتوانید این برنامه را نصب و راه اندازی کنید.

بررسی پیش نیازهای نصب Microsoft CRM 2016 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

از بایت سخت افزاری، سرور یا سیستمی که قرار است برنامه Microsoft Dynamic CRM 2016 در آن نصب شود، حداقل باید پردازنده Quad-core x64 را داشته باشد و حتما 64 بیتی باشد. سرعت پردازنده 2GHZ و یا بالاتر باید باشد.
در مورد RAM هم شما با 4GB رم هم می توانید آن را نصب و راه اندازی کنید اما پیشنهاد مایکروسافت 8GB و یا بالاتر از آن است.
سسیستم شما باید حداقل 10GB فضای خالی در هارد داشته باشد اما پیشنهادی که مایکروسافت دارد، فضای 40GB در هارد دیسک است.

بررسی پیش نیازهای نصب Microsoft CRM 2016 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

نرم افزار CRM برای ذخیره سازی اطلاعات کاربران که در برنامه وارد می کنند از پایگاه داده قدرتمند SQL Server استفاده می کند. شما می توانید SQL را در همان سروری که نرم افزار CRM قرار دارد، نصب کنید، ولی چنانچه این امگان در محیط واقعی و Production میسر است و سرور خالی دارید که با این پیشنیازها تطابق دارد، ترجیحا SQL را برای افزایش Performance و سرعت برنامه، در آن نصب کنید.
شما با 4GB رم هم می توانید SQL Server را در سرورتان نصب کنید اما پیشنهاد مایکروسافت 16GB است.
Raid های پیشنهادی مایکروسافت هم برای کارایی بیشتر از این نرم افزار Raid5 و Raid 10 می باشد. البته شما روی هارد دیسک های SATA هم می توانید، CRM را نصب کنید اما در محیط واقعی برای کارایی بهتر برنامه از دیسک های SAS، با سرعت 15000 دور در دقیقه(RPM) استفاده کنید.

بررسی پیش نیازهای نصب Microsoft CRM 2016 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

شما از هر نسخه SQL Server ای نمی توانید برای استفاده CRM استفاده کنید. حتما باید یکی از نسخه هایی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، را نصب و در اختیار داشته باشید. مثلا نمی توانید از SQL server 2008 R2 و یا نسخه های Express کلیه ورژن های SQL به منظور پایگاه داده نرم افزار CRM استفاده کنید و حتما باید یکی از موجود در تصویر بالا را استفاده کنید. نکته بعدی که SQL Server مشهود است، این است که نباید از نسخه های 32 بیتی SQL Server استفاده کنید و فقط باید نسخه 64 بیتی آن را استفاده کنید.

بررسی پیش نیازهای نصب Microsoft CRM 2016 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

یکی دیگر از نکاتی که در خصوص این برنامه وجود دارد این است که اولا نمی توانید آن را در سروری که Role اکتیو دایرکتوری را دارد نصب و راه اندازی کنید و در ثانیا حتما باید Active Directory Modes، شما یکی از ویندوزهای سرور شما باشد. مثلا اگر functional level اکتیو دایرکتوری شبکه شما، 2003 باشد، برنامه را نمی توانید نصب کنید. Doamin functional level اکتیو دایرکتوری شما طبق پیش نیاز برنامه CRM باید از 2008 به بالا باشد.

بررسی پیش نیازهای نصب Microsoft CRM 2016 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

از آنجایی که نرم افزار CRM مایکروسافت تحت پلترفرم وب طراحی و برنامه نویسی شده است، پس به سرویس IIS هم نیاز دارد. شما قبل از نصب برنامه باید IIS را در ویندوز سرور خود نصب کرده باشید.
شما با هر مرورگری می توانید از CRM استفاده کنید. اما اگر از مرورگر internet explorer استفاده می کنید حتما باید نسخه های 10 و یا 11 باشند و اگر از سایر مرورگرها استفاده می کنید، همیشه سعی کنید که آنها را آپدیت و بروزرسانی کنید.

در سیستمی که قرار است من CRM را نصب کنم، یک VMWARE Workstation نصب کرده ام و یک ویندوز سرور 2016 با 2GB رم را به سرور اکتیو دایرکتوری اختصاص دادم و Role اکتیودایرکتوری رادر آن نصب و راه اندازی کرده ام. بنده فرض را بر این قرار داده ام که شما با راه اندازی و کانفیگ اکتیو دایرکتوری آشنایی کامل را دارید. این دامین را با نام khoshamoz.local ایجاد کرده ام و نام آن PDC و IP Address آن را هم 172.20.20.20 تنظیم کردم.
شما هم می توانید مطابق با بنده و یا هرطور که خودتان می خواهید سرور اکتیو دایرکتریو را کانفیگ کنید. در مرحله بعد یک ویندوز سرور 2016 دیگر به منظور نصب نرم افزار CRM را راه اندازی کردم و نام آن سرور را CRM_SRV تنظیم کردم و IP Address این سرور 172.20.20.21 تنظیم شده است. میزان RAM ایی که به این سرور اختصاص دادم، 16GB می باشد البته شما با همان 8 گیابایت هم می توانید برنامه را نصب و راه اندازی کنید. سپس این سرور را به منظور نصب، باید به Domain جوین کنیم که این کار را هم انجام دادم و سرور CRM را به اکتیو دایرکتوری جوین کردم. پس از جوین SQL Server Enterprise را در همین سرور نصب کردم. نصب SQL SERVER را در این مقاله می توانید مطالعه کنید.
در گام بعدی باید برنامه DVD نصب برنامه CRM را در DVD Rom قرار داده و نصب را شروع کنیم. شما اگر برنامه Microsoft Dynamic CRM 2016 را د راختیار ندارید به سادگی و با یک جستجوی فارسی در گوگل، از سایت های فارسی زبان به همراه کد فعال سازی، می توانید آن را دانلود کنید.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Dynamic CRM 2016، لطفا اینجا کلیک کنید.


مقاله بعدی: آموزش نصب microsoft crm 2016


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره رایگان آموزش Microsoft CRM 2016