خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4803 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - لاگین به CRM

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - لاگین به CRM

کد مطلب : 1035 PDF

حالا که موفق به نصب CRM شدیم، باید تست کنیم که اصلا می توانیم از طریق مرورگر به CRM لاگین کنیم یا خیر، ببینیم این همه زحمت برای نصب آیا نتیجه داده یا خیر.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
کار چندان سختی نیست، کافیست به Control panel ویندوز سرور خود وارد شوید و به Applet مربوطه به Administrative tools وارد شوید.
حالا روی آیکون مربوطه به Internet Information Services (IIS) Manager مطابق با تصویر زیر دابل کلیک کنید تا به کنسول IIS وارد شوید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - لاگین به CRM . آموزشگاه رایگان خوش آموز

حالا پس از وارد شدن به کنسول، از پانل سمت چپ روی نام سرور مربوط به CRM دابل کلیک کنید تا گزینه های زیر آن نمایان شود.
به پوشه Sites وارد شوید. همان طور هم که می بینید دو وب سایت را این IIS میزبانی می کند. یکی برای Default website که چیزی برای آن در نظر نگرفته ایم و دیگر همان وب سایت CRM است که در موقع نصب اقدام به ایجاد آن کردیم و یک شماره پورت به آن Assign کردیم. حالا روی وب سایت مربوط به CRM کلیک کرده و از پانل سمت راست در قسمت Browse Website، مانند تصویر زیر، روی لینک پایین آن Browse:5550(http) یک بار کلیک کنید. به جای 5550 شما Port number ای را که در زمان نصب به CRM تخصیص داده بودید را مشاهده خواهید کرد.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - لاگین به CRM . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب مرورگر Internet Explorer اجرا شده و به CRM در این مرورگر اجرا خواهد شد.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - لاگین به CRM . آموزشگاه رایگان خوش آموز

از آنجایی که محیط آزمایشی است ممکن است کمی اجرای CRM در این مرورگر طول بکشد و جای نگرانی نیست.
زمانی که مراحل نصب برنامه CRM به اتمام رسید، من سیستم را یکبار ریستارت کردم، اگر هر بار که سیستم را ریستارت کردید و ویندوز CRM بالا آمد، چند لحظهای منتظر بمانید تا سرویس های CRM بعلاوه سرویس های مربوط به SQL Server استارت شوند و یکباره برنامه را اجرا نکنید.
اگر با اجرای CRM با مشکل مواجه شدید و با پیغام در مرورگر برخورد کردید،حتما از استارت بودن سرویس SQL اطمینان حاصل کنید چون من این مشکل را پس از ریستارت داشتم. به Run وارد شده و Services.msc را تایپ کرده و Enter کنید.
پس از ریستارت متوجه شدم که دو سرویس (SQL Server(MSSQLSERVER وSQL Server Agent (MSSQLSERVER استاپ شده بودند. با فعال کردن آنها مشکل برطرف شد و لاگین به CRM بدون مشکل انجام شد.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - لاگین به CRM . آموزشگاه رایگان خوش آموز

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Dynamic CRM 2016، لطفا اینجا کلیک کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره رایگان آموزش Microsoft CRM 2016