خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4803 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - ثبت روزهای تعطیلی کاری

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - ثبت روزهای تعطیلی کاری

کد مطلب : 1038 PDF

شاید از تیتر این مقاله تعجب کرده باشید، اینکه بخواهیم تعطیلات را در CRM ثبت کنیم که چه بشود؟ از نرم افزار بزرگی مثل CRM با آن تیم برنامه نویسی و مدیران پروژه و همچنین تحلیل مشاغل مختلف، همچین انتظاری هم می رود که همچین امکان را در برنامه قرار داده باشند. اجازه بدهید این بخش را با ذکر مثالی برای شما تشریح کنیم تا کامل به اهمیت این بخش پی ببرید، شاید برای کسب و کار شما هم این مورد مثمر ثمر واقع بشود. مثلا تصور کنید یک شرکت که فروش لوازم صوتی و تصویری را انجام می دهد و یا فروش لوازم خانگی مثل یخچال و یا لباسشویی را دارد، پس از فروش محصول به مشتری، یک شماره نمایندگی را به مشتری ارائه می دهند تا با تماس با آن نمایندگی خدمات نصب را دریافت کنند. فرض را هم بر این قرار می دهیم که نمایندگی حتی در روزهای تعطیل هم خدمات پس از فروش را به مشتریان محصولاتشان ارائه می دهند. خب، آیا نباید در بخشی از برنامه تعطیلات از قبل درج شده باشد تا بتوانیم از آنها برای همچین مواقعی استفاده کنیم؟ در کشور ما روز رسمی جمعه ها می باشد، در کنار جمعه ها روزهای تعطیل دیگری هم داریم. حالا بدون اطلاع از این روزهای تعطیل چطور می خواهیم در همان روز تعطیل نیرو یا فردی که قرار است این خدمات را به مشتری ارائه دهد را مدیریت کنیم؟ قطعا به این امکان در برنامه CRM نیاز داریم. ما باید از قبل روزهای تعطیل را برای یک بازه زمانی خاص، مثلا سالی که در آن قرار داریم مشخص کنیم و از آن در این شرایط استفاده کنیم. ما فقط یکبار آن را تعریف می کنیم و بارها از آن استفاده می کنیم. چیزی شبیه به کدینگ حسابداری که یک بار توسط حسابداران تهیه تدارک دیده می شود و پس وارد کردن در برنامه، هر بار که نیاز شد از آن استفاده می کنند البته استفاده این امکان در برنامه CRM متفاوت است ولی برای روشن کردن موضوع آن را مثال زدیم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
حالا به سراغ مشخص کردن روزهای تعطیل کاری می رویم.
برای این منظور به CRM لاگین کرده و در قسمت بالا در کنار آرم Microsoft Dynamic CRM روی دکمه سه خطی کلیک کنید تا ابزارهایی که در شکل زیر می بینید را مشاهده کنید. سپس روی ابزار Settings در پانل زیر کلیک کنید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - ثبت روزهای تعطیلی کاری . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از کلیک به Settings تنظیمات زیر در زیر همان Settings ظاهر خواهد شد.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - ثبت روزهای تعطیلی کاری . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در سمت چپ و در قسمت Business، روی ابزار Business Management کلیک کنید.
در بین تنظیماتی که برای Business Management وجود دارد، روی ابزار Business Closure کلیک کنید. بدین ترتیب فرم شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - ثبت روزهای تعطیلی کاری . آموزشگاه رایگان خوش آموز

البته چون این برنامه خام است و اطلاعاتی در آن وارد نشده، هیچ تعطیلی هم در برنامه نداریم، اما حالا می خواهیم تعطیلات کاری را در برنامه مشخص کنیم. از قسمت بالای همین پنجره روی دکمه New کلیک کنید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - ثبت روزهای تعطیلی کاری . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب فرم شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - ثبت روزهای تعطیلی کاری . آموزشگاه رایگان خوش آموز

حالا اقدام به وارد کردن اطلاعات لازم در خصوص تعطیلی روز کاری می کنیم.
در قسمت Name باید یک نام برای مناسبت روز تعطیل وارد کنیم. در قسمت Start Time و End Time، باید بازه روزهای تعطیل را مشخص کنید. مثلا از چه تاریخی تا چه تاریخی این تعطیلی وجود دارد.
در قسمت Duration، شما زمان تعطیلی را مشخص می کنید. البته با انتخاب تاریخ، این گزینه هم به طور خودکار پر می شود.
دوستان در اینجا، تیک گزینه All Day Event را هم مشاهده می کنید. اگر تیک این گزینه که بصورت پیش فرض هم فعال است، بزنید، یعنی کلا آن روز یا آن بازه زمانی تعطیل کامل است اما اگر این تیک را بردارید، می توانید ساعت هم مشخص کنید مثلا در این روز خاص از این ساعت تا ساعت... تعطیل است و نه کل روز.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - ثبت روزهای تعطیلی کاری . آموزشگاه رایگان خوش آموز

اگر اشتباهی در ثبت کورد انجام داده اید، کافیست پس از ثبت رکورد روی آن رکورد در جدمل کلیک کنید تا فرم ویرایش آن باز شود و سپس پس ویرایش آن، دکه OK را کلیک کنید.
دوستان، شما در این بخش چند رکورد وارد کنید، در آموزش های آینده خواهید دید که این رکوردهای روزهای تعطیل در فرم Business Closure، چگونه مدیریت افراد را در روزهای تعطیل ساده و راحت می کند. اگر در یک روز تعطیل شرکتی خدمات پس از فروش به مشتریان ارائه ندهد و از طرفی این فرم را پر نکرده باشد، قطعا در مدیریت این روزها و افراد مرتبط با آن به مشکل بر خواهد خورد. پس در آموزش های بعدی، حتما این مورد را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Dynamic CRM 2016، لطفا اینجا کلیک کنید.
دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره رایگان آموزش Microsoft CRM 2016