خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4649 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آشنایی با اشیاء برنامه

آشنایی با اشیاء برنامه

کد مطلب : 1039 PDF

در بخش امنیت نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار، مفهومی داریم به نام اشیاء برنامه، که می توانیم در تعیین دسترسی ها از این اشیاء استفاده نماییم. در این آموزش می خواهیم به این موضوع بپردازیم که اشیاء برنامه چه چیزهایی می باشند.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

نسخه رایگان نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار را می توانید از لینک زیر و مستقیما از سایت تولید کننده آن دانلود نمایید.

دانلود نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان راهکار

منظور از اشیاء برنامه چیست؟


به طور کلی هر چیزی که در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار می بینید، یک شیء از برنامه می باشد. به مثالهای زیر توجه کنید :

 • تصویر زیر منوهای نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار را به شما نشان می دهد. هر کدام از این منوها یک شیء می باشند و شما می توانید برای کاربری تعیین نمایید که دسترسی به آن شیء منو را داشته باشد و یا اینکه مجوزش را از او بگیرید.

  آشنایی با اشیاء برنامه
 • تصویر زیر یکی از فرمهای برنامه را به شما نشان می دهد. خود این فرم هم یک شیء می باشد و همینطور اجزاء تشکیل دهنده آن نیز جزء اشیاء برنامه محسوب می شوند.

  آشنایی با اشیاء برنامه

نکته مهم : به دلیل اینکه اشیاء تشکیل دهنده نرم افزار بسیار زیاد می باشند، برای پرهیز از شلوغ شدن بیش از حد بخش امنیت برنامه، همه این اشیاء در بخش امنیت استفاده نشده اند. صرفا اشیائی که دارای اهمیت امنیتی می باشند در آنجا وجود دارند.

به عنوان مثال دکمه افزودن، ویرایش و حذف در امنیت وجود دارد، اما دکمه خروج نیازی به امنیت ندارد.

طبقه بندی اشیاء برنامه


تصویر زیر طبقه بندی اشیاء برنامه در بخش امنیت نرم افزار، را به شما نشان می دهد.

آشنایی با اشیاء برنامه
آن دسته از اشیاء برنامه که در بخش امنیت گنجانده شده اند، برای شناسایی راحتتر در 8 طبقه بندی مختلف تفکیک شده اند. این طبقه بندیها به شرح زیر می باشند :

 1. تعاریف : اشیاء موجود در منوی تعاریف در این دسته بندی قرار دارند. طبقه بندی تعاریف شامل منوی تعاریف و کلیه زیر منوهای آن می باشد.

  آشنایی با اشیاء برنامه
 2. عملیات : اشیاء موجود در منوی عملیات در این دسته بندی قرار دارند. طبقه بندی عملیات شامل منوی عملیات و کلیه زیر منوهای آن می باشد.

  آشنایی با اشیاء برنامه
 3. گزارش ها : اشیاء موجود در منوی گزارش ها در این دسته بندی قرار دارند. طبقه بندی گزارش ها شامل منوی گزارش ها و کلیه زیر منوهای آن می باشد.

  آشنایی با اشیاء برنامه
 4. امکانات : اشیاء موجود در منوی امکانات در این دسته بندی قرار دارند. طبقه بندی امکانات شامل منوی امکانات و کلیه زیر منوهای آن می باشد.

  آشنایی با اشیاء برنامه
 5. مجوز های افزودن : هر دکمه "افزودن" در هر جای برنامه که مشاهده می کنید در این طبقه بندی قرار می گیرد. اساسا هر جایی که بخواهید اطلاعاتی را به نرم افزار اضافه کنید یک مجوز افزودن نیاز دارد. تصویر زیر یک نمونه از دکمه "افزودن" در یکی از فرمهای نرم افزار فروشگاهی راهکار، می باشد.

  آشنایی با اشیاء برنامه
 6. مجوز های ویرایش : هر دکمه "ویرایش" در هر جای برنامه که مشاهده می کنید در این طبقه بندی قرار می گیرد. اساسا هر جایی که بخواهید اطلاعاتی را در نرم افزار ویرایش کنید یک مجوز ویرایش نیاز دارد. تصویر زیر یک نمونه از دکمه "ویرایش" در یکی از فرمهای نرم افزار فروشگاهی راهکار، می باشد.

  آشنایی با اشیاء برنامه
 7. مجوز های حذف : هر دکمه "حذف" در هر جای برنامه که مشاهده می کنید در این طبقه بندی قرار می گیرد. اساسا هر جایی که بخواهید اطلاعاتی را از نرم افزار حذف کنید یک مجوز حذف نیاز دارد. تصویر زیر یک نمونه از دکمه "حذف" در یکی از فرمهای نرم افزار فروشگاهی راهکار، می باشد.

  آشنایی با اشیاء برنامه
 8. سایر مجوزها : عملیات اصلی برنامه شامل چهار عملیات "افزودن"، "ویرایش"، "حذف" و "مشاهده" اطلاعات می باشد. آن اشیائی که در قسمت سایر مجوزها گنجانده شده اند، مواردی هستند که در این چهار عملیات اصلی نرم افزار راهکار نگنجیده اند. به عنوان مثال مجوز "تهیه خروجی اکسل" که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید یکی از موارد موجود در طبقه بندی سایر مجوزها می باشد.

  آشنایی با اشیاء برنامه

برای مشاهده فهرست کامل آموزشهای این دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار


نویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:


دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار