خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4803 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Duplicate Detection Settings

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Duplicate Detection Settings

کد مطلب : 1190 PDF

داینامیک CRM مایکروسافت، بصورت پیش فرض از اضافه شدن رکوردهای تکراری جلوگیری می کند. القبته این جلوگیری همراه با یک پیغام است که به کاربر اطلاع می دهد رکورد مشاهبهی با همین نام در فرم ثبت شده است و چنانچه کاربر مراحل را ادامه دهد، میت واند حتی رکورد تکراری هم به جدول اضافه کند. این قضیه حتی در زمان Import کردن اطلاعات از فایل های نظیر اکسل به CRM هم مصداق دارد. شما در زمان Import، با پیغامی مواجه می شوید که اگر گزینه مناسب را انتخاب کنید، از اضافه شدن رکوردهای تکراری به CRM جلوگیری به عمل خواهد آمد. اما شما این تنظیم را می توانید غیرفعال کنید و دیگر در زمان اضافه کردن رکوردهای تکراری به شما هیچ پیغامی نمایش داده نمی شود. البته بیشتر قصد ما نشان دادن تنظیمات آن است وگرنه غیرفعال کردن این تنظیم، اصلا به صلاح نیست چون دیتابیس CRM شما را انبوهی از رکوردهای تکراری اشغال می کند.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
بدین منظور به منوی Settings وارد شده و به سراغ Data Management بروید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Duplicate Detection Settings . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب وارد پنجره شکل زیر خواهید شد.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Duplicate Detection Settings . آموزشگاه رایگان خوش آموز

از بین تنظیمات موجود، Duplicate Detection Settings را کلیک کنید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Duplicate Detection Settings . آموزشگاه رایگان خوش آموز

همه آن اتفاقاتی که پاراگراف اول توضیح دادیم، از اینجا آب می خورد.
گزینه When a record is created or updated، برای زمانیست که شما یک رکورد تکراری را به برنامه اضافه کنید و به شما پیغام نشان داد هشود. همچنین اگر رکوردی را آپدیت کنید و در زمان ویرایش آن را به رکورد تکراری تغییر دهید باز هم پیغام تکراری بودن رکورد را مشاهده خواهید کرد.
گزینه During Data Import هم مختص زمانی است که شما از طریق یک دیتابیس دیگر نظیر اکسل، اقدام به اضافه کردن و Import کردن رکورد به فرم کنید، در صورت وجود رکورد تکراری پیغام داده شود. دوستان این تنظیمات برای Detection یا شناسایی هستند و کار حذف رکورد را انجام نمی دهند. البته در زمان Import رکورد از اکسل به CRM می توانید که با تنظیمات موجود در فرم آن، از اضافه شدن رکوردهای تکراری در فرآیند Import اطلاعات، جلوگیری به عمل آورید.
اصلا توصیه به غیرفعال کردن گزینه های موجود در این فرم را نمی کنیم ولی آنها را غیرفعال کنید، در زمان اضافه کردن، ویرایش، Import اطلاعات، هیچ پیغامی مبنی بر شناسایی رکورد تکراری دریافت نخواهید کرد و این به ضرر شماست که بیخود و بی جهت دیتابیس و برنامه را شلوغ کنید.


برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Dynamic CRM 2016، لطفا اینجا کلیک کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره رایگان آموزش Microsoft CRM 2016