خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4803 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - بخش سفارشی سازی فرمها - قسمت یازدهم

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - بخش سفارشی سازی فرمها - قسمت یازدهم

کد مطلب : 1211 PDF

در مباحث اضافه کردن فیلدها به فرمها در این جلسه سه Object دیگر را با هم بررسی می کنیم. حتما به فیلد Description در فرم ها دقت کرده اید که هم از نظر سایر و هم از نظر تعداد کاراکتر، از سایر فیلدها بزرگتر است.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
در این مقاله هم باز به سراغ فرم Task می رویم و می خواهیم یک فیلد دیگر مانند فیلد Description به فرم Task اضافه کنیم.
پس وارد فرم Task شده و دکمه Form را از نوار ابزار بالای پنجره کلیک کنید تا به پنجره سفارشی سازی فرم ها وارد شوید. حالا در اینجا و از پانل سمت راست دکمه New Fields را کلیک کنید.
من این فیلدها را تصمیم ندارم به فرم اضافه کنم فقط میخواهم نحوه معرفی آنها را به فرم های CRM خدمتتان عرض کنم.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - بخش سفارشی سازی فرمها - قسمت یازدهم . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در قسمت Display name همانطور که در آموزش های قبلی یاد گرفته اید باید برای هر فیلد ای که به فرم ها اضافه می کنید، یک نام در نظر بگیرید اما بیشتر کار ما در قسمت Data Type است. همانطور که در تصویر بالا هم مشاهده می کنید برای اضافه کردن فیلدهای چند خطی مثل فیلد یا جعبه متن Description، باید آیتم Multiple Lines Of Text را انتخاب کنید. بدین ترتیب اگر فرم را ذخیره کرده و این فیلد را به داخل برنامه بکشید و در جای مناسب قرار دهید و سپس فرم را Publish کنید، این فیلد را مانند فیلدهای قبلی خواهید داشت.
اگر قصد اضافه کردن تصویر به فرم هایتان را هم داشته باشید، کافیست که از قسمت Data Type، آیتم Image را انتخاب کنید. بدین ترتیب شما امکان اضافه کردن تصاویر را هم در فرم هایتان خواهید داشت.
اگر بخواهید از فیلدهای عددی مثل اعداد اعشاری یا اعداد بدون اعشار استفاده کنید از قسمت Data Type، از آیتم های Whole Number یا Floating Point Number می توانید استفاده کنید.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Dynamic CRM 2016، لطفا اینجا کلیک کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره رایگان آموزش Microsoft CRM 2016