خوش آموز به آموزشگاه رایگان خوش آموز خوش آمدید

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - بخش سفارشی سازی فرمها - قسمت دوازدهم

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - بخش سفارشی سازی فرمها - قسمت دوازدهم

کد مطلب : 1212 PDF

در آخرین بخش از اضافه کردن فیلد به فرم های CRM در بخش سفارشی سازی فرم ها، اینبار نوبت به فیلدهای Lookup می رسد. همانطور که می دانید Lookup به معنای جستجو است و اگر از این فیلدها در فرمها استفاده کنید می توانید برخی مقادیر را با جستجو در فرم اضافه کنید. مثلا به فیلد Regarding در فرم های مختلف CRM دقت کنید که وقتی در این فیلد کلیکک نید، بطور خودکار، کلیه مشتریان حقیقی و. حقوقی شما لیست می شوند و از بین آنها شما می توانید انتخاب انجام دهید.
مثلا من تصمیم دارم در این بخش در فرم Task، یک فیلد Lookup اضافه کنم که فقط در بین کاربران CRM جستجو را انجام دهد. سناریوی من هم این است که به عنوان مثال چه کسی قرار است این Task را انجام دهد. تعریف کننده یک Task هر کسی می تواند باشد ولی باید یک شخص یا تیم یا گروهی آن را انجام دهند. بنابراین من یک فیلد از نوه Lookup که لیست کاربران CRM را نمایش دهد انتخاب می کنم.
به پنجره Task وارد شده و از قسمت بالا در نوار ابزار دکمه Form را کلیک کنید تا به پنجره سفارشی سازی فرم وارد شوید. سپس از پانل سمت راست، دکمه New Field را کلیک کنید

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - بخش سفارشی سازی فرمها - قسمت دوازدهم . آموزشگاه رایگان خوش آموز

همانطور که می دانید در قسمت display Name باید یک نام را به تخصیص دهید بعد به قسمت Type بروید و از لیست کشویی Data Type، آیتم Lookup را انتخاب کنید. با انتخاب Lookup مشخص کردید که یک فیلدی که قرار است عمل جستجو را در فرم های دیگر را انجام دهد.
سپس در لیست کشویی پایین یعنی قسمت Target Record Type، باید مشخص کنید که Lookup در چه فرمی یا در چه محلی باید انجام شود. اگر به این لیست کشویی وارد شوید، آیتم های بسیاری نظیز تیم ها، گروه ها و بسیاری دیگر را خواهید دید، من آیتم User را انتخاب کردم.
سپس فرم را Save کرده و این فیلد را در برنامه قرار مداده و فرم را Publish و Save کنید.
با Refresh کردن فرم خواهید دید که این فیلد هم به برنامه اضافه شده و در این فرم از این پس می توانید از آن استفاده کنید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - بخش سفارشی سازی فرمها - قسمت دوازدهم . آموزشگاه رایگان خوش آموز

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Dynamic CRM 2016، لطفا اینجا کلیک کنید.
دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: