خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4652 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

افزودن حساب تفصیلی

افزودن حساب تفصیلی

کد مطلب : 1258 PDF

در این آموزش به چگونگی معرفی یک حساب تفصیلی جدید در نرم افزار حسابداری مالی راهکار خواهیم پرداخت. برای معرفی هر حساب تفصیلی لازم است تا ابتدا حساب معینی را برای آن تعیین نمایید و سپس به آن حساب تفصیلی یک کد و یک نام اختصاص بدهید که این کد و نام باید در بین حسابهای تفصیلی زیر مجموعه آن حساب معین، غیر تکراری باشد.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

قبل از شروع این آموزش ضرورت دارد تا آموزش قبلی را که لینکش در ادامه آمده است مطالعه نمایید.


نسخه رایگان سیستم یکپارچه راهکار، که شامل نرم افزار حسابداری رایگان راهکار و یکسری ماژولهای دیگر می باشد را، می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود نرم افزار حسابداری رایگان راهکار

افزودن حساب تفصیلی


ابتدا در فرم "حسابهای معین"، حساب معینی را که می خواهید برای آن حساب تفصیلی معرفی کنید، انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه [...] در ردیف مربوط به آن حساب معین کلیک کنید.

افزودن حساب تفصیلی
فرم "حسابهای تفصیلی سطح 1" نمایان می شود و لیست همه حسابهای تفصیلی مربوط به حساب معین انتخاب شده را به شما نمایش می دهد. در این فرم بر روی دستور "افزودن" کلیک کنید.

افزودن حساب تفصیلی
فرم "افزودن حساب تفصیلی سطح 1" نمایان می شود. اطلاعات خواسته شده در فرم را تکمیل کنید و بر روی دکمه "ثبت و خروج" کلیک کنید. در ادامه همین آموزش به فیلدهای اطلاعاتی موجود در فرم "افزودن حساب تفصیلی سطح 1" پرداخته ایم.

افزودن حساب تفصیلی

حساب اصلی


حساب اصلی، در واقع همان حساب معینی می باشد که شما انتخاب کرده اید. هر حساب تفصیلی سطح 1 الزاما باید در ارتباط با یک حساب معین باشد.

افزودن حساب تفصیلی

کد و نام حساب تفصیلی


برای هر حساب تفصیلی سطح 1، باید الزاما یک کد و یک نام که هر دوی اینها هم باید در سطح حسابهای تفصیلی سطح 1 غیر تکراری باشند، تعیین نمایید. دقت داشته باشید که وقتی برای یک حساب تفصیلی، کدی را تعیین می کنید، کد حساب معین مربوطه به صورت اتوماتیک به ابتدای حسابهای تفصیلی زیر مجموعه آن اضافه خواهد شد و بین کد حساب معین و کد حساب تفصیلی به صورت اتوماتیک یک خط فاصله "-" قرار می گیرد.

افزودن حساب تفصیلی

معرفی حسابهای تفصیلی سطح 2، سطح 3، سطح 4 و ...


در نرم افزار حسابداری مالی راهکار، شما هیچ محدودیتی در معرفی تعداد سطوح تفصیلی ندارید و به هر تعداد سطح تفصیلی که نیاز داشته باشید می توانید معرفی نمایید. رویه افزودن حسابهای تفصیلی بیشتر مشابه همین رویه است. در واقع در نرم افزار حسابداری مالی راهکار، قاعده معرفی حسابها به این نحو است که هر حساب می تواند نامحدود زیر حساب داشته باشد، و آن زیر حساب هم به همین ترتیب می تواند نامحدود زیر حساب دیگر داشته باشد و این چرخه تا جایی که شما نیاز داشته باشید می تواند ادامه پیدا کند.

برای مشاهده فهرست کامل آموزشهای این دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دوره آموزش جامع سیستم یکپارچه سازمانی راهکار


نویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:


دوره آموزش جامع سیستم یکپارچه سازمانی راهکار

دوره آموزش جامع سیستم یکپارچه سازمانی راهکار