خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4803 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Email Router

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Email Router

کد مطلب : 1265 PDF

به شما در جلسه قبلی نشان دادیم که چطور باید اقدام به نصب Email Router کنید و آن را نصب هم کردیم و قرار شد در جلسه ای جداگانه، کانفیگ و پیکربندی آن را هم انجام دهیم. خب، در این جلسه همین کار را با انجام می دهیم. حالا تصمیم داریم با پیکربندی Email Router که در جلسه قبل نصب آن را انجام دادیم، ارتباط CRM و mail server را برقرار کنیم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
خب، برنامه Microsoft Dynamics CRM Email Router Configuration Manager را از منوی Start ویندوز اجرا کنید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Email Router . آموزشگاه رایگان خوش آموز

همه کارهایی که باید انجام دهید، در این فرم است. شما هم این امکان را دارید که CRM را هم به میل سروری مانند Exchange سرور متصل و Unified کنید و هم به سایر میل سرورهای سازمانی و غیرسازمانی خود جهت ارسال و دریافت ایمیل متصل کنید.
در مرحله اول باید یک Profile برای ایملهای ارسالی و دریافتی تان ایجاد کنید. پس از سمت سمت راست پنجره، دکمه NEW را کلیک کنید. بدین ترتیب وارد پنجره شکل زیر می شوید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Email Router . آموزشگاه رایگان خوش آموز

اول از هم باید برای این پروفایل یک نام در نظر بگیرید، این نام را در فیلد Profile name تایپ کنید. من اول تصمیم دارم که برای ایمیل دریافتی یک پروفایل ایجاد کنم پس از لیست کشویی Direction، آیتم Incoming را انتخاب می کنم.
قسمت مهم دیگر این فرم باید مشخص کنید که میل سرور شما Exchange است یا میل سرورهای دیگر. در قسمت Email Server Type، میل سرورتان را انتخاب کنید از آنجایی که من در این سناریو Exchange Server ندارم، پس POP3 را انتخاب می کنم. اگر Exchange را انتخاب می کردید، باید در قسمت Location، آدرس URL مربوط به Exchange Server را وارد می کردید. همچنین در قسمت Access Credentials، آیتم Other Specific را از لیست کشویی انتخاب می کردید و در دو فیلد ظاهر شده User name و Password، نام سرور Exchange به همراه نام کاربری را وارد و در فیلد Password، رمز عبور را وارد کنید.
اما من Exchange ندارم پس گزینه POP3 را انتخاب می کنم.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Email Router . آموزشگاه رایگان خوش آموز

یکی از بخش های مهم این تنظیم، Authentication Type است که Clear Text را انتخاب کردم، چون ایمیل ها بصورت رمزنگاری نشده هستند.
در فیلد Email Server هم نام میل سرورتان را وارد کنید. اگر SSL ای هم در کار است، ایمیل های شما از mail server بصورت رمزنگاری شده وارد یا خارج می شوند، تیک گزینه Use SSL هم فعال کنید. سپس به برگ نشان Advanced بروید. در اوت لک هم شما برای ایمیل های دریافتی یا ارسالی شماره پورت را وارد می کردید. در اینجا هم باید این شماره پورتها را مطابق با میل سرورتان مشخص کنید.
حالا باید برای ایمیل های ارسالی هم پروفایلی ایجاد کنیم. مجددا دکمه New را کلیک کنید.
در فیلد Profile name یک نام برای این پروفایل در نظر بگیرید. از لیست کشویی Direction هم باید Outgoing را انتخاب کنید. چون قرار این بود که برای ایمیل های ارسالی پروفایل جدید ایجاد کنیم.
در لیست کشویی Email Server Type هم گزینه SMTP را انتخاب کنید. البته اگر Exchange online دارید، آن را انتخاب کنید. در فیلد Email Server هم باید SMTP میل سرور تان را مشخص کنید. و در آخر هم User Name و Password بای ارسال Email از این پروفایل را وارد کنید و تیک قسمت آخر پنجره را فعال کرده و فرم را OK کنید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Email Router . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در ضمن در برگ نشان Advanced هم باید پورت های مربوط به ارسال ایمیل را مشخص کنید.
در ادامه به Tab یا برگ نشان deployments وارد شوید. در اینجا باید CRM Server را با این پروفایل های ایمیل که ایجاد کرده اید، ارتباط دهید.
دکمه New را کلیک کنید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Email Router . آموزشگاه رایگان خوش آموز

از قسمت آخر پنجره، Profile های Incoming و Outgoing را انتخاب کنید. در فیلد Microsoft Dynamics CRM Server باید URL مربوط CRM SERVER را مطابق با استانداردی که خواسته شده باید وارد کنید.
در قسمت Access Credentials هم باید Username و Password مربوط به CRM را وارد کنید و در آخر فرم را OK کنید.
حالا به برگ نشان Users،Queue.. واد شوید. اگر ایمیلهایی ارتباط CRM با میل سرور شما برقرار باشد و همچنین ایمیل هایی که برای User ها یا کاربران در فرم USER وارد کرده اید، Approve شده باشند،همگی در اینجا لیست می شوند. سپس این ایمیل های لیست را با کلیک روی دکمه Publish، توسط CRM قابل استفاده می کنید.

آموزش مایکروسافت CRM 2016 - تنظیمات Email Router . آموزشگاه رایگان خوش آموز

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Dynamic CRM 2016، لطفا اینجا کلیک کنید.دیدگاه ها(2)

مهدی ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

با سلام و وقت بخیر
آموزش های crm شما بسیار عالی و مفید است.
در سرور نرم افزار email router کار میکرد ولی جدیدا با مشکلی که روبه رو شده است و وقتی رو load deta کیلک میکنی این پیام نمایان می شود.
the email router configuration manager was unable to retrieve user and queue information....

حسین محمدی مهر ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

سلام
اینکه میفرمایید قبلا email router بدون مشکل کار میکرده پس مشخصه که User ای که Email router با اون در حال اجراست عضو از اکتیو دایرکتوری است. منم قبلا این مشکل را داشتم و باهاش مواجه شدم. کافیه فقط به کنسول dsa.msc یا همون Active directory users and computer وارد بشید و User مربوطه رو عضو گروه PrivUserGroup کنید. من اینکار رو قبلا کردم مشکلم رفع شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره رایگان آموزش Microsoft CRM 2016