خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4804 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نصب پیش نیازها

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نصب پیش نیازها

کد مطلب : 1289 PDF

دوستان عزیز در دو پست قبلی دیدید که اولا پیش نیازهای نصب مایکروسافت Exchange Server 2016 چیست و همچنین با آماده سازی لابراتوار مجازی برای نصب و پیاده سازی آن هم آشنا شدید. حالا نوبتی هم باشد، نوبت نصب Exchange Server 2016 است. ما پیش نیازهای آن را بررسی کردیم و بستر نصب را هم مهیا کردیم و حالا طبق مراحلی که مایکروسافت جهت نصب این نرم افزار توصیه کرده را در پیش می گیریم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
جهت نصب Exchange server 2016 در سرور مورد نظر باید یکسری Feature ها و Role هایی را پیش آغاز نصب نرم افزار، نصب و فعال کنید. شما میتوانید تمامی این prerequisites ها را بصورت یکجا توسط Power shell نصب کنید و نیازی نیست که از طریق Server Manager اقدام کنید.

Install-WindowsFeature AS-HTTP-Activation, Server-Media-Foundation, NET-Framework-45-Features, RPC-over-HTTP-proxy, RSAT-Clustering, RSAT-Clustering-CmdInterface, RSAT-Clustering-Mgmt, RSAT-Clustering-PowerShell, Web-Mgmt-Console, WAS-Process-Model, Web-Asp-Net45, Web-Basic-Auth, Web-Client-Auth, Web-Digest-Auth, Web-Dir-Browsing, Web-Dyn-Compression, Web-Http-Errors, Web-Http-Logging, Web-Http-Redirect, Web-Http-Tracing, Web-ISAPI-Ext, Web-ISAPI-Filter, Web-Lgcy-Mgmt-Console, Web-Metabase, Web-Mgmt-Console, Web-Mgmt-Service, Web-Net-Ext45, Web-Request-Monitor, Web-Server, Web-Stat-Compression, Web-Static-Content, Web-Windows-Auth, Web-WMI, Windows-Identity-Foundation, RSAT-ADDS


کافیست دستور بالا را بصورت یکجا کپی و در Power Shell ویندوز سرور اکسچنج، Paste کرده و Enter کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نصب پیش نیازها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بسیار، باید لحظاتی را متظر بمانید که این Feature ها و Role ها همگی نصب شوند. دقت کنید که هنوز به سراغ نصب نرم افزار نرفته ایم و فقط مقدمات آن را تدارک می بینیم.
بعد از گذشت دقایقی که prerequisites ها بطور کامل نصب شدند، شما مانند شکل زیر یک Warning را دریافت خواهید که باید سیستم را یکبار ریستارت کنید. پس سیستم را یکبار ریستارت کنید تا سایر مراحل را انجام دهیم.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نصب پیش نیازها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از اینکه سیستم ریستارت شد و بالا آمد، حالا نوبت به prerequisites بعدی یعنی .NET Framework 4.6.2 است. در پست قبلی، لینک آن را برای دانلود قرار دادیم، شما به راحتی می توانید آن را دانلود کنید. پس از دانلود باید آن را حالا نصب کنید. دقایقی را هم برای نصب این feature باید منتظر بمانید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نصب پیش نیازها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از اینکه نصب .NET Framework 4.6.2 به اتمام رسید، احتمالا با پیغامی مبنی بر ریستارت کردن سیستم مواجه می شوید که Restart Now را کلیک کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نصب پیش نیازها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از اینکه سیستم ریستارت شد و بالا آمد، حالا به سراغ prerequisite بعدی، یعنی Unified Communications Managed API 4.0 Runtime خواهیم رفت. شما این برنامه را از اینجا می توانید دانلود کنید.
پس از دانلود، باید آن را در سرور Exchange نصب کنید. شما پس از اینکه برنامه را اجرا کردید، پس از لحظاتی با این ویزارد که در شکل زیر مشاهده می کنید، مواجه می شوید. آن را Next کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نصب پیش نیازها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و حالا تیک گزینه I accept را فعال کرده و دکمه Install را کلیک کنید تا فرآیند نصب این برنامه هم آغاز شود.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نصب پیش نیازها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از اتمام نصب، دکمه Finish را کلیک کنید.
دوستان اگر ویندوز سرور 2016 استفاده می کنید و قرار است Exchange server 2016 را در این ویندوز نصب کنید، پیش نیازهای آن هم دقیقا مثل همین ویندوز سرور 2012 می باشد، شما حتما باید Role ها و Feature های زیر را از طریق Power shell نصب کنید.

Install-WindowsFeature NET-Framework-45-Features, RPC-over-HTTP-proxy, RSAT-Clustering, RSAT-Clustering-CmdInterface, RSAT-Clustering-Mgmt, RSAT-Clustering-PowerShell, Web-Mgmt-Console, WAS-Process-Model, Web-Asp-Net45, Web-Basic-Auth, Web-Client-Auth, Web-Digest-Auth, Web-Dir-Browsing, Web-Dyn-Compression, Web-Http-Errors, Web-Http-Logging, Web-Http-Redirect, Web-Http-Tracing, Web-ISAPI-Ext, Web-ISAPI-Filter, Web-Lgcy-Mgmt-Console, Web-Metabase, Web-Mgmt-Console, Web-Mgmt-Service, Web-Net-Ext45, Web-Request-Monitor, Web-Server, Web-Stat-Compression, Web-Static-Content, Web-Windows-Auth, Web-WMI, Windows-Identity-Foundation, RSAT-ADDS


پس از نصب این Role ها و Feture ها، حالا نوبت به دانلود و نصب Microsoft Knowledge Base article KB3206632 می رسد که می توانید آن را از اینجا دانلود و نصب کنید و پس از آن هم باید Unified Communications Managed API 4.0 Runtime را نصب کنید که لینک دانلود آن را بالاتر قرار دادیم. فقط یک نکته را هم عرض کنم که Exchange 2016 Cumulative Update 3 or later را می توانید در ویندوز سرور 2016 نصب و راه اندازی کنید و قبل از آن را نمی توانید نصب کنید. در مقاله بعدی به آماده سازی اکتیو دایرکتوری برای نصب Exchange server 2016 خواهیم پرداخت.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016، لطفا اینجا کلیک کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016