خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4804 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Contacts - ایجاد mail Contacts

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Contacts - ایجاد mail Contacts

کد مطلب : 1304 PDF

مطمئنا شما دستان در مان سپری کردن دوره های MCITP یا MCSA با Object مربوط به Contacts در اکتیودایرکتوری به طور کامل آشنا شده اید و می دانید ه این آبجکت چیست. مثلا یکی از استفاد ههای این Object برای تعریف کلیه کارکنان و کارمندان شرکت در یک دیتابیس به نام اکتیودایرکتوری است، اما با این تفاوت که این Contact ها به هیچ عنوان قابلیت Credential یا Authenticate شدن را ندارند. فقط ماهیت کانکت یا مخاطب را دارند. شما در Exchange server می توانید برای همین Contact ها هم ایمیل در نظر بگیرید و با آنها مکاتبه ایمیل داشته باشید، اما دو نکته را باید توجه داشته باشید:

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
اولا Contacts ها هم مانند گروه ها که در پست های قبلی آنها را آموزش دادیم، فقط mail Enabled هستند و Mailbox ندارند.
ثانیه شمافقط باید از ایمل های خارجی یا خارج از Exchange سازمان، به این کاربران تخصیص دهید.
مثلا، کاربرانی در شرکت حضور دارند که دارای اکانت Gmail یا Yahoo هستند و ایمیل ها را توسط گوشی یا لب تاپ که همیشه همراه شان است چک می کنند و هیچوقت در شرکت نیستند یا اگر هم در شرکت حضور دارند، نیازی نیست که با کامپیوتر های موجود در شبکه لاگین کنند و اصلا به همین دلیل بوده که برای آنها در اکتیودایرکتوری User ایجاد نشده و به جای آن Contact تعریف کرده اید.
اکنون شما می توانید با استفاده از همان ایمیل یاهو یا جیمیلی که آن شخص در اختیار دارد، در Exchange اقدام به ایجاد Contact برای آن شخص کنید تا ارتباط برقرار کردن با این افراد هم ساده تر انجام شود.
این سادگی ارتباط را وقتی در آموزش های آینده با Outlook یا OWA به Exchange ارتباط برقرار کردیم، به طور کامل لمس خواهید کرد.
خب، برای ایجاد Contacts به کنسول Exchange server لاگین کرده و از پانل سمت چپ، Recipients را انتخاب کنید. سپس از مقابل Tab یا برگ نشان Contacts را انتخاب کنید.
از نوار ابزار بالای فرم دکمه + را کلیک کنید. همانطور که مشاهده می کنید، دو گزینه برای ایجاد Contact وجود دارد. طبق توضیحاتی که ما خدمتتان عرض کردیم، در اینجا اول به سراغ mail contact خواهیم رفت.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Contacts - ایجاد mail Contacts . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب وارد پنجره شکل زیر خواهید شد که فیلدهای این پنجره را برای ایجاد Contact و ایمیل خارجی، با هم بررسی می کنیم.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Contacts - ایجاد mail Contacts . آموزشگاه رایگان خوش آموز

دوستان تمامی فیلدهایی که در این پنجره مشاهده می کنید، همگی برای شما آشنا هستند و می دانید که باید چه مقادیری در آنها وارد کنید. اما اصل صحبت بر سر External email address است. در واقع در این فیلد آدرس ایمیل غیرسازمانی آن شخص مورد نظر را می توانید در اینجا وارد کنید. یا یک ایمیل غیرسازمانی خودتان دستی ایجاد کنید و ان ایمیل را به عنوان یکی از پل ارتباطب بین سازمان و شخص مورد نظر در اختیارش قرار دهید و همین ایمیل را برای ارتباط راحت تر با آن User، در Contact تعریف کنید. در ادامه Organization Unit این Contact را هم مشخص کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Contacts - ایجاد mail Contacts . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و در آخر دکمه Save را کلیک کنید. این Contact به همراه External email در لیست Contacts های Exchange اکتیودایرکتوری ایجاد گردید. در پست بعدی تصمیم داریم در مورد Mail User ها هم با شما دوستان بحث کنیم. و همه این مواردی که الان در حال تدارک آن هستیم، در outlook به عینه خواهید دید که به چه کاری می آیند.


برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016