خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4788 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تفاوت لایسنس Enterprise و Standard

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تفاوت لایسنس Enterprise و Standard

کد مطلب : 1309 PDF

مایکروسافت در ورژن های و نسخه های مختلف نرم افزار Exchange Server همواره دو نوع لایسنس را برای کاربران در سازمان ها در نظر گرفته است و شما هم به احتمال خیلی زیاد می دانید که این لایسنس ها Standard و Enterprise هستند. هر دوی این لایسنس ها قابلیت های مشابه به همراه ویژگی های و Feature های مدیریتی را فراهم می کنند، اما تفاوت جزءِ با یکدیگر دارند که بصورت کوتاه و اجمالی آنها را با هم بررسی می کنیم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
به جرات شاید بتوان گفت که عمده تفاوت و اصلا تفاوت مهم این دو لایسنس، تعداد mailbox database هایی است که هر دو پشتیبانی می کنند.
Exchange Server 2016 Standard: شما در نسخه Standard می توانید تعداد زیادی Database داشته باشید ولی فقط 5 عدد از مجموع آنها را می توانید Mount کنید و به عبارت بهتر فقط 5 دیتابیس Mountable هستند. شما اگر دیتابیس ها را در Exchange ایجاد کنید ولی آنها را Mount نکنید، قابل استفاده نیستند. این لایسنس برای سازمان های نه چندان بزرگ، بیستر در حد متوسط یا کوچک مناسب می باشد.
Exchange Server 2016 Enterprise: این نسخه بسیار مناسب کسب و کارهای خیلی بزرگ است و شما تا 100 عدد mailbox database چه بصورت Active و چه passive را می توانید داشته باشید و ایجاد کنید.

دوستان اگر لایسنس نرم افزار Exchange Server شما standard باشد، با وارد کردن product key مربوط به نسخه Enterprise، آن را فعال کنید. اما توجه داشته باشید که در این حالت باید سرویس Microsoft Exchange Information Store را از کنسول Services.msc ریستارت کنید و نکته بعدی این است که عکس این حالت امکان پذیر نیست و شما نمی توانید از لایسنس Enterprise به لایسنس Standard بازگردید و این کار نشدنی است.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016