خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4788 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات ارسال ایمیل برای گروه ها در خارج از سازمان

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات ارسال ایمیل برای گروه ها در خارج از سازمان

کد مطلب : 1317 PDF

به یاد دارید که چطور در پست های قبلی از سری آموزش های Exchange server 2016 اقدام به ایجاد گروه ها کردیم و دیدید که چطور تنظیمات این گروه ها را انجام دادیم. مثلا یک گروه از نوع Distribution در Exchange server ایجاد کردیم که و اعضای آن را تعیین کردیم. حالا دوستان، درست است الان که در این مرحله از آموزش هستیم هنوز Exchange server را Publish نکردیم ولی تصور کنید اگر Exchange server الان Publish شده بود، به تمامی Mailbox از بیرون از سازمان میشد که ایمیل ارسال و دریافت کرد ولی با تنظیمات پیشفرضی که این گروه ها دارند، امکان نداشت که بشود بیرون از سازمان برای این گروه ها ایمیل ارسال کرد. ما گفتیم که این گروه ها Mailbox ندارند ولی اگر کسی برای آنها ایمیل ارسال کند، ایمیل به دست کلیه افرادی که عضو گروه هستند، ارسال خواهد شد. اما با این تنظیمات Default، کسی نمی تواند بیرون از سازمان مثلا از Gmail برای این گروه ایمیل ارسال کند. برای رفع این مورد، راه حل بسیار ساده ای در تنظیمات Groups ها وجود دارد.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
لطفا به کنسول مدیریتی Exchange server 2016 لاگین کنید و از پانل سمت راست به Recipient رفته و از قسمت روبرو به Tab یا برگ نشان groups کلیک کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات ارسال ایمیل برای گروه ها در خارج از سازمان . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس روی گروه مورد نظر دابل کلیک کنید تا به فرم ویرایش آن وارد شوید. از تنظیمات کنار پنجره، آیتم delivery management را انتخاب کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات ارسال ایمیل برای گروه ها در خارج از سازمان . آموزشگاه رایگان خوش آموز

همه چیزهایی که ابتدای مقاله عرض کردیم، از اینجا آب میخورد. اگر گزینه only senders inside my organization فعال شده باشد، فقط و فقط ارسال کننده های ایمیل به این گروه، باید از داخل خود سازمان باشند و در Exchange server در واقع Mailbox داشته باشند.
اگر گزینه Senders inside and outside of my organization را فعال کنید، ضیه برعکس خواهد شد، ارسال کننده ها علاوه بر کاربران داخل سازمان، به افراد بیرون سازمان هم شامل خواهد شد. یعنی آنها هم می توانند به ایمیل آدرس این گروه، ایمیل ارسال کنند. اگر می خواهید این ارسال کننده ها را محدود کرده و فقط اشخاص و نفرات خاصی از بیرون سازمان بتوانند برای این گره ایمیل ارسال کنند، می توانید آنها را به لیست پایین اضافه کنید. اما باید از قبل آنها را به شکل Contact که در جلسات قبلی نحوه ایجاد کردن آنها را آموزش دادیم، به این لیست اضافه کنید.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016