خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4803 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Quota یا Limits در دیتابیس ها

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Quota یا Limits در دیتابیس ها

کد مطلب : 1327 PDF

شما نحوه ایجاد Database ها را در exchange server آموختید و به شما نسان دادیم که چطور باید اقدام به ایجاد دیتابیس ها کنید. دوستان دیتابیس ها هم بصورت پیش فرض داراری تنظیماتی هستند که این تنظیمات را به کاربرانی که Mailbox های آنها در این دیتابیس قرار دارند، بصورت پیشفرض انتصاب می دهند.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
ببینید دوستان هر کاربری که Mail database آن در هر دیتابیسی قرار بگیرد، تا میزانی از حجم کل دیتابیس را میت واند اشغال کند یا به عبارت ساده تر برای هر Mailbox در دیتابیس ها یک Quota تعریف شده است. بصورت پیشفرض هر Mailbox که در هر دیتابیسی قرار بگیرد، به میزان 2GB فضا از مجموع کل در اختیار آن قرار خواهد گرفت، شما می توانید این میزان فضا را در دیتابیس ها تغییر دهید تا هر Mailbox ای که در این دیتابیس ها ایجاد می شوند، این Quota ی پیش فرض را دریافت کند.
به کنسول مدیریتی Exchange server 2016 لاگین کنید و از پانل سمت راست به Servers وارد شده و از سمت مقابل به Tab مربوط به database وارد شوید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Quota یا Limits در دیتابیس ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

همانطور که در تصویر زیر هم مشاهده می کنید، لیستی از کلیه دیتابیس هایی که تاکنون ایجاد شده اند را مشاهده می کنید. هر کدام از دیتابیس ها را که مد نظر دارید انتخاب کنید و با دابل کلیک وارد فرم ویرایش تنظیمات آن شوید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Quota یا Limits در دیتابیس ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس از پانل سمت چپ به limits بروید، خب، منشا همه مواردی که توضیح دادیم اینجاست.
در فیلد اول، issue a warning at، میزان فضایی که اگر حجم دیتابیس یک Mailbox به آن حد برسد برای کاربر یک Warning ارسال خواهد شد.
Prohibit send at، فیلدی است که اگر حجم Mailbox به آن میزان برسد، از ارسال ایمیل توسط این Mailbox جلوگیری به عمل خواهد آمد.
Prohibit send and receive at در واقع فیلدی است که اگر حجم Mailbox بدان حد برسد، دیگر نه ایمیلی ارسال و یا دریافت خواهد شد.
افیلد بعدی یعنی keep deleted mailboxes for ، در واقع تعداد روزهایی که ایمیل های Delete شده کاربر در دیتابیس نگهداری می شوند و قابل ریکاوری است را می توانید تنظیم کنید.
اگر هم تیک گزینه do not permanently delete items until the database is backup را فعال کنید هیچ ایمیلی از این دیتابیس تا زمانی که از این دیتابیس بک آپ گرفته نشود پاک نخواهد شد.
دوستان سازمان شما هر چقدر که بزرگتر باشد بحث فضای ذخیره سازی حتی اگر San storage داشته باشید، باز هم مهم است و نباید این فضا را بی رویه هدر داد. ترجیحا این فضا ها را که بر حسب گیگابایت است را به میزان معقولی کاهش دهید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Quota یا Limits در دیتابیس ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

با اعمال این محدودیت فضا بر روی این دیتابیس، از این پس هر Mailbox ای که در این دیتابیس ایجاد شود، از این فضایی که به عنوان Limit space در نظر گرفته ایم، ارث خواهد برد. اما باز هم برای برخی Mailbox ها می توان این فضا را تغییر داد و آن را کم و زیاد کرد که در مقالات جلوتر به آن تنظیم هم حتما خواهیم پرداخت.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016