خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4804 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Quota برای Mailbox ها

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Quota برای Mailbox ها

کد مطلب : 1328 PDF

در مقالات گذشته در خصوص تعریف Quota یا Limits برای دیتابیس ها آشنا کردیم. شما در ان پست دیدید که چگونه و چطور توانستیم برای دیتابیس ها محدودیت حجم برای Mailbox ها تعریف کنیم. بدین ترتیب هر mailbox ای که در این دیتابیس ها ایجاد شوند، از Limits که شما به عنوان Quota تعریف کرده اید، پیروی خواهند کرد و آن را به ارث خواهند برد. خب دوستان، در این پست قصد داریم اولا محل این Quota ها در Mailbox را ببینیم و ثانیا برای برخی کاربران این Quota را تغییر دهیم. شما قطعا برای افراد نظیران رئیس روسا، مدیران، و معاونت ها این محددیت را خیلی بیشتر در نظر می گیرید. مثلا اگر به ماربران 200 مگابایت فضا تخصیص داده اید، از آنجایی که این اشخاص سمت و مقام و بالایی را در مجموعه دارند، ناچارا مجبورید که فضای بیشتری مثلا 700 مگابایت را برای آنها درنظر بگیرید. بدین ترتیب باید به تنظیمات mailbox در Recipient ها وارد شوید و هرکدام که Limits آنها تغییر کند را تغییر دهید. پس به کنسول مدیریتی Exchange server لاگین کنید و به Recipient وارد شوید و از پنجره مقابل به برگ نشان مربوط به mailbox بروید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - آموزش Quota برای Mailbox ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

هر کدام از این Mailbox ها را که مد نظر دارید انتخاب کرده و با دابل کلیک به فرم ویرایش تنظیمات آنها وارد شوید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - آموزش Quota برای Mailbox ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

همانطور که مشاهده می کنید، پس از وارد شدن به فرم ویرایش تنظیمات و و انتخاب Mailbox usage از پنل سمت راست فرم، می توانید تنظیمات Limits یا Quota را برای این mailbox تغییردهید.
کافیست اینجا فقط گزینه Customize the quota settings for this mailbox را فعال کنید. ما در آموزش تنظیمات Quota برای دیتابیس ها به طور کامل به بررسی این فیلدها پرداخته ایم. اگر با این فیلدها آشنا نیستید، می توانید با مراجعه به سرفصل های آموزشی Exchange server 2016، بدان مقاله مراجعه کنید.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016