خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4804 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Delivery message ها

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Delivery message ها

کد مطلب : 1338 PDF

در جلسات گذشته شما با برخی تنظیماتی که مربوط به mailbox ها بود آشنا شدید و در این جلسه هم قصد داریم با تنظیم جالب دیگری در Recipient ها و قسمت mailbox آشنا کنیم. Exchange server قابلیت جالبی که برای مدیران شبکه فراهم کرده این است که آنها بتوانند تنظیمات برخی ایمیل ها را به گونه ای انجام دهند که این ایمیل ها فقط از برخی فرستنده ها که توسط خودشان مشخص شده، دریافت ایمیل داشته باشند و یا اینکه اگر ایمیلی از سوی فرستنده ای خاص ارسال شد، آن ایمیل بصورت خودکار Reject شود. البته دوستان این تنظیم پیچیده و سخت و نیست ولی خاص است و حتما باید سناریویی برای اینکار داشته باشید، به شخصه تا حالا مجبور نشدم از این تنظیم استفاده کنم و محدودیتی به این فرم برای ایمیل ها تنظیم کنم. اگر با همچین سناریویی برخورد داشتید و مجبور به انجام آنچیزی که در مقاله اشاره کردیم شدید، کافیست بدین طریق اقدام کنید. مراحل ساده است:

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
به کنسول مدیریتی Exchange server 2016 لاگین کنید و از بخش Recipient ها به Mailboxes وارد شوید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Delivery message ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

ایمیل مورد نظرتان را انتخاب کرده و با دابل کلیک به پنجره ویرایش تنظیمات آن وارد شوید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Delivery message ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

از پانل سمت چپ این پنجره به mailbox features وارد شوید و از صفحه روبرو، پنجره را به قسمت message Delivery Restrictions اسکرول کنید و برای وارد شدن به تنظیمات آن لینک View Details را کلیک کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - تنظیمات Delivery message ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

همه آنچیزی که تا الان حرفش را زدیم، اینجاست. در واقع اینجاست که می توانید مشخص کنید این Mailbox از چه کسانی ایمیل دریافت کند و یا ایمیل چه ارسال کنندگانی بصورت خودکار Reject شود.
در قسمت accept message from اگر گزینه all senders فعال باشد، از هر کسی این mailbox، دریافت ایمیل خواهد داشت.
در غیر اینصورت متوانید با فعال کردن گزینه پایین آن، فقط ارسال کننده های این mailbox را تعیین کنید. یعنی هر ایمیلی که از سوی این mailbox ارسال گردید، دریافت ایمیل انجام شود.
در قسمت Reject message from هم اگر گزینه No Senders فعال باشد، ایمیل از سوی هر کسی که ارسال شده باشد، دریافت خواهد شد ولی اگر ایمیل هایی را در لیست پایین آن مشخص کنید، از سوی آن ایمیل ها، دریافتی نخواهید داشت وبصورت خودکار Reject خواهند شد.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016