خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4983 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بررسی تنظیمات maintenance دیتابیس ها

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بررسی تنظیمات maintenance دیتابیس ها

کد مطلب : 1345 PDF

در این پست آموزشی قصد داریم به یکی از تنظیمات مهم Exchange server بپردازیم. دیتابیس های موجود در Exchange server نیاز است که بصورت روزانه یا هفتگی، طبق برنامه ریزی و زمان بندی که شما تعیین می کنید، دیتابیس ها را maintenance کند. البته هر دیتابیس تنظیمات تعمیرات و maintenance مخصوص خود را دارد و شما باید آنها را تنظیم کنید. البته بصورت پیشفرض داراری تنظیمات هستند ولی می توانید این تنظیمات را تغییر دهید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
لطفا اجازه دهید که به همین قسمت maintenance دیتابیس ها وارد شویم و ادامه توضیحات را همراه با تصویر ارائه دهیم.
به کنسول Exchange server 2016 لاگین کرده و از پانل سمت چپ به servers و سپس به database وارد شوید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بررسی تنظیمات maintenance دیتابیس ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

دیتابیس مورد نظرتان را انتخاب کرده و با دابل کلیک به پنجره تنظیمات آن وارد شوید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بررسی تنظیمات maintenance دیتابیس ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در این پنجره از سمت راست، maintenance را انتخاب کنید.بدین ترتیب به قسمت تعمیرات و maintenance یکی از دیتابیس های موجوددر exchange server وارد شدید.
با کلیک دکمه Customize می توانید این زمانبندی که برای maintenance بصورت پیشفرض مشخص شده را تغییر دهید. فقط ترجیحا ساعت انجام آن را به زمانی موکول کنید که peak کاری در پایین ترین میزان خود باشد و فشار روی سرور exchange بسیار کم باشد. بصورت پیشفرض هر روز هفته، از ساعت 1 تا 4 صبح عملیات maintenance انجام می شود.
اما همانطور که مشاهده می کنید، تنظیمات و گزینه هایی در این پنجره وجود دارد که آنها را هم با هم بررسی می کنیم و ببینیم کار آنها چیست.
گزینه اول Enable background database maintenance است که بصورت پیشفرض هم این گزینه فعال است. این گزینه باعث می شود که در 7 روز هفته و 24 ساعته، تمامی موجودیتهای جداول مدام چک شوند تا مشکلی وجود نداشته باشد.

گزینه دوم do not mount this database at startup است که اگر گزینه برای این دیتابیس فعال باشد، در صورت ریستارت شدن Exchange، این دیتابیس mount نخواهد شد و دیتابیسی که mount نشده باشد، قابل استفاده کردن نیست.
گزینه سوم this database can be overwritten by a restore است، فعال کردن این گزینه باعث می شود که اگر بک آپی از دیتابیس Restore شود، در واقع روی همین دیتابیس over write شود.
فقط دقت داشته باشید دوستان که این تنظیمات باید برای هر دیتابیس بصورت مجزا انجام شود و اینطور نیست که همگی از یکجا تنظیمات maintenance شان انجام شود.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016