خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4806 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Public folder - ایجاد public folder mailbox

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Public folder - ایجاد public folder mailbox

کد مطلب : 1369 PDF

در این آموزش از سری مباحث Exchange server 2016، به مبحث Public Folder خواهیم پرداخت. در ادامه وقتی تعریف Public Folder را با هم بررسی کنیم، خواهید دید که نام Public folder بسیار متناسب با کاریست که این Feature در نرم افزار Exchange انجام می دهد. Public Folder ها این قابلیت را دارند که بدانها ایمیل ارسال و دریافت شود و دارای mailbox هستند و می توانید برای mailbox های آنها database تعیین کنید و مثل Contacts و Groups ها نیستند که mail-enabled باشند، بلکه بصورت مستقل mailbox database دارند. این public folder ها که به تعدد می توانید آنها را ایجاد کنید، باعث میشود که همه همکاران سازمان و بین شعب مختلف بتوانند با هم اشتراک اطلاعات داشته باشید یعنی بتوانید هر اطلاعاتی که تمایل دارید را با سایرین Share کنید. مدیر Exchange server می تواند برای کاربران سطوح دسترسی را تعیین و تعریف کند.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

Public folders are a feature of Microsoft Exchange that are used to share information with others within your organization. Public folder administrators can set privileges for users to access a folder, or the folder can be made available to everyone within your organization. Public folders can contain contacts, calendar items, messages, journal entries, or notes.


ترجیح میدهم که سایر تعریف ها را در حین آموزش برنامه خدمت شما ارائه دهم که ملموس تر هم باشد.
لطفا به کنسول مدیریتی Exchange server لاگین کنید و از پانل سمت راست به Public Folder وارد شده و به Tab یا زبانه Public Folder mailboxes کلیک کنید. دوستان تا زمانی که برای mailbox برای Public Folder هایتان مشخص نکنید، نمی توانید آنها را ایجاد کنید. به همین دلیل است که اول به این Tab وارد شدیم.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Public folder - ایجاد public folder mailbox . آموزشگاه رایگان خوش آموز

برای اضافه کردن Public Folder mailboxes، از نوار ابزار بالا دکمه + را کلیک کنید. تا پنجره شکل زیر نمایش داده شود.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Public folder - ایجاد public folder mailbox . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در فیلد name باید نامی را برای Public Folder mailboxes، در نظر بگیرید و در فیلدهای بعدی هم OU و دیتابیس مربوط به mailbox این Public Folder را مشخص کنید تا اطلاعات در این Database ذخیره شود.
پس از اینکه اینکارها را انجام دادید دکمه Save را کلیک کنید تا دیتابیس ایجاد شود.
من در آموزش بعدی به سراغ ایجاد Public folder ها خواهم رفت و در چند پست مبحث مربوط به Public Folder ها را همراه با هم تکمیل خواهیم کرد.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016