خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4804 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Archive ایمیل ها - قسمت اول

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Archive ایمیل ها - قسمت اول

کد مطلب : 1379 PDF

دوستان عزیز در این پست و چند پست دیگر، قرار است به مبحث مربوط به Archiving یا آرشیو ایمیل ها بپردازیم. شما حتما در سیستم با مبحث آرشیو کردن اطلاعات آشنا هستید. مثلا اطلاعاتتان را در یک پوشه جداگانه ذخیره می کنید و سپس در یک هارد اکسترنال آنها را کپی می کنید و یا اصلا آنها را روی DVD رایت می کنید. در Exchange server هم تقریبا مشابه همین داستان وجود دارد. البته رایت کردنی در کار نیست. فقط اینکه ما ایمیلهای قدیمی را قرار است به دیتابیس دیگری انتقال دهیم. با این کار maintenance دیتابیس اصلی را ساده تر و سرعت آن را بهبود می بخشیم. خب، وقتی به ایمیل هایی در Mailbox نیاز نداریم چه بهتر که آنها را آرشیو کنیم و هر زمان که بدانها نیاز داشتیم در همان دیتابیس آرشیو آنها را جستجو کنیم. وقتی اقدام به آرشیو ایمیلهایی که بدانها دیگر نیازی نداریم و یا مراجعه به آنها خیلی کم است،می کنیم، قطعا سایز دیتابیس اصلی را کاهش می دهیم، کاهش فضای دیتابیس اصلی mailbox ها برابر است با افزایش سرعت و ساده تر کردن فرآیند تعمیرات و Maintenance دیتابیس که این مورد بسیار مهم است.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
دوستان برای آرشیو کردن ایمیل ها بهتر است که از سرور دیگری که کانفیگ ارزان تری داشته باشد استفاده کنید چون پردازش خاصی قرار نیست در آن رخ دهد عمل Archiving را روی آن سرور انجام دهید. من در این سناریو فقط یک سرور دارم و مجبوم که روی همان سرور این کار را انجام دهد ولی در محیط واقعی اگر سازمان شما بزرگ است، حتما سرور دیگری برای عملیات Archiving داشته باشید.
خب، طبق صحبت هایی که که کردیم، برای Archiving نیاز به سرور و دیتابیس جداگانه داریم. سرور دیگری که در اینجا نداریم ولی می توانیم دیتابیس جدا را داشته باشیم. اگر خاطر داشته باشید ما برای ایجاد دیتابیس ها به Servers می رفتیم و در Tab مربوط به Database اقدام به ایجاد دیتابیس Archive می کنیم.
پس به کنسول مدیریتی Exchange server لاگین کنید و همین مسیر را دنبال کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Archive ایمیل ها - قسمت اول . آموزشگاه رایگان خوش آموز

با کلیک دکمه + اقدام به اضافه کردن دیتابیس کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Archive ایمیل ها - قسمت اول . آموزشگاه رایگان خوش آموز

شما می توانید یک دیتابیس کلی برای آرشیو کلیه ایمیل ها انتخاب کنید و یا مثل کاری که من انجام دادم برای آرشیو ایمیل های هر دپارتمان، دیتابیس های جداگانه ای را ایجاد کنید.
در پست بعدی به سراغ ایجاد Tag هایی برای پالیسی آرشیو ایمیل ها می رویم.


برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016