خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4804 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بررسی پیش نیازهای نصب رول Edge Transport Server

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بررسی پیش نیازهای نصب رول Edge Transport Server

کد مطلب : 1430 PDF

دوستان عزیز در این پست آموزشی از سری مقالات اموزشی Microsoft exchange server 2016 به مبحث نصب Edge می پردازیم. البته نصب این رول هم نیازمند نصب برخی پیش نیازها هم است که حتی می توانید این رول را در سرور جداگانه دیگری نصب کنید. البته پیشنهاد ما هم بر این است که اگر در محیط Production هستید، حتما این رول را در سرور جداگانه نصب و راه اندازی کنید. برای نصب این رول شما باید پیش نیازهای آن فراهم کنید که یکی از آنها dotnetframework 4.6.2 است. پس باید این برنامه را نصب کنید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بررسی پیش نیازهای نصب رول Edge Transport Server . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پیش نیاز بعدی طبق تصویر بالا که از سایت مایکروسافت تهیه شده این است که رول Active directory Lightweight Directory service یا همان ADLDS است را هم از طریق Powershell و هم بصورت گرافیکی می توانید نصب کنید. شما کافیست که مطابق تصویر بالا Powershell را باز کرده و Command زیر را در آن وارد و Enter کنید.

Install-WindowsFeature ADLDS

پس به سراغ سروری که قرار است رول Edge transport را نصب کنیم و رفته و هر دو پیش نیاز را نصب می کنیم.
شما باید از قبل این سرور را نامدهی مناسب و IP تخصیص دهید. در ضمن به جهت بالا بردن امنیت آن را به دامین Join نکنید و بصورت تکی یا stand alone آن را راه اندازی کنید. شما از آنجایی که این سرور بصورت Workgroup بوده و join به دامین نیست، Prefixed domain را نام دامین و همچنین بصورت دستی در کنسول DNS برای این سرور یک A Record ایجاد کنید. دوستان برای انجام تمامی اینکارها می توانید به این لینک مراجعه کنید که تمامی این موارد به زبان انگلیسی ولی کاملا روان توضیح داده شده است.

از آنجایی که رول Edge معمولا پس از فایروال یا بین دو فایروال قرار می گیرد، حتما باید پورت زیر را روی فایروالهای باز کنید تا ارتباط بین Edge Transport Server با سایر سرورها برقرار شود.

Port 25 and 2525 for SMTP Mail flow
Port 53 for DNS Resolution
Port 3389 for Remote Desktop
Port 50389 for LDAP needs to be opened locally for LDAP binding
Port 50636 for Secure LDAP to provide directory synchronization from Mailbox servers to AD LDS


خب، در این پست کوتاه ابتدا یک نگاه اجمالی به پیش نیازهای نصب Edge transport انداختیم و شما حتما قبل از اینکه به سراغ پست بعدی بروید، این پیش نیازهای ساده را مهیا کنید و سپس به سراغ پست بعد که نصب این رول است بروید.


برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016