خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4804 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - افزودن member به Admin Roles ها

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - افزودن member به Admin Roles ها

کد مطلب : 1470 PDF

همراهان همیشه وب سایت خوش آموز امیدواریم تا به اینجا از مقالات آموزشی Exchange server 2016 مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شما در پست های گذشته با مبحث مربوط به Permission آشنا شدید و حالا باید به این موضوع اشراف داشته باشید که اولا چطور Admin role ایجاد کنید و ثانیا کاربری را member آن Admin role کنید. حتی از Admin role های پیشفرض خود Exchange هم می توانستید استفاده کنید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
البته در این پست قصد ندارم در این خصوص بحثی انجام دهم چون توضیحات کامل آن را در مقاله مربوطه عنوان کرده ام. هر کدام از این Admin role ها در واقع بسان همان گروه هایی هستند که در ویندوز ایجاد کرده، مجوزهایی برای دسترسی به منابعی را تخصیص می دهید و در نهایت کاربرانی را هم عضو این Group ها می کنید. این مورد در Exchange server هم دقیقا به همان شکل است. Admin role ها در واقع همان گروه هایی هستند که شما آنها را ایجاد می کنید و Role هایی که این Admin role عهده دار باید باشد را مشخص می کنید و در نهایت Member های آن را مشخص می کردید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - افزودن member به Admin Roles ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در این تصویر من به سراغ Delegated setup رفته ام و آن را اجرا کردم. در این فرم می توانید member های آن را اضافه و کم کنید. همچنین Roles های مختص آن را هم کم و زیاد کنید.
Member های این Role می توانید سایر Exchange server های سازمان را Install و Uninstall کنند.
حالا من تصمیم دارم از طریق کنسول Active Directory Users And Computers اقدام به اضافه و کم کردن member های این Admin role کنیم.
هر Admin role بسان یک گروه در کنسول Active Directory Users And Computers اضافه می شود. لطفا از همین سرور Exchange به این کنسول وارد شوید.
سپس به OU مربوط به Microsoft Exchange Security Groups وارد شوید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - افزودن member به Admin Roles ها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

شما بهتر از بنده میدانید که چطور باید Member های یک Group را اضافه و کم کرد. خیلی ساده اعضای این Admin role را می توانید از همین جا هم تعیین کنید. اگر دقت کنید رول MyRole که در آموزش مربوط به Permission آن را ایجاد کردیم هم در اینجا وجود دارد. پس شما هر Admin Role ای که از طریق کنسول Exchange اضافه کنید، در اینجا آن را Group مشاهده خواهید کرد.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.
دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016