خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4804 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نحوه غیرفعال کردن دسترسی به owa برای تمام کاربران

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نحوه غیرفعال کردن دسترسی به owa برای تمام کاربران

کد مطلب : 1473 PDF

در پست قبلی به شما نشان دادیم که چطور می توان برای دسترسی به MAILBOX های کاربران را از طریق owa مسدود کرد. البته دوستان همانطور که در آن پست مشاهده کردید ما باید اینکار را برای هر mailbox جداگانه انجام میدادیم و این مورد در زمانی تعداد mailbox ها بسیار زیاد باشد، خود یک پروژه می شد و حداقل چند روز باید وقت صرف اینکار می کردیم تا دسترسی به ایمیل ها از owa را غیرفعال می کردیم. اما از طریق دیگری هم می توان دسترسی تمامی کاربرانی که در exchange دارای mailbox هستند را به owa غیرفعال کرد. اینکار از طریق دستورات shell انجام می شود و مراحل ساده ای دارد.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
بدین منظور کافیست Exchange management shell که یکی از راه های ارتباط با Exchange server است را اجرا کرده و دستور زیر را در آن وارد و Enter کنید:

Get-Mailbox -ResultSize unlimited |Set-CASMailbox -OWAEnabled $falseآموزش مایکروسافت exchange server 2016 - نحوه غیرفعال کردن دسترسی به owa برای تمام کاربران . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب دسترسی به mailbox از طریق owa یا outlook web access برای همه کاربرانی که در exchange دارای mailbox هستند به یکباره غیره فعال خواهد شد.
برای فعال کردن دسترسی کاربران به mailbox از طریق owa کافیست دستور زیر را در Exchange management shell در سرور Exchange وارد کرده و Enter کنید.

Get-Mailbox -ResultSize unlimited |Set-CASMailbox -OWAEnabled $true


دوستان کار به اتمام رسید فقط یک نکته رو خدمتتان عرض کنم، هر user ای که تا به الان دارای mailbox در Exchange سرور بود، با اجرای دستور اول، دیگر نخواهند توانست از طریق owa به ایمیل خود دسترسی داشته باشد ولی هر mailbox جدیدی که به Exchange اضافه کنید، بصورت پیشفرض این دسترسی را خواهد داشت و برای mailbox های جدید این دسترسی همچنان فعال است.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016