خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4804 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - غیرفعال کردن تغییر پسورد در OWA

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - غیرفعال کردن تغییر پسورد در OWA

کد مطلب : 1475 PDF

تغییر رمز عبور اکانت ایمیل و ویندوز را در پست قبلی مشاهده کردید که چطور انجام می شد. شما خیلی راحت می توانید از طریق OWA به شرط داشتن دسترسی لازم اقدام به تغییر پسورد کنید. دیدید که اینکار خیلی ساده انجام می شد. اما دوستان اینکار از نظر امنیتی خیلی خوب است اما دردسرهایی هم برای تیک شبکه و دپارتمان IT خصوصا دوستان Help Desk خواهد داشت. مثلا کاربر فکر می کند که این تغییر پسورد فقط مختص OWA است و به ویندوز نیازی نیست با آن پسوردی تغییر داده لاگین کند. چنانچه اگر کاربر به ایمیل از طریق outlook هم دسترسی داشته باشد، این تغییر رمز عبور باید متقابلا در اوت لوک کاربر هم اعمال شود. خب، همه کاربران متاسفانه به این کارهای ساده اشراف ندارند و هر چه سازمان بزرگتر تنش بین واحد IT با سایر واحد ها هم بیشتر و بیشتر خواهد شد.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
شما می توانید به 2 روش از تغییر رمز عبور در OWA جلوگیری کنید که هر دو این روش ها در سرور Exchange server انجام خواهد شد.
لطفا به کنسول مدیریتی Exchange server 2016 لاگین کنید و از Feature panel سمت راست به سراغ Servers رفته و به Tab یا زبانه Virtual Directories کلیک کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - غیرفعال کردن تغییر پسورد در OWA . آموزشگاه رایگان خوش آموز

از قسمت Server name باید سروری که رول Client Access Server روی آن نصب شده را انتخاب کنید. این را بدان جهت گفتم که شاید شما رول های مختلف را در سرورهای مختلفی نصب کرده باشید. از لیست Select Type هم باید OWA را انتخاب کنید. سپس از جدول OWA (Default Web Site) را نتخاب کنید و با دابل کلیک به پنجره ویرایش تنظیمات وارد شوید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - غیرفعال کردن تغییر پسورد در OWA . آموزشگاه رایگان خوش آموز

از پانل سمت راست به features و سپس از روبرو به تنظیمات Security و آیتم Change Password بروید. در واقع اگر این تیک فعال باشد، کاربر می تواند از طریق OWA اقدام به تغییر پسورد خود کند در صورت غیرفعال بودن این گزینه هم که کاربر نخواهد توانست فقط از طریق OWA پسورد را تغییر دهد.
دوستان اگر چندین CAS Servers یا Client Access Server در مجموعه تان داشته باشید، باید یکایک آنها همین کار را انجام دهید.
از آنجایی که این تغییرات در Virtual Directories در IIS ذخیره می شوند از این رو باید سرویس IIS برای همه Client Access Servers در این Settings ریستارت شود تا تاثیر تغییر اعمال شود.
روش دوم از طریق دستورات Shell انجام خواهد شد. لطفا Exchange management Shell را در سرور Exchange اجرا کنید و سپس دستور زیر را در آن وارد کنید:

Set-OwaVirtualDirectory -Identity -ChangePasswordEnabled $false


شما به جای باید Server name \Virtual Directory name را وارد کنید پس دستور اصلاح می کنم و دستور زیر بر حسب تنظیمات سرور اکسچنج من باید اجرا شود.

Set-OwaVirtualDirectory -Identity "mail-server\owa (Default Web Site)" -ChangePasswordEnabled $false


فقط ریستارت IIS فراموش نشود.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجاکلیک کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016