خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4788 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - حذف دیتابیس پیش فرض اکسچنج

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - حذف دیتابیس پیش فرض اکسچنج

کد مطلب : 1478 PDF

پس از نصب Exchange server حتما به این مورد توجه کردید که یک دیتابیس یا mailbox data base بصورت پیشفرض توسط خود Exchange server ایجاد می شود. این پایگاه داده به طور پیش فرض محل نصب Exchange ایجاد شده است.نام آن هم توسط خود نرم افزار Exchange انتخاب می شود که چندا نام با مثمایی نیست. در این پست تصمیم داریم حذف دیتابیس پیشفرض Exchange server را همراه با هم انجام دهیم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
لطفا Exchange management shell را اجرا کنید و دستور زیر در آن وارد کنید.
Get-MailboxDatabase -Identity "Mailbox Database 1350996747" | fl *filepath*
با دستور بالا می توانید محل ذخیره سازی دیتابیس پیشفرض Exchange server را مشاهده کنید و از ان خروجی بگیرید.فقط به جای Mailbox Database 1350996747 باید نام دیتابیس پیش فرض Exchange server خودتان را وارد کنید.
خروجی دستور به شکل زیر خواهد بود:
EdbFilePath C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\Mailbox\ Mailbox Database 1350996747\Mailbox Database 2095368010.edb
MetaCacheDatabaseFilePath C:\ExchangeMetaCacheDbs\ Mailbox Database 1350996747\Mailbox Database 2095368010.mcdb\Mailbox Database 2095368010-mcdb.edb
در واقع این دستور را بیشتر به این دلیل ذکر کردم که توسط آن می توانید محل ذخیره سازی هر دیتابیس را متوجه شوید. دوستان به سناریوی ما که فقط یک سرور داریم نگاه نکنید، در سناریوهای واقعی و بزرگ شما ممکن است چندین سرور Exchange داشته باشید که هر کدام از آنها در محل جداگانه ای ذخیره شده باشند.
دوستان قبل از اینکه اقدام به حذف همین Default mailbox Database کنید، باید هر Mailbox ای که در این Database ایجاد کرده اید را به mailbox database دیگری migrate کنید. نحوه migrate کردن mailbox database را در خدمتتان آموزش داده ایم. در صورت نیاز می توانید بدان پست مراجعه کنید.
پس از قبل باید اقدام به ایجاد یک دیتابیس کرده باشید که بتوانید mailbox های موجود در این دیتابیس را migrate کنید.
سپس به کنسول Exchange server لاگین کرده و به Servers و پس از آن هم به Database وارد شوید. دیتابیس پیش فرض را انتخاب و از نوار ابزار Delete را کلیک کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - حذف دیتابیس پیش فرض اکسچنج . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پیغام نمایش داده شده را هم OK کنید تا دیتابیس حذف شود. در محیط واقعی پیش از آنکه اقدام به ایجاد Mailbox کنید، ابتدا mailbox مربوط به ادمین Exchange یا همان Administrator در سناریوی خودمان را به دیتابیس جدیدی که ایجاد کرده اید، Migrate کنید و سپس این دیتابیس را حذف کنید.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - حذف دیتابیس پیش فرض اکسچنج . آموزشگاه رایگان خوش آموز

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016