خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4804 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - انتقال یا migrate دیتابیس Mailbox ها با دستورات Shell

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - انتقال یا migrate دیتابیس Mailbox ها با دستورات Shell

کد مطلب : 1479 PDF

شما قبلا نحوه migrate یا انتقال mailbox ها را از یک دیتابیس به دیتابیس دیگر را بصورت تصویری یاد گرفته اید و میدانید که چطور باید اینکار انجام شود. در این پست قصد دارم به شما دوستان همین مورد را از طریق دستورات Shell نشان دهم. بالاخره دستورات shell هم جزء انکار ناپذیر کار با mail server قدرتمند Exchange server می باشد. البته تفاوت این دستور با روش گرافیکی در این است که هر mailbox ای که در دیتابیس قرار داشته باشد به دیتابیس مقصد Migrate خواهد شد.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
برای این منظور لطفا در سرور exchange خود Exchange management shell را اجرا کنید.
سپس دستور زیر را در آن وارد کنید:
Get-Mailbox -Database "Mailbox Database 1350996747" | New-MoveRequest -TargetDatabase IT
فقط به جای دیتابیس Mailbox Database 1350996747 دیتابیس مبدا و به جای IT دیتابیس مقصد را باید وارد کنید و پس از آن Enter کنید. خروجی دستور به شکلی که در تصویر زیر مشاهده می کنید خواهد بود. البته خروجی اجرای این دستور در سیستم شما بر حسب mailbox هایی که در دیتابیس مبدا شما وجود دارد، متفاوت خواهد بود.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - انتقال یا migrate دیتابیس Mailbox ها با دستورات Shell . آموزشگاه رایگان خوش آموز

با اجرای این دستور هر Mailbox ای که در این Database وجود داشته باشد، به Database جدید منتقل خواهد شد. در ضمن سرعت انتقال mailbox ها در این روش سریعتر از روش گرافیکی می باشد ولی باز هم باید لحظاتی را برای عمل Migrate منتظر بمانید.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016