خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4806 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

نصب پیش نیازهای Exchange server 2013

نصب پیش نیازهای Exchange server 2013

کد مطلب : 1548 PDF

دوستان عزیز در این پست قصد داریم که Exchange server 2013 را همراه با شما دوستان نصب کنیم و در ادامه اگر عمری بود از Exchange server 2013 به Exchange server 2016 آپگیرید کنیم. بااخره بسیاری از شما دوستان شاید از Exchange server 2013 همچنان در سازمان تان استفاده می کنید و اگر چنین باشد باید آنها به نسخه جدیدتر آپگرید کنید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
اما بپردازیم به بررسی پیش نیازهای نصب exchange server 2013 که حتما باید در سیستمی که آن را نصب می کنید این پیش نیازها را از قبل یده باشید تا بتوانید نصب موفقیت آمیزی را تجربه کنید.
اول از همه عرض کنم که من از Windows server 2012 R2 استفاده کرده ام و 16 گیگابایت رم هم برای نصب استفاده می کنم. IP Address ان را هم دستی در رنج شبکه ای که Active Directory در آن قرار دارد تنظیم کرده و سپس آن را Join to Domain کرده ام.
جهت نصب Exchange server 2013 در سرور مورد نظر باید یکسری Feature ها و Role هایی را پیش آغاز نصب نرم افزار، نصب و فعال کنید. شما میتوانید تمامی این prerequisites ها را بصورت یکجا توسط Power shell نصب کنید و نیازی نیست که از طریق Server Manager اقدام کنید.

Install-WindowsFeature AS-HTTP-Activation, Desktop-Experience, NET-Framework-45-Features, RPC-over-HTTP-proxy, RSAT-Clustering, RSAT-Clustering-CmdInterface, RSAT-Clustering-Mgmt, RSAT-Clustering-PowerShell, Web-Mgmt-Console, WAS-Process-Model, Web-Asp-Net45, Web-Basic-Auth, Web-Client-Auth, Web-Digest-Auth, Web-Dir-Browsing, Web-Dyn-Compression, Web-Http-Errors, Web-Http-Logging, Web-Http-Redirect, Web-Http-Tracing, Web-ISAPI-Ext, Web-ISAPI-Filter, Web-Lgcy-Mgmt-Console, Web-Metabase, Web-Mgmt-Console, Web-Mgmt-Service, Web-Net-Ext45, Web-Request-Monitor, Web-Server, Web-Stat-Compression, Web-Static-Content, Web-Windows-Auth, Web-WMI, Windows-Identity-Foundation, RSAT-ADDS


کافیست دستور بالا را بصورت یکجا کپی و در Power Shell ویندوز سرور اکسچنج، Paste کرده و Enter کنید.

نصب پیش نیازهای Exchange server 2013 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

طبق پیغامی که در Shell مشاهده می کنید، نیاز است سیستم را یکبار ریستارت کنید و پس از اینکه ریستارت انجام شد، حالا نوبت به prerequisites بعدی یعنی .NET Framework 4.6.2 است.

نصب پیش نیازهای Exchange server 2013 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از اینکه نصب .NET Framework 4.6.2 به اتمام رسید، احتمالا با پیغامی مبنی بر ریستارت کردن سیستم مواجه می شوید که Restart Now را کلیک کنید.

نصب پیش نیازهای Exchange server 2013 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از اینکه سیستم ریستارت شد و بالا آمد، حالا به سراغ prerequisite بعدی، یعنی Unified Communications Managed API 4.0 Runtime خواهیم رفت. شما این برنامه را از اینجا می توانید دانلود کنید.
پس از دانلود، باید آن را در سرور Exchange نصب کنید. شما پس از اینکه برنامه را اجرا کردید، پس از لحظاتی با این ویزارد که در شکل زیر مشاهده می کنید، مواجه می شوید. آن را Next کنید.

نصب پیش نیازهای Exchange server 2013 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و حالا تیک گزینه I accept را فعال کرده و دکمه Install را کلیک کنید تا فرآیند نصب این برنامه هم آغاز شود.

نصب پیش نیازهای Exchange server 2013 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از اتمام نصب، دکمه Finish را کلیک کنید.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016، لطفا اینجا کلیک کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016