خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4807 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

حذف ویروس از فلش درایوها

حذف ویروس از فلش درایوها

کد مطلب : 1786 PDF

یک روش ساده برای حذف ویروس از یک external device این است که memory card یا Flash memory را با نرم افزار SDformatter فرمت کنید. SDformatter یک نرم افزار Free برای فرمت کردن memory card ها و فلش درایوها است. با استفاده از سیستم عامل ویندوز هم شما می توانید آن external device را فرمت کنید، اما ویندوز فرمت کاملی را انجام نمی دهد به همین دلیل حتی پس از فرمت external device ها با ویندوز ممکن است برخ از ویروس ها مانند shortcut virusاز device حذف نشوند. از آنجا که وقتی external device ای آلوده به ویروس شد، تقریبا غیرممکن است که با دست خالی بتوان ویروس را حذف کرد پس از این رو این مشکل ممکن است برای هر کاربری رخ دهد. در این پست تصمیم داریم راه حل های آسان و ساده ای را برای رویارویی با این مشکل را ارائه دهیم. فرمت کردن درایوهای خارجی نظیر فلش درایوها با استفاده از نرم افزار SDformatter بسیار آسان است و همینکه پس از فرمت memory card یا Flash memory ویروس کاملا از آن حذف خواهد شد.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
نرم افزارهای مختلفی برای فرمت memory card یا Pendrive ها مورد استفاده قرار می گیرند و فقط SDformatter نیست که در این حوضه وجود دارد اما کار با SDformatter آسان است و به همین دلیل است که آن را ترجیح می دهیم. شما می توانید نسخه کامل نرم افزار SDformatter را از وب سایت رسمی آن دانلود کنید.
پس برای کار باید این نرم افزار را از لینک بالا دانلود کنید و پس از آن فلش درایو یا مموری کارت به لب تاپ یا PC متصل کنید.
سپس نرم افزار SDformatter را اجرا نمایید.

حذف ویروس از فلش درایوها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

نام فلش درایو یا مموری کارت باید در لیست کشویی که در تصویر بالا در مقابل Drive با نام H است، به نمایش درآید. Size و Volume label هم باید نمایش داده شود. سپس مطابق با تصویر بالا دکمه Options را کلیک کنید تا پنجره option settings ظاهر شود.
در لیست کشویی FORMAT TYPE گزینه FULL(Erase) را برگزینید و فرم را OK کنید.
در ادامه هم دکمه Format را کلیک کنید. به این ترتیب، با استفاده از SDformatter، می توانید کارت حافظه و Pendrive را فرمت کنید. به همین سادگی!

حالت safe mode

ویروس ها اکثرا در حالت safe mode اجرا نمی شوند بنابراین ویندوز را در حالت safe mode بالا بیاورید و سپس memory card یا فلش درایو را با استفاده از نرم افزار SDformatter فرمت کنید.

راه اندازی ویندوز در حالت safe mode

اگر دو روش بالا کار ساز نبود، روش بعدی را به کار گیرید.

استفاده از antivirus

جمله معروف حتما شنیدید که می گوید پیشگیری بهتر از درمان است. اگر سیستم شما به یک نرم افزار آنتی ویروس قدرتمند و کار آمد مجهز باشد، ویروس ها دیگر به این سادگی ها نمی توانند به سیستم شما نفوذ کنند و آن را آلوده کنند. اگر آنتی ویروس ندارید و یا استفاده نکردید و اکنون فلش یا هر دیسک خارجی که دارید آلوده به ویروس شده، و یا سیستم تان هم آلوده به ویروس و انواع کدهای مخرب شده، میتوانید از یک Tria Antivirus استفاده کنید. مثلا در این شرایط می توانید از وب سایت رسمی eset، انتی ویروس Trial آن را بصورت 30 روزه دانلود کرده و آن را آپدیت کنید و پس از آپدیت کل سیستم بعلاوه دیسک های خارجی نظیر مموری کارت، فلش درایو و هارد اکسترنال و غیره... را اسکن نمایید و ویروس ها و تروجان ها و سایر کدهای مخرب را از بین ببرید.
اگر می خواهید به دردسرهایی که ویروس ها و کلا بدافزارها برای سیستم شما دارند مواجه نشوید، حتما به فکر یک آنتی ویروس خوب باشید و از تهیه آن غافل نشوید.

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: