خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4788 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

تعیین محدودیت زمانی در لاگین به ویندوز

تعیین محدودیت زمانی در لاگین به ویندوز

کد مطلب : 1907 PDF

مطئنم زمانی را به یاد دارید که بچه ها در کوچه و خیابان مشغول انواع و اقسام بازی ها بودند و چیزی که امروزه روز به ندرت شاهد آن هستیم الا در معدود محله ها و کوچه هایی که شاهد آن باشیم و ببینم چند بچه با هم مشغول مثلا بازی فوتبال باشند. روند تکنولوژی و پیشرفت روزانه آن طوری بود که حتی به داخل منازل هم وارد شد و در عادی ترین حالت بچه ای که هنوز مدرسه نمی رود دست کم یک تبلت را دارد. البته نیاز به این توضیح بنده نبود چون شما خودتان آن را دیده و لمس کرده اید. بالاخره فرزندان خودمان یا حدافل بچه های اقوام و دوستان را می بینیم، زمین تا آسمان تفاوت میان بچگی های ما با این کودکان(واقعا گودزیلا :دی) عصر حاضر است. این درست که نمی توان آنها را از سیستم های کامپیوتری دور نگه داشت چون بسیاری از کارها در حال حاضر حتی برای کودکان هم با کامپیوتر میسر است اما نمیتوان هیچ نظارتی بر کار آنها با سیستم های کامپیوتری و بازی کردن آنها نداشت. شاید موفق به جدا کردن آنها از سیستم های کامپیوتری نکرد ولی حداقل باید یک محدودیت هایی هم برای آنها قائل شد. به عنوان مثال برای کار کردن با کامپیوتر و بازی کردن با آن یک ساعاتی را مشخص کرد که فقط فعالیت انها با کامپیوتر یا لب تاپ منوط به این ساعات شود. اول از همه بهتر است که یک اکانت یا کاربر مجزا در ویندوز ایجاد کنیم:

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

ایجاد user جدید در ویندوز
ایجاد user جدید در ویندوز با دستورات cmd

و در وهله بعد ساعاتی را در ویندوز برای این اکانت یا User مشخص کنیم که فقط کاربر بتواند در این ساعات از پیش تعیین شده در سیستم فعالیت کند و بعد از آن نتواند.
به عنوان مثال یک User با نام John در ویندوز ایجاد کرده اید و می خواهید برای او محدودیت ساعت استفاده از سیستم را تنظیم کنید.
بدین منظور CMD را باز کرده و دستور زیر را در آن وارد و Enter کنید.

net user john /time:M-F,08:00-17:00

به جای john باید User مورد نظر خودتان را وارد کنید و در ضمن ساعات مد نظرتان را هم جایگزین کنید.
به روش زیر هم می توانید ساعات را وارد کنید:

net user john /time:M-F,8am-5pm

اگر روزی خواستید محدودیت زمانی را بردارید دستور زیر را وارد و Enter کنید:

net user john /time:all

در ضمن شما فقط بر اساس ساعت می توانید محمدودیت اعمال کنید منظورم از ساعات، ساعت رند است. مثلا ساعت08:00 یا ساعت 12:00 است. مثلا نمی توانید 12:10 و یا 17:56 وارد کنید.
نکته دیگر اینکه اگر کاربر خارج از این ساعاتی که شما تعیین کرده اید قصد ورود به سیستم را داشته باشد، از لاگین آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد ولی کاربر یکسره با سیستم کار کند و حتی ساعت مجاز آنهم رد شود، کاربر بصورت اتوماتیک از سیستم Log out نخواهد شد.

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: