خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4803 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

حل ارور 0x0000005D در VMware

حل ارور 0x0000005D در VMware

کد مطلب : 1918 PDF

هنگام نصب ویندوز 8 یا 10 در Oracle VM Virtual Box و یا VMware، ممکن است در طول فرآیند بوت ویندوز با خطای Your PC needs to restart. Please hold down the power button Error Code: 0x0000005D مواجه شوید. بر خلاف ویندوزهای ویستا و 7، ویندوز 8 با تمام پردازنده های تمام مدل های پردازنده های AMD/Intel سازگاری ندارد و برای رفع خطای 0x0000005D باید پردازنده یا Cpu ای داشته باشید که از ویژگی Data Execution Prevention پشتیبانی کند. در دو برند intel و amdاین نام ها متفاوت است، در پردارنده های اینتل این ویژگی با نام Execute Disable (XD) و در پردازنده های Amd این ویژگی No Execute (NX) معرفی می شود و اکثر CPU ها از این ویژگی پشتیبانی می کنند. بنابراین اگر این خطا را دریافت کردید، احتمالا به این دلیل است که ویژگی XD یا NX در سیستم شما فعال نیست. اما چگونه ویژگی Data Execution Prevention را در سیستم فعال کنیم؟

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

How to Enable Data Execution Prevention feature?

شاید در همه سیستم ها روش کار به این صورت نباشد ولی کلیت کار به همین منوال خواهد بود. سیستم را ریستارت کنید و به BIOS وارد شوید. سپس به منوی Advanced بروید و Data Execution Prevention را بیابید اگر وجود نداشت به Security رفته و در اینجا این ویژگی را بیابید و وضعیت ان را ON یا Enabled تنظیم کنید.

حل ارور 0x0000005D در VMware . آموزشگاه رایگان خوش آموز

اگر تنظیمات BIOS برای پشتیبانی XD / NX در سیستم شما موجود نیست، احتمالا نیاز است که بایوس را آپدیت کنید. توجه داشته باشید که برخی از پردازنده های قدیمی ممکن است این ویژگی ها را نداشته باشند و با ویندوز 8 ناسازگار باشند.برای مشاهده اینکه آیا سیستم شما از XD / NX پشتیبانی می کند یا خیر، میتوانید از نرم افزار Securable استفاده کنید. یک ابزار کم حجم ویندوزی که در این راستا به شما کمک خواهد کرد.
اگر CPU سیستم تان از Feature های (Virtualization Technology (VT و Data Execution Prevention پشتیبانی کند، پس اجرای نرم افزار اسکرین زیر را خواهید دید.


حل ارور 0x0000005D در VMware . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و اگر هم پشتیبانی نکند، تصویر زیر را خواهید داشت:

حل ارور 0x0000005D در VMware . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس برای حل مشکل و رفع ارور، باید Data Execution Prevention را در محیط بایوس سیستم فعال کنید و علاوه بر آن باید (Virtualization Technology (VT را هم فعال کنید.

حل ارور 0x0000005D در VMware . آموزشگاه رایگان خوش آموز

اگر باز هم این ارور را داشتید، کافیست به تنظیمات VM مربوطه رفته و در تب Options و از لیست کشویی Version، ورژن دیگری از این ویندوز را برای نصب انتخاب کنید. نیازی نیست که ISO یا DVD ویندوز 8 یا 10 و یا هر ویندوزی که قصد نصب کردن آن را دارید، تغییر دهید فقط از این لیست نوع ویندوز را به گزینه دیگری تغییر دهید و VM را Power on کنید.

حل ارور 0x0000005D در VMware . آموزشگاه رایگان خوش آموز


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: