خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5459 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

تغییر فونت پیش فرض در برنامه word

تغییر فونت پیش فرض در برنامه word

کد مطلب : 272 PDF

Word یک نرم افزار قدرتمند از سری مجموعه های Office بوده که نیاز به معرفی ندارد(البته اگر تسلط کافی به برنامه Word رو ندارید، آموزشهای اون رو از اینجا می توونید دنبال کنید). کم و بیش همه با این برنامه کار کردیم و حداقل اگر حرفه ای هم در زمینه نباشیم حداقل یک آشنایی جزئی با این برنامه داریم. مشابه هر نرم افزار دیگری، این برنامه هم دارای ابزار پیکربندی بوده ولی برخی از این ابزارها قابل شهود و مشاهده نیستن. مثلا شما برای یک Document که در Word آماده می کنید و فونت مورد نظر را انتخاب می کنین، ولی برای Document بعدی باز هم باید فونت مورد نظرتون را انتخاب کنید. چون همیشه فونت پیش فرض Word هست که در هر Document جدیدی انتخاب میشه.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
تغییر فونت پیش فرض در برنامه Word مشخص نیست اما یک راه ساده برای اینکار وجود دارد که اون رو خدمت شما عزیزان آموزش میدیم.
وقتی یک Document باز در Word دارید باید Font Dialog Box برنامه Word را اجرا کنید. پس برای اینکار کلیدهای ترکیبی Ctrl+D را همزمان از کیبورد فشار دهید.

تغییر فونت پیش فرض در برنامه word . آموزشگاه رایگان خوش آموز

فونت مورد نظر و سایز اون رو انتخاب کنید و دکمه Set As Default رو کلیک کنید.
سپس یک کادر یا پیغام برای شما نمایش داده میشه که مثل شکل زیر شامل دو گزینه هست و از آنجایی که هدف این بود که یک فونت پیش فرض برای تمام Document های برنامه Word انتخاب کنیم، پس گزینه دوم یا همان all documents based on the Normal template را باید فعال کنیم و در آخر دکمه OK رو هم کلیک کنیم.

تغییر فونت پیش فرض در برنامه word . آموزشگاه رایگان خوش آموز

این فونت پیش فرض از این به بعد برای هر Document جدیدی که در برنامه Word ایجاد کنید قرار می گیره فقط توجه کنید که اگر Document ای رو قبلا ایجاد کردید و فونت مربوط به اون رو فونت دیگه ای انتخاب کردید، در اون صورت این فونت پیش فرض برای اون Document اعمال نمیشه و فقط برای Document هایی که جدیدا ایجاد می کنید بصورت پیش فرض قرار می گیرد.

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: