خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را

رفع مشکل Blue Screen در ویندوز 10

رفع مشکل Blue Screen در ویندوز 10

کد مطلب : 284 PDF

شاید شما هم گیر این صفحه آبی مرگ ویندوز یا همان Blue Screen معروف افتاده باشید، صفحه ای که بدون هیچ هشدار قبلی به یکباره در صفحه نمایش ظاهر می شود و ممکن است کار شما را ساعت ها به تعویق بیندازد چون تا مادامی که این خطا وجود دارد، دسترسی به ویندوز ممکن نخواهد بود و باید آن را رفع نمایید. این پیغام خطا با نام blue screen of death و به اختصار BSOD معروف است. BSOD یک صفحه نمایش از Error و خطا است که می تواند در هر نسخه ای از ویندوز به دلایل مختلف رخ دهد. هر چیزی از لایه نرم افزار به سخت افزار تداخل ایجاد کند، این تداخل و درگیری می تواند منجر به نمایش ارور BSOD شود. عیب یابی و رفع مشکل BSOD ها علاوه بر اینکه ممکن است ساعت ها به طول بیانجامد، ممکن است حتی به نتیجه هم نرسد. اگر شما در این شرایط قرار گرفته اید و نمی دانید باید چه کاری انجام دهید لطفا تا پایان مقاله با ما همراه شوید.

دورۀ رایگان آموزش انگلیسی با کتاب American English File

انواع BSODs
انواع مختلفی از BSOD ها وجود دارند، که هر کدام از آنها نیاز به اقدامات متفاوت دارند. یکی از راه هایی که برای حل مشکل BSOD معمولا مورد استفاده قرار می گیرد نصب مجدد ویندوز است البته این روش اگر بک آپ از اطلاعات درایو ویندوزی(درایو C) نداشته باشید، همه آن اطلاعات را از دست خواهید داد.

عمدتا BSOD بنا به دلالیل زیر رخ می دهد:

Driver Conflicts:

درگیری ها و تداخل Driver ها هنگامی رخ می دهد که دو یا چند Driver (نرم افزار به منظور استفاده و کنترل سخت افزار) نمی توانند به درستی با یکدیگر کار کنند. همچنین در این خصوص یکی دیگر از مواردی که منجر به BSOD می شود این است که برای یک سخت افزار در کامپیوتر چند Driver نصب شده باشد بدون اینکه Driver های قبلی از سیستم Uninstall شده باشند.

Hardware Conflicts:

در برخی شرایط سخت افزارها هم می توانند منجر به BSOD شوند. برای مثال overclocking یکبار در کامپیوتر می تواند بلافاصله منجر به BSOD شود. و یا اگر رم های شما به صورت اشتباه قرار داده شده باشند و یا یک قطعه سخت افزاری خراب شده باشد می تواند باز هم منجر به BSOD شود. حتی عدم سازگاری سخت افزاری هم می تواند به این ارورها منجر شود.

Operating System (OS) Errors: برخی اوقات اشتباهات و خطای کاربری، و یا نرم افزارهای مخرب(مثل ویروس ها یا تروجان ها) می توانند فایل های سیستم عامل را Corrupt و خراب کنند و این فایل های خراب شده و یا حذف شده در نهایت می تواند منجر به BSOD شود و هر بار که شما سیستم را ریست می کنید صفحه آبی مرگ برای شما نمایش داده می شود.

در حالی در اینجا چند دلیل برای BSOD بیان شد ولی تشخیص آن ممکن است ساعتها به طول بیانجامد و مطالب زیر به شما این امکان را می دهد که دلیل این BSOD را تشخیص دهید.
موارد زیر باعث می شوند که شما به طور مستقیم مشکل را یافته و احتمالا BSOD را برطرف کنید.

تجزیه و تحلیل Blue Screen
ساده ترین راه برای رفع یک BSOD این است که جزئیات نمایش داده شده رو صفحه مانیتور را یادداشت کنید. تمام BSOD ها Stop code و QR code به کاربران ارائه و نمایش می دهند.
هنگامی پیغام خطایی مشاهده می کنید بهترین راه برای رفع آن، جستجوی stop code در اینترنت است. سایت های زیادی برای کمک و رفع مشکل وجود دارند. مایکروسافت در حال حاضر یک مخزن و دیتابیس از BSOD های معمول و عمومی جمع آوری کرده است. علاوه بر این اسکن کردن QR code با گوشی موبایل، شما را به وب سایت ساخته شده به منظور رفع stop code هدایت می کند.
البته راه دیگری هم وجود دارد و آن هم استفاده از Contact page مایکروسافت است که باید در اینجا stop code مربوطه را وارد کنید تا کارشناسان مایکروسافت در جهت رفع این مشکل به شما کمک کنند و از آنجایی که ویندوزهای مورد استفاده اغلب اورجینال نیستند و ضمن اینکه پشتیبانی مایکروسافت را نداریم، این راه تقریبا عملی نیست.

رفع مشکل Blue Screen در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز


رفع مشکل Blue Screen در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

نصب (یا حذف) Updates در ویندوز 10

بروزرسانی ویندوز گاهی اوقات بدون اینکه شما در جریان آن قرار بگیرید انجام می شوند(البته اگر آن را غیر فعال کرده باشید آپدیت انجام نمی شود.) و این آپدیت شدن علاوه بر مزایای زیادی که دارد گاهی با دانلود و نصب آپدیت نادرست منجر به BSOD می شود. در عین حال، BSOD ها همچنین می توانند هنگامی رخ دهند که بروزرسانی های خراب در نصب شوند.

Reset کردن کامپیوتر

راه اندازی مجدد کامپیوتر بهترین تصمیمی است که در زمان مواجهه با BSOD گرفته می شود با این کار با Refresh شدن فایل های ویندوز و بدون اینکه آن فایل ها از دست بروند، ممکن است ویندوز بالا بیاید.(البته اگر Error خیلی جدی باشد ویندوز بالا نخواهد آمد).

اصلاحات غیر مستقیم

در حالی که صفحه خطای BSOD اطلاعات خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد و گاها باید شما این خطاها را در وب سایتهایی غیر از مایکروسافت جستجو کنید تا مشکل را رفع کنید. اگر نتوانستید مشکل را رفع کنید لطفا مراحل زیر را انجام دهید.

حالت Safe Mode

قبل از اینکه هر کدام از نکات زیر را انجام دهید ویندوز را در حالت Safe Mode اجرا کنید. در این حالت بسیاری از سرویس های ویندوز بعلاوه درایورها غیر فعال هستند. این حالت این امکان را به کاربران می دهد تا یک بوت با حداقل نیاز بری اجرای ویندوز داشته باشند و تنها برنامه های ضروری برای راه اندازی سیستم عامل اجرا شوند.
سیستم را روشن کنید و معمولا با فشردن دکمه f11 می توانید وارد محیط Safe Mode ویندوز شوید البته این دکمه ها بستگی به نوع سیستم شما دارند و سپس وارد advanced startup options شده(البته اگر دو یا سه بار ویندوز را ریستارت کنید، ویندوز پس از لحظاتی به محیط advanced startup options وارد خواهد شد) و از منوی اصلی نمایش داده شده وارد Troubleshoot شده و از آنجا هم باید گزینه Advanced Options را انتخاب کنید.

رفع مشکل Blue Screen در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

رفع مشکل Blue Screen در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

رفع مشکل Blue Screen در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و از لیست نمایش داده شده در شکل زیر با فشردن عدد 5 از کیبورد به حالت Enable Safe Mode with Networking باید وارد ویندوز شوید.

رفع مشکل Blue Screen در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

Install WhoCrashed:

برنامه WhoCrashed را در سیستم باید نصب کنید این برنامه مشکلات BSOD را حل نمی کند اما با اجرای آن به کاربر یک گزارش مبنی بر اینکه چه عواملی باعث Crash سیستم شده است را ارائه می دهد. فقط مطابق شکل زیر روی Analyze کلیک کنید و برنامه یک گزارش به صورت خودکار ایجاد می کند که پیام های خطا را توصیف می کند.

رفع مشکل Blue Screen در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

حذف Drivers های مشکل ساز

Driversها معمولا کار خود را به درستی انجام می دهند اما Drivers های معیوب مزاحمت های جدی برای سیستم و کار شما دارند. پس از تجریه و تحلیل سیستم توسط برنامه WhoCrashed و گزارشات آن، شاید مجبور شوید درایورهایی که این برنامه آنها را به عنوان مزاحم تشخیص داده را از سیستم Uninstall کنید.

تعمیر فایل های ویندوز

یکی از مواردی باعث ایجاد مشکل در کامپیوتر ویندوزی می شود، خراب شدن فایل های ویندوزی است که در اکثر موارد کاربران خیلی ساده تصمیم می گیرند که ویندوز را عوض کنند. اما این نصب را می توان کمی به تعویق انداخت و فایل های معیوب را تعمیر کرد. Command Prompt ویندوز را اجرا کنید و دستور زیر را در آن وارد کرده و Enter کنید.

sfc /scannow

اجرای این دستور دقایقی به طول خواهد انجامید.

تعمیر هارد دیسک

باید مطمئن شوید که هارد دیسک سیستم شما عاری از مشکل است. Bad sectors شدن دیسک می تواند مانع از راه اندازی کامپیوتر شما شوند و بخش های خاصی از Bad sectors می تواند منجر به BSOD شود. بدین منظور باید وارد cmd ویندوز شوید و عبارت زیر را در آن وارد و Enter کنید.

chkdsk /f

این دستور Bad Sectors های هارد دیسک را پیدا می کند ولی تعمیر آن را انجام نمی دهد. برای تعمیر بجای /F باید /r را وارد کنید.

chkdsk /r


در این پست ارورهای بلواسکرین را بصورت کلی مورد بررسی قرار دادیم و راهکارهای کلی برطرف کردن این خطاهای پرچالش و دردسرساز را بررسی کردیم. البته بسیاری از همین خطاهای بلواسکرین را به صورت جداگانه و تخصصی در همین وب سایت بررسی کرده ایم که لینک آنها را در ذیل قرار داده ایم.


مکان فایل های لاگ ارور بلواسکرین کجاست و چگونه می توان بدان دسترسی داشت؟
عیب یابی ارورهای Blue screen
رفع مشکل Blue Screen و Stop error ها در ویندوز
لیست کامل خطاهای Blue screen
رفع ارور بلواسکرین PHASE1_INITIALIZATION_FAILED 0x00000032
برطرف کردن ارور 0xc0000225
رفع ارور بلواسکرین Nt_wrong_symbols.sys
برطرف کردن ارور Boot Configuration Data File is missing some required information
برطرف کردن ارور Your PC needs to be repaired
برطرف کردن ارور BAD_POOL_HEADER
برطرف کردن ارور 0x80070543
برطرف کردن ارور DRIVER_CORRUPTED_EXPOOL
برطرف کردن ارور Registry Error 51
برطرف کردن ارور Windows Kernel event ID 41 error
برطرف کردن ارور THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
برطرف کردن ارور 0xc000000e
برطرف کردن ارور 0xc00000e9
برطرف کردن ارور INTERRUPT_EXCEPTION_NOT_HANDLED
برطرف کردن ارور Critical_process_died
برطرف کردن ارور kernel_auto_boost_lock_acquisition_with_raised_irql
برطرف کردن ارور SYSEM_SERVICE_EXCEPTION
ارورهای بلواسکرین مربوط به SYSEM_SERVICE_EXCEPTION
حل کردن ارور BOOTMGR is missing هنگام روشن کردن کامپیوتر
ارور بلو اسکرین Driver Power State Failure 0x0000009F
حل ارور Bad Pool Caller
برطرف کردن ارور KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
برطرف کردن ارور صفحه آبی System Thread Exception Not Handled در ویندوز
برطرف کردن ارور Out of Memory در ویندوز
برطرف کردن ارور Fatal Error No Language File Found
حل ارور MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS
حل ارور صفحه آبی WORKER_INVALID
حل مشکل Operating system not found. Reboot and select proper boot device در ویندوز
حل ارور صفحه آبی DPC_WATCHDOG_VIOLATION Error 0x00000133
برطرف کردن ارور Error Code 0x8007000D
برطرف کردن ارور KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
برطرف کردن ارور Unmountable Boot Volume Stop Error 0x000000ED
برطرف کردن ارور Physical Memory Dump
برطرف کردن ارور UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION
برطرف کردن ارور REGISTRY_ERROR
برطرف کردن ارور 0x8024a000
برطرف کردن ارور Opencl.dll is missing
برطرف کردن ارور (VIDEO_TDR_FAILURE (ATIKMPAG.SYS
برطرف کردن ارور Error 1962 No Operating System Found
برطرف کردن ارور Driver WUDFRd failed to load
برطرف کردن ارور Windows failed to start
برطرف کردن ارور Windows detected a hard disk problem
برطرف کردن ارور There was a problem resetting your PC
بوت نشدن ویندوز و گیر کردن در پنجره سیاه
برطرف کردن ارور 0xc000021a
برطرف کردن ارور Non-System Disk or Disk Error
برطرف کردن ارور A disk read error occurred
برطرف کردن ارور Windows Cannot Install Required Files 0x80070570
برطرف کردن ارور Operating System Not Found Error
برطرف کردن ارور CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION
برطرف کردن ارور KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
برطرف کردن ارور PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
برطرف کردن ارور DPC Watchdog Violation
برطرف کردن ارور WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
برطرف کردن ارور Multiple_IRP_Complete_Requests
برطرف کردن ارور BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO
برطرف کردن ارور Registry editor has stopped working
برطرف کردن ارور Failed to load steamui.dll
برطرف کردن ارور Windows\system32\winload.efi is missing or corrupt
برطرف کردن ارور DISM Error 14098 Component Store has been corrupted
برطرف کردن ارور (0x000000fc (ATTEMPTED EXECUTE OF NOEXECUTE MEMORY
برطرف کردن ارور بلواسکرین Preparing Security Options
غیرفعال کردن Automatic Restart on System Failure در ویندوز
برطرف کردن ارور بلواسکرین (DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (error code 0x000000D1
برطرف کردن ارور بلواسکرین 0x0000003B System_Service_Exception
برطرف کردن ارور بلواسکرین INTERNAL_POWER_ERROR
برطرف کردن ارور 0x8024a206
برطرف کردن ارور BUGCODE_USB_DRIVER
برطرف کردن ارورهای 0x0000007A, STOP 0x00000077, STOP 0x000000F4 در ویندوز
برطرف کردن ارور بلواسکرین 0x0000000A در ویندوز 7 و سرور 2008
برطرف کردن ارور بلواسکرین 0x0000006B PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED در ویندوز 7 و ویندوز 2008
برطرف کردن ارور 0x0000007E یا 0x00000050 در ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008R2
بررسی ارور diskpart has encountered an error the parameter is incorrect
برطرف کردن ارور Critical_Process_Died در ویندوز
برطرف کردن ارور بلواسکرین TDR Failure در ویندوز
برطرف کردن ارور بلواسکرین Memory_Management
رفع ارور بلواسکرین hidclass.sys
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_UNLOADED_WITHOUT_CANCELLING_PENDING_OPERATIONS
رفع ارور بلواسکرین ntkrnlmp.exe
رفع ارور بلواسکرین SYSTEM_PTE_MISUSE
حل ارور بلواسکرین SynTP.sys
رفع ارور بلواسکرین نارنجی رنگ در ویندوز
رفع ارور بلواسکرین Watchdog.sys
رفع ارور بلواسکرین win32k.sys
رفع ارور بلواسکرین Srttrail.txt
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER
رفع ارور بلواسکرین Stop 0x00000050 PAGE-FAULT-IN-NONPAGED-AREA
رفع ارور بلواسکرین NMI_HARDWARE_FAILURE
رفع ارور بلو اسکرین Dxgmms2.sys
رفع ارور بلواسکرین Ndis.sys
رفع ارور بلواسکرین Driver_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Netwtw04.sys
رفع ارور بلواسکرین storahci.sys
رفع ارور بلواسکرین SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION asmtxhci.sys
رفع ارور بلواسکرین PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
رفع ارور بلواسکرین Video_Scheduler_Internal_Error
رفع ارور بلواسکرین CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION
رفع ارور بلواسکرین MACHINE CHECK EXCEPTION
رفع ارور بلواسکرین PFN_LIST_CORRUPT
ارور بلواسکرین APC_INDEX_MISMATCH
رفع ارور بلواسکرین ATTEMPTED_SWITCH_FROM_DPC
رفع ارور بلواسکرین ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY
رفع ارور بلواسکرین PDP_DETECTED_FATAL_ERROR
رفع ارور بلواسکرین HAL_INITIALIZATION_FAILED
رفع ارور بلواسکرین VIDEO DXGKRNL FATAL ERROR
رفع ارور بلواسکرین ntoskrnl.exe در ویندوز
رفع ارور بلو اسکرین CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT
رفع ارور بلو اسکرین INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
رفع ارور بلواسکرین FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE
رفع ارور بلواسکرین SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (CMUSBDAC.SYS) BSOD در ویندوز
رفع ارور بلواسکرین acpi.sys
رفع ارور بلواسکرین Netio.sys در ویندوز
رفع ارور بلواسکرین Driver IRQL NOT LESS OR Equal mfewfpk.sys و Driver IRQL NOT LESS OR Equal epfwwfp.sys
رفع ارور Driver_Power_State_Failure
رفع ارور بلواسکرین AGP_GART_CORRUPTION 0x00000105
رفع ارور بلو اسکرین CHIPSET_DETECTED_ERROR 0x000000B9
رفع ارور بلواسکرین CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP 0x00000048
رفع ارور بلواسکرین CACHE_MANAGER 0x00000034
رفع ارور بلواسکرین CACHE_INITIALIZATION_FAILED 0x00000066
رفع ارور بلواسکرین BUGCODE_USB3_DRIVER 0x00000144
رفع ارور بلواسکرین BUGCODE_NDIS_DRIVER 0x0000007C
رفع ارور بلواسکرین BOUND_IMAGE_UNSUPPORTED
رفع ارور بلواسکرین BAD_EXHANDLE 0x000000A7
رفع ارور بلواسکرین ATDISK_DRIVER_INTERNAL 0x00000042
رفع ارور بلواسکرین CAUGHT_MODIFYING_FREED_POOL 0x000000C6
رفع ارور بلواسکرین SYSTEM EXIT OWNED MUTEX
رفع ارور 0x8007001F هنگام آپدیت ویندوز
رفع ارور بلواسکرین KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR 0x000007A
رفع ارور بلواسکرین INVALID_PROCESS_ATTACH_ATTEMPT
رفع ارور بلواسکرین system_scan_at_raised_irql_caught_improper_driver_unload
رفع ارور 0xc000014c
رفع ارور بلواسکرین volsnap.sys
رفع ارور بلواسکرین fltmgr.sys
رفع ارور بلواسکرین iaStorA.sys
رفع ارور بلواسکرین Ntfs.sys
برطرف کردن ارور بلواسکرین FAT_FILE_SYSTEM
رفع ارور بلواسکرین 0x000000EA
رفع ارور بلواسکرین CLASSPNP.SYS
رفع ارور بلواسکرین Wdf01000.sys
رفع ارور بلواسکرین storport.sys
رفع ارور بلواسکرین Win32kbase.sys
رفع ارور 0x80248014 در ویندوز
رفع ارور بلواسکرین ACPI_BIOS_FATAL_ERROR
رفع ارور بلواسکرین ACPI_BIOS_ERROR 0x000000A5
رفع ارور بلواسکرین Wdf_violation
رفع ارور Unknown Hard Error در ویندوز
رفع ارور بلواسکرین ASSIGN_DRIVE_LETTERS_FAILED 0x00000072
رفع ارور بلواسکرین APP_TAGGING_INITIALIZATION_FAILED 0x0000010A
رفع ارور بلواسکرین AGP_INVALID_ACCESS 0x00000104
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_UNMAPPING_INVALID_VIEW
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_USED_EXCESSIVE_PTES 0x000000D8
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION 0x000000E6
رفع ارور بلواسکرین Driver_Violation 0x00000121
رفع ارور بلواسکرین EVENT_TRACING_FATAL_ERROR 0x0000011d
رفع ارور بلواسکرین FATAL_UNHANDLED_HARD_ERROR 0x0000004c
رفع ارور بلواسکرین ارور بلواسکرین FILE_INITIALIZATION_FAILED
رفع ارور بلواسکرین FTDISK_INTERNAL_ERROR
رفع ارور بلواسکرین HAL_MEMORY_ALLOCATION 0x000000AC
رفع ارور بلواسکرین ACPI_DRIVER_INTERNAL 0x000000A3
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_CORRUPTED_SYSPTES 0x000000DB
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_LEFT_LOCKED_PAGES_IN_PROCESS 0x000000CB
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_PAGE_FAULT_BEYOND_END_OF_ALLOCATION 0x000000D6
رفع ارور DRIVER_PAGE_FAULT_IN_FREED_SPECIAL_POOL
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED 0x000000D3
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_RETURNED_HOLDING_CANCEL_LOCK 0x0000011B
رفع ارور بلواسکرین CID_HANDLE_CREATION 0x00000016
رفع ارور بلواسکرین CID_HANDLE_DELETION 0x00000017
رفع ارور بلواسکرین CONFIG_INITIALIZATION_FAILED 0x00000067
رفع ارور بلواسکرین CREATE_DELETE_LOCK_NOT_LOCKED 0x00000014
رفع ارور بلواسکرین CRITICAL_SERVICE_FAILED 0x0000005A
رفع ارور بلواسکرین DATA_COHERENCY_EXCEPTION 0x00000055
رفع ارور بلواسکرین Disorderly_Shutdown 0x000000F3
رفع ارور بلواسکرین AGP_ILLEGALLY_REPROGRAMMED 0x00000106
رفع ارور 0xC1900101 – 0x4001E در ویندوز
رفع ارور بلواسکرین Avipbb.sys
رفع ارور بلواسکرین AGP_INTERNAL 0x00000115
رفع ارور بلواسکرین NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS 0x00000035
رفع ارور بلواسکرین NO_MORE_SYSTEM_PTES 0x0000003F
رفع ارور بلواسکرین NO_PAGES_AVAILABLE 0x0000004D
رفع ارور NO_SPIN_LOCK_AVAILABLE 0x0000001D
رفع ارور بلواسکرین NO_SUCH_PARTITION 0x00000043
رفع ارور بلواسکرین NO_USER_MODE_CONTEXT 0x0000000E
رفع ارور بلواسکرین PAGE_FAULT_BEYOND_END_OF_ALLOCATION 0x000000CD
رفع ارور بلواسکرین PAGE_NOT_ZERO 0x00000127
رفع ارور بلواسکرین PCI_BUS_DRIVER_INTERNAL 0x000000A1
رفع ارور بلواسکرین PHASE0_EXCEPTION 0x00000078
رفع ارور بلواسکرین MEMORY1_INITIALIZATION_FAILED 0x00000065
رفع ارور بلواسکرین MEMORY_IMAGE_CORRUPT 0x000000A2
رفع ارور بلواسکرین MBR_CHECKSUM_MISMATCH 0x0000008B
رفع ارور بلواسکرین MAXIMUM_WAIT_OBJECTS_EXCEEDED 0x0000000C
رفع ارور بلواسکرین MANUALLY_INITIATED_CRASH 0x000000E2
رفع ارور بلواسکرین MAILSLOT_FILE_SYSTEM 0x00000052
رفع ارور بلواسکرین LPC_INITIALIZATION_FAILED 0x0000006A
رفع ارور بلواسکرین NO_EXCEPTION_HANDLING_SUPPORT 0x0000000B
رفع ارور بلواسکرین KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
رفع ارور بلواسکرین KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR
رفع ارور بلواسکرین KERNEL_STACK_LOCKED_AT_EXIT
رفع ارور بلواسکرین LOADER_BLOCK_MISMATCH
رفع ارور بلواسکرین MUST_SUCCEED_POOL_EMPTY 0x00000041
رفع ارور بلواسکرین MUP_FILE_SYSTEM 0c00000103
رفع ارور بلواسکرین MULTIPROCESSOR_CONFIGURATION_NOT_SUPPORTED 0x0000003E
رفع ارور بلواسکرین MSRPC_STATE_VIOLATION 0x00000112
رفع ارور بلواسکرین INVALID_SOFTWARE_INTERRUPT
رفع ارور بلواسکرین IO1_INITIALIZATION_FAILED 0x00000069
رفع ارور بلواسکرین IRQL_GT_ZERO_AT_SYSTEM_SERVICE
رفع ارور بلواسکرین IRQL_NOT_DISPATCH_LEVEL 0x00000008
رفع ارور بلواسکرین IRQL_NOT_GREATER_OR_EQUAL 0x00000009
رفع ارور بلواسکرین IRQL_UNEXPECTED_VALUE
رفع ارور بلواسکرین KERNEL_APC_PENDING_DURING_EXIT
رفع ارور بلواسکرین HTTP_DRIVER_CORRUPTED 0x000000FA
رفع ارور بلواسکرین IMPERSONATING_WORKER_THREAD 0x000000DF
رفع ارور بلواسکرین INTERRUPT_UNWIND_ATTEMPTED 0x0000003C
رفع ارور بلواسکرین INVALID_DATA_ACCESS_TRAP 0x00000004
رفع ارور بلواسکرین INVALID_FLOATING_POINT_STATE 0x000000E7
رفع ارور بلواسکرین INVALID_REGION_OR_SEGMENT 0x00000099
رفع ارور بلواسکرین SCSI_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION Error 0x000000F1
رفع ارور بلواسکرین RESOURCE_NOT_OWNED 0x000000E3
رفع ارور بلواسکرین SCSI_DISK_DRIVER_INTERNAL 0x0000002D
رفع ارور بلواسکرین REFERENCE_BY_POINTER 0x00000018
رفع ارور بلواسکرین RDR_FILE_SYSTEM 0x00000027
رفع ارور بلواسکرین QUOTA_UNDERFLOW 0x00000021
رفع ارور بلواسکرین PROCESS_HAS_LOCKED_PAGES 0x00000076
رفع ارور بلواسکرین POOL_CORRUPTION_IN_FILE_AREA
رفع ارور بلواسکرین PNP_DETECTED_FATAL_ERROR 0x000000CA
رفع ارور بلواسکرین SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M 0x1000007E
رفع ارور بلواسکرین SYSTEM_LICENSE_VIOLATION 0x0000009A
رفع ارور بلواسکرین SPIN_LOCK_NOT_OWNED 0x00000010
رفع ارور بلواسکرین STATUS_CANNOT_LOAD_REGISTRY_FILE 0xC0000218
رفع ارور بلواسکرین STATUS_IMAGE_CHECKSUM_MISMATCH 0xC0000221
رفع ارور بلواسکرین SPIN_LOCK_ALREADY_OWNED 0x0000000F
رفع ارور بلواسکرین SPECIAL_POOL_DETECTED_MEMORY_CORRUPTION 0x000000C1
رفع ارور بلواسکرین SESSION_HAS_VALID_POOL_ON_EXIT 0x000000AB
رفع ارور بلواسکرین SECURITY_SYSTEM 0x00000029
رفع ارور بلواسکرین UNSUPPORTED_PROCESSOR 0x0000005D
رفع ارور بلواسکرین UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP_M 0x1000007F
رفع ارور بلواسکرین UDFS_FILE_SYSTEM 0x0000009B
رفع ارور بلواسکرین TIMER_OR_DPC_INVALID 0x000000C7
رفع ارور بلواسکرین TERMINAL_SERVER_DRIVER_MADE_INCORRECT_MEMORY_REFERENCE 0x000000CF
رفع ارور بلواسکرین THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER_M 0x100000EA
رفع ارور بلواسکرین THIRD_PARTY_FILE_SYSTEM_FAILURE 0x00000108
رفع ارور بلواسکرین THREAD_NOT_MUTEX_OWNER 0x00000011
رفع ارور بلواسکرین sysmon.sys
رفع ارور بلواسکرین BC_BLUETOOTH_VERIFIER_FAULT 0x00000BFE
رفع ارور بلواسکرین VIDEO_SHADOW_DRIVER_FATAL_ERROR
رفع ارور بلواسکرین VIDEO_TDR_ERROR 0x00000116
رفع ارور بلواسکرین VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED 0x00000117
رفع ارور بلواسکرین WHEA_INTERNAL_ERROR 0x00000122
رفع ارور بلواسکرین WORKER_THREAD_RETURNED_AT_BAD_IRQL 0x000000E1
رفع ارور بلواسکرین XNS_INTERNAL_ERROR 0x00000057
رفع ارور بلواسکرین VIDEO_DRIVER_INIT_FAILURE 0x000000B4
رفع ارور بلواسکرین VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL 0x0000010E
رفع ارور بلواسکرین STOP 0x0000007B INACCESSABLE_BOOT_DEVICE
رفع ارور بلواسکرین 0x00000031-PHASE0_INITIALIZATION_FAILED
رفع ارور بلواسکرین DRIVER_VERIFIER_IOMANAGER_VIOLATION 0x000000C9
رفع ارور بلواسکرین SYSTEM_EXIT_OWNED_MUTEX
رفع ارور بلواسکرین SESSION3_INITIALIZATION_FAILED
رفع ارور بلواسکرین intelppm.sys در ویندوز
رفع ارور بلواسکرین VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL 0x0000010E
رفع ارور بلواسکرین athwbx.sys
رفع ارورهای PSOD یا Pink Screen of Death صفحه صورتی در ویندوز
رفع اروربلواسکرین CRITICAL_OBJECT_TERMINATION
رفع ارور بلواسکرین Ddkmd.sys
رفع ارور EUBKMON.SYS
رفع ارور بلواسکرین evbda.sys
رفع ارور بلواسکرین Jraid.sys
رفع ارور بلواسکرین مربوط به فایل ati2dvag.dll در ویندوز
رفع ارور بلواسکرین Nv4_disp.dll در ویندوز
رفع ارور File System Error –2018375670
رفع ارور بلواسکرین KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED rtwlane.sys
رفع ارور بلواسکرین avgloga.sys
رفع ارور بلواسکرین Cm11264.sys


دیدگاه ها(16)

امیر ۱۳۹۷/۰۱/۰۸

اگه یه برنامه مشکل داره باید اول اونو حذف کنم

حسین محمدی مهر ۱۳۹۷/۰۱/۰۹

بله! اگر از مشکل ساز بودن اون برنامه مطمئن هستید، بله uninstall کنید. اگر در حالت نرمال نمیتونید به ویندوز لاگین کنید، در حالت Safe mode ویندوز رو بوت کرده و برنامه مورد نظر را حذف کنید.

امین ۱۳۹۷/۰۱/۲۷

سلام
لپ تاپ من ارور صفحه آبی میده و بعد از نصب ویندوز بازهم درست نشد. به نظرتون مشکل سخت افزاریه؟ هارد لپ تاپ من اس اس دی هست

حسین محمدی مهر ۱۳۹۷/۰۱/۲۷

سلام
کد خطای ارورتون رو توو همین سایت جستجو کنید و ببینید مقاله ای برای اون وجود داره و اگه وجود داشت روش های گفته شده توو اون پست رو انجام بدین و ببینید ارور رفع میشه یا خیر.
اگه مشکل چنانچه پابرجا بود اینبار یه ویندوز قدیمی تر نصب کنید، مثلا ویندوز 8 یا 7 نصب کنید و ببینید توو اون ویندوزها هم ارور بلواسکرین دارید یا خیر

فرهاد ۱۳۹۷/۰۲/۱۵

بسار تخصصی و عالی احسنت بر شما سلامت و پیروز باشید

دهقان ۱۳۹۷/۰۴/۱۸

خیلی ممنون حسین عزیز، هم مشکلم حل شد و هم اینکه ازش لذت بردم

aminsalam598@gmail.com ۱۳۹۷/۱۱/۱۲

سلام در چند دقیقه ابتدا لاگین به ویندوز 10 رایانه مشکل فریز دسکتاپ در فریز دسکتاپ چراغ کیس خاموش میشود (ممکن با یک بار ری استارت به کار ادامه دهد)و یا پی در پی بصورت خاموش روشن شدن فن ها مانیتور تصویر ندارد صدای بوق نمی‌دهید با خاموش کردن کلید پاور چند دقیقه بعد روشن میکنم رایانه به خوبی چند ساعت کار میکند
در حالت ری استارت خودکار هم
(ممکن با یک بار ری استارت به کار ادامه دهد)و یا پی در پی بصورت خاموش روشن شدن فن ها مانیتور تصویر ندارد صدای بوق نمی‌دهید با خاموش کردن کلید پاور چند دقیقه بعد روشن میکنم رایانه به خوبی چند ساعت کار میکند
چگونه دلیل ان متوجه شوم
ویندوز دوباره نصب کردم مشکل حل نشد و کابل رم ریدر از بورد جدا کرد درایو گرافیک نصب کردم
این پیام :Warning : vga graphic card is not guaranteed to operate normally

در تنظیمات بایوس >MB Intelligent Tweaker(M.I.T<
ایا میتواند مشکل از ویروس وخمیر کارت گرافیک باشد
اگر مشکل سخت افزار بود تا حالا رایانه روشن نمی شد
متشکرم

حسین محمدی مهر ۱۳۹۷/۱۱/۱۲

سلام
ممکنه مشکل از داغ کردن بیش از حد هم باشه. اگر سیستم رو خاموش می کنید و بعد از اینکه سیستم خنک میشه دوباره روشن می کنید و ویندوز بالا میاد مشکل مشخصه. مشکل اگر از خود سخت افزار باشه و نه مسئله داغی، اونوقت بله ممکنه تصویر کلا نداشته باشید. حتی مشکل میتوونه از خمیر CPU هم باشه که CPU وقتی داغ میکنه سیستم روشن نمیشه تا موقعی که خنک بشه. خواهش می کنم اگر دوباره با ارور یا مشکل مواجه شدید و پیغام داد ازش یه عکس واضح بگیرید و جایی آپلود کنید و لینکش رو کامنت کنید

Yasingh05 ۱۳۹۸/۰۹/۲۸

سلام
لپتاپ من بعد از یه قطع و وصل برق یهویی ارور critical process died رو میده. البته وقتی برق اومد من یبار لپتاپو روشن کردم ببینم چیزی نشده باشه (چون از برق مستقیم وصل به پریز استفاده میکنم و باتریو گذاشتم کنار) و دیدم روشن شد و کار میکرد. آخر شب که دوباره لپتاپو روشن کردم اولش نوشت در حال چک شدن و ایناعه بعد صفحه آبی رنگ اومد و پیام critical process died رو نوشت و میخوام بدونم باید چیکار کنم که این ارور رفع بشه و هیچکدوم از فایل ها و اطلاعاتم پاک نشه چون واقعا مهمن و چند باری هم صفحه آبی که نوشته داریم ارور هارو جمع میکنیم اومد و چون تهش نوشته ریستارت میکنیم منبعد اینکه ۱۰۰ درصد شد خیلی وایستادم ولی ریستارت نشد و خودم ریستارت کردم

محمدرضا ۱۳۹۸/۰۹/۲۸

سلام سایت بسیار عالی دارین
میخواستم بپرسم چی کار کنیم به این صفحه فریز برخورد نکنیم یعنی یه راه پیشگیری باشه

حسین محمدی مهر ۱۳۹۸/۰۹/۲۸

سلام Yasingh05 عزیز از قسمت بالای سایت بخش جستجو در سایت ارور
Critical_Process_Died رو جستجو کنید مقاله مربوط به این ارور به شما نشون داده میشه.

حسین محمدی مهر ۱۳۹۸/۰۹/۲۸

سلام محمد رضای عزیز،،
به طور قطع نمیشه کاری کرد که با این ارورها مواجه نشیم، چرا که دلایلش هم سخت افزاری و هم نرم افزاریه. به عنوان مثال عرض می کنم یه درایوری که برای سخت افزاری خاصیه(مثلا کارت گرافیک) به دلیل عدم آپدیت بودن منجر به ارور صفحه آبی مرگ شده و از طرف دیگه ممکنه یه درایوری رو آپدیت کنید(همیشه درایورها رو بروز نگه دارید) ولی در آپدیته مشکلی هست و باعث ارور بلواسکرین میشه یا درایور با ویندوز سازگاری نداره، مشکلات رجیستری که با نصب یا uninstall کردن یه برنامه رخ میده، نصب یه سخت افزار جدید که با ویندوز یا کلا سیستم تون سازگاری نداره، و N تا دلیل دیگه منجر به این ارورها میشه.. واقعیتش خودم به راه حلی نرسیدم که به طور کلی از رخدادن این ارورها بتونیم جلوگیری کنیم ولی اگر با این ارورها مواجه شدیم، حداقل بتوونیم در جهت رفعش کارهایی رو انجام بدیم.

مهدیار ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

سلام تنظیمات دقیق بایوس برای نصب ویندوز جدید در زمان ارور صفحه آبی چطور باید باشه باتشکر.

حسین محمدی مهر ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

سلام
بستگی به ارور داره. اروری که باهاش مواجه شدین چیه؟اگر که مقدوره ازش عکس بگیرین و کامنت کنید.

علی ۱۳۹۸/۱۲/۲۸

سلام
من یک رم 16 گیگ به رم اصلی لبتابم که 4 گیگ بود اضافه کردم حالا هر وقت لبتابو روشن می کنم برای اولین بار روشن شدن صفحه آبی با ارور memory managment میده و بعد از ریستارت دیگه مشکلی نداره همه روش هایی هم که گفتید رو انجام دادم ولی مشکل حل نشد به نظر شما مشکل از چی هست؟

حسین محمدی مهر ۱۳۹۸/۱۲/۲۸

سلام. اون رم 4 گیگ رو جدا کردین یا هنوزم هست؟ اگه جدا نکردید، اون رو جدا و بررسی کنید.

برطرف کردن ارور بلواسکرین Memory_Management

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟


لیست کامل خطاهای Blue screen

لیست کامل خطاهای Blue screen