خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5558 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

جلوگیری از پاک شدن فایل اجرایی برنامه راهکار توسط آنتی ویروس (استثناء در آنتی ویروس)

جلوگیری از پاک شدن فایل اجرایی برنامه راهکار توسط آنتی ویروس (استثناء در آنتی ویروس)

کد مطلب : 2916 PDF

با نصب نسخه بروز رسانی نرم افزارهای راهکار ممکن است آنتی ویروس فایل اجرایی اصلی برنامه شما را پاک کند. دقت کنید که این مساله در بروز رسانی ها است و در نسخه رایگان به این شکل نمی باشد. دلیل این مساله اینست که برای جلوگیری از کرک شدن نرم افزار از الگوریتم های رمز نگاری استفاده شده است و آنتی ویروس ها روی این مساله حساس هستند و ممکن است دسترسی به آن فایل را محدود کنند. برای حل این مساله باید مسیر نصب برنامه راهکار را در آنتی ویروسی که روی کامپیوترتان نصب دارید به عنوان مسیر امن معرفی نمایید. در این آموزش به چگونگی انجام این کار می پردازیم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

روش کلی معرفی مسیر امن به آنتی ویروس


ابتدا وارد تنظیمات آنتی ویروس خود بشوید. و دنبال بخشی با عنوان Exceptions و یا Exclusions و اگر آنتی ویروس شما فارسی باشد عنوان "استثنائات" بگردید. شاید لازم باشد به راهنمای آنتی ویروس خود نگاهی بیندازید. (البته در ادامه این کار را روی آنتی ویروس های معروف و پرکاربرد مختلف آموزش خواهیم داد)

معمولاً در این قسمت از تنظیمات آنتی ویروس دکمه هایی با عناوین Add File و Add Folder وجود دارند. شما در این مورد از دکمه Add Folder استفاده کنید و مسیر نصب برنامه راهکار را در آنجا معرفی نمایید.

اگر مسیر نصب پیش فرض برنامه راهکار را تغییر نداده باشید معمولاً در یکی از دو مسیر زیر می توانید آن را بیابید:

C:\Program Files\Rahkar Soft

C:\Program Files (x86)\Rahkar Soft


این کار را باید قبل از نصب بروز رسانی انجام داده باشید تا مانع حذف فایل توسط آنتی ویروس شوید. اما احیاناً اگر هم فایل پاک شده باشد مشکلی ندارد و کافیست بعد از این تنظیم مجدداً بروز رسانی را یکبار نصب کنید و نصب مجدد بروز رسانی هیچ مشکلی را پیش نخواهد آورد.

آموزش تصویری انجام این کار در آنتی ویروس های مختلف


برای مشاهدۀ چگونگی معرفی کردن استثناء در آنتی ویروس های مختلف روی لینک زیر کلیک کنید:برای مشاهده فهرست کامل آموزشهای این دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید :
نویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: