خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5442 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: اصول اخلاقی در حسابداری و کسب و کار

آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: اصول اخلاقی در حسابداری و کسب و کار

کد مطلب : 3397 PDF

ملاحظات اخلاقی در حسابداری تاثیر می گذارد.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

سرمایه گزاران و وام دهندگان اطلاعات مرتبط و قابل اطمینانی را در مورد شرکتهایی همچون آمازون یا والمارت نیاز دارند. شرکتها می خواهند تا خود را از لحاظ مالی قوی و سود آور معرفی کنند تا سرمایه گزاران را جذب کنند، از اینرو یک تضاد در علاقمندیهای بین شرکتها و سرمایه گزاران وجود دارد.

برای اینکه اطلاعات قابل اطمینانی فراهم شوند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار، شرکتها را مستلزم می کند تا صورتهای مالی شان را توسط حسابداران مستقل مورد حسابرسی قرار بدهند. حسابرسی تحقیق در مورد صورتهای مالی یک شرکت می باشد. حسابداران مستقل بعد از حسابرسی نظر می دهند که آیا صورتهای مالی یک تصویر عادلانه را از وضعیت شرکت نمایش می دهند یا نه.

اکثریت قریب به اتفاق حسابداران کار خود را بصورت حرفه ای و با رعایت اصول اخلاقی انجام می دهند، اما ما هرگز در مورد آنها چیزی نمی شنویم. متاسفانه تنها آنهایی که تقلب می کنند تبدیل به تیتر اخبار می شوند. در سال های اخیر ما شاهد بسیاری از رسوایی های حسابداری بوده ایم.

دولت آمریکا در پاسخ به رسوایی مالی شرکتهای Enron و WorldCom اقدام سریع و به موقعی انجام داد. و قانون معروف به Sarbanes-Oxley را تدوین کرد که طی آن اظهار نامه های مالی تقلبی جزو جرایم جنایی شناخته میشوند. همچنین یک سازمان ناظر جدید با نام PCAOB تاسیس شد که وظیفه آن نظارت بر کار حسابداران مستقل است که حسابرسی شرکتهای عمومی را بعهده دارند. اخیراً رسوایی هایی مانند رسوایی شرکت Bernie Madoff ایمان مردم را نسبت به صورتهای مالی تضعیف کرده است. این قضایا ممکن است منجر به تصویب قوانین جدیدتری در آینده شود.

حسابرسی تحقیق در مورد صورتهای مالی یک شرکت می باشد. حسابداران مستقل بعد از حسابرسی نظر می دهند که آیا صورتهای مالی یک تصویر عادلانه را از وضعیت شرکت نمایش می دهند یا نه.


آموزش قبلی : آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: سازمانهای تدوین کننده قوانین حسابداری

آموزش بعدی : آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: استانداردهای رفتار حرفه اینویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: