خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5588 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

اضافه کردن Shortcut به Quick access در اکسل

اضافه کردن Shortcut به Quick access در اکسل

کد مطلب : 3550 PDF

به صورت کلی زمانی که یک فایل کسل را باز می کنید، در Title bar یا نوار عنوان بالایی اکسل، تنها سه میانبر یا Shortcut وجود دارد که این سه میانبر عبارتنداز: Save، Undo، Repeat می باشد. بسیاری از میانبرهای پر کاربرد و پر مراجعه ممکن است مد نظرتان باشد و بخواهید به این قسمت اضافه کنید تا در کمترین زمان در دسترس شما باشد و از آنها استفاده کنید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
برای اینکه بتوانید Shortcut های خودتان را در این قسمت قرار دهید لطفا به منوی File رفته و سپس گزینه Options را انتخاب و از پانل سمت چپ مانند تصویر زیر از پنجره Excel Options، گزینه Quick Access را انتخاب نمایید.

اضافه کردن Shortcut به Quick access در اکسل . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب هر آنچیزی که از جدول سمت چپ انتخاب کنید و دکمه Add را کلیک کنید تا به لیست سمت راست اضافه شود و با OK کردن فرم، این میانبرها به نوار عنوان یا Title bar اکسل اضافه خواهد شد.
به همین ترتیب برای حذف کردن این میانبرها هم به همین قسمت مراجعه کنید و میانبر مورد نظر را از لیست سمت راست انتخاب کرده و Remove را کلیک کنید تا به لیست سمت چپ انتقال داده شود و از لیست سمت راست حذف گردد. بدین ترتیب از Title bar اکسل هم حذف خواهد شد.
روش بعدی برای افزودن میانبر به نوار عنوان اکسل این است که در همان نوار عنوان، آیکون فلش را که در شکل زیر نشان داده شده را کلیک کنید تا بتوانید Shortcut را انتخاب کنید و به لیست میانبرهای نوار عنوان اضافه نمایید.

اضافه کردن Shortcut به Quick access در اکسل . آموزشگاه رایگان خوش آموز

یک روش دیگر برای Remove کردن میانبر از نوار عنوان اکسل این است که روی آیکون آن میانبر کلیک راست کنید و از منوی ظاهر شده مانند تصویر زیر، گزینه Remove from Quick access Toolbar را کلیک کنید.

اضافه کردن Shortcut به Quick access در اکسل . آموزشگاه رایگان خوش آموز
دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

آموزش اکسل 2016