خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5558 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

چگونگی ذخیره کردن فایل اکسل در نسخه های قدیمیتر اکسل

چگونگی ذخیره کردن فایل اکسل در نسخه های قدیمیتر اکسل

کد مطلب : 3607 PDF

شما این امکان را دارید که فایل اکسل خود را با فرمت 97-2003 format ذخیره کنید. این فرمت پسوند xls دارد و با نسخه های قدیمی اکسل مانند 2003 و 1997 باز می شود. این کار مخصوصاً در مواقعی که قصد دارید فایل اکسل خود را برای شخصی بفرستید که نسخه های جدید اکسل را نصب ندارد، مفید می باشد. چگونگی انجام این کار در این آموزش آمده است:

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

فایل اکسل خود را باز کنید.

در تب File بر روی Save As کلیک کنید.

گزینه Excel 97-2003 Workbook (*.xls) را مشابه تصویر زیر انتخاب کنید.

چگونگی ذخیره کردن فایل اکسل در نسخه های قدیمیتر اکسل
بر روی دکمه Save کلیک کنید.

اگر می خواهید به صورت اتوماتیک همیشه فایل های اکسل شما در فرمت Excel files in 97-2003 format ذخیره شوند مراحل زیر را انجام بدهید.

تب File را باز کنید و بر روی Options کلی کنید.

پنجره Excel Options نمایان می شود. در سمت چپ گزینه Save را انتخاب کنید و در سمت راست مشابه تصویر زیر گزینه Excel 97-2003 Workbook را در قسمت Save file in this format انتخاب نمایید.

چگونگی ذخیره کردن فایل اکسل در نسخه های قدیمیتر اکسل
دکمه OK را کلیک کنید.

توجه داشته باشید که هنگامی که یک فایل اکسل مثلا نسخه 2016 را با فرمت 97-2003 format ذخیره می کنید، ویژگی ها و امکاناتی که با استفاده از نسخه جدید اضافه شده اند و در نسخه قدیمی پشتیبانی نمی شوند را از دست خواهید دید. اما اطلاعات خود و کلیات داده ها را می توانید در اختیار داشته باشید.

توجه: در اینجا می توانید آموزش جامع و کامل اکسل 2016 از مبتدی تا پیشرفته را بیابید: دوره رایگان آموزش جامع اکسل 2016 از مقدماتی تا پیشرفتهنویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

آموزش اکسل 2016