خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5560 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

تکمیل خودکار کلمات در اکسل

تکمیل خودکار کلمات در اکسل

کد مطلب : 3628 PDF

در زمان تایپ در شبکه های اجتماعی و حتی تایپ SMS در گوشی ، حتما دیده اید که ویژگی پیشنهاد کلمات ظاهر شده و در صورتی که کلمه مورد نظر شما در بین واژگان پیشنهاد شده وجود داشته باشد، آن را انتخاب کنید. در اکسل به شکل دیگری چنین قابلیتی وجود دارد. اینطور نیست کادری ظاهر شود و به شما پیشنهاد انتخاب کلمات داده شود، بلکه شما می توانید مخفف کلمات و شکل کامل آن را در جایی تعریف کنید و هر جایی که مخفف آن کلمه را وارد کردیدف بصورت خودکار آن کلمه تکمیل می شود. این تکنیک هم در زبان انگلیسی هم فارسی کاربرد دارد. خیلی از کلماتی که در اکسل وارد می کنید، عمدتا پر کاربرد هستند و مثل Word نیست که نامه نگاری درآن انجام شود و هر بار مشخص نباشد که در این نامه چه کلماتی قرار است که تایپ شود.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
ما در جایی از اکسل مخفف و شکل کامل واژه یا کلمه مورد نظرمان را تعریف می کنیم و هر بار که مخفف آن کلمه یا واژه را وارد کردیم، بصورت خودکار آن کلمه تکمیل می شود.
خب، برای این منظور به منوی File رفته و گزینه options را کلیک کنید.
بدین ترتیب فرم Excel Options نمایش داده خواهد شد. سپس از پانل سمت چپ گزینه Proofing را انتخاب کنید. در قسمت مقابل هم دکمه AutoCorrect options را کلیک کنید.

تکمیل خودکار کلمات در اکسل . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب فرم زیر نمایش داده خواهد شد. دوستان در قسمت Replace، مخفف یا بخشی از آن واژه یا کلمه را وارد کنید و در قسمت With، باید کامل آن واژه یا کلمه تایپ کنید و در آخر دکمه Add را کلیک کنید تا به لیست اضافه شود.

تکمیل خودکار کلمات در اکسل . آموزشگاه رایگان خوش آموز

حال در سلول های اکسل، کافیست مخفف یا بخشی از آن عبارت و یا کلمه ای که در AutoCorrect ثبت کرده بودید را وارد کنید و بعد خواهید دید که شکل کامل آن در سلول ثبت می شود.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

آموزش اکسل 2016