خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5572 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

وزنه ها و اندازه گیری

وزنه ها و اندازه گیری

کد مطلب : 4454 PDF

در فصل 4، واحدها (units) را به شما معرفی کردم، که چیزهایی قابل شمارش، مانند سیب ها، سکه ها، و کلاه ها می باشند. شمارش سیب ها، سکه ها، و کلاه ها آسان می باشد، چون آنها از یکدیگر مجزا هستند - به این معنا که، به سادگی می توانید ببینید هر کدام از آنها در کجا تمام می شوند و دیگری آغاز می گردد. امّا همه چیز به همین آسانی نمی باشد. به عنوان مثال، آب را چطور می شمارید - با قطره؟ حتی اگر بتوانید این کار را کنید، اندازۀ یک قطره دقیقاً چقدر است؟

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

اینجا همان جایی است که واحدهای اندازه گیری وارد صحنه می شوند. یک واحد اندازه گیری (unit of measurement) به شما امکان می دهد تا چیزی را که مجزا نیست، بشمارید: یک مقدار از یک جامد یا مایع، فاصلۀ بین دو نقطه، مدت زمان، سرعت مسافرت، یا دمای هوا.

در این فصل، دو سیستم مهم اندازه گیری را مورد بحث قرار می دهم: "انگلیسی" و "متریک". احتمالاً با سیستم انگلیسی هم اکنون آشنایی دارید، و ممکن است بیش از آنچه که فکر می کنید، در مورد سیستم متریک اطلاعات داشته باشید. هر کدام از این سیستم های اندازه گیری روش های متفاوتی را برای اندازه گیری فاصله، حجم، وزن (یا جرم)، زمان، و سرعت فراهم می کنند. سپس چگونگی تخمین زدن مقادیر متریک در واحدهای انگلیسی را به شما می گویم. در نهایت چگونگی تبدیل از سیستم انگلیسی به متریک و برعکس را نشان خواهم داد.نویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی رایگان ریاضی پایه و پیش جبر