خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 6064 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

ابزارهایتان را گرد آوری کنید

ابزارهایتان را گرد آوری کنید

کد مطلب : 4550 PDF

شما احتمالاً کلمه جبر (algebra) را در بسیاری از موارد شنیده اید، و می دانید که جبر چیزی مربوط به ریاضیات است. شاید هم به خاطر می آورید جبر به اندازه کافی دارای اطلاعات می باشد که دو درس مختلف از دوران دبیرستان شما به آن اختصاص یابد (جبر 1 و جبر 2 - Algebra I and Algebra II). اما جبر دقیقاً چیست؟ کاربرد واقعی آن چیست؟

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

این کتاب به این سوالات پاسخ می دهد، و بیشتر از آن، جزئیات بیشتری در مورد سیر تکاملی جبر، اینکه جبر به چه کاری می آید، چگونه از جبر استفاده کنید، و چه ابزارهایی برای این اتفاقات نیاز دارید. در این فصل، با برخی از اصول اولیه ضروری برای اینکه ساده تر مسیرتان را در موضوعات مختلف این کتاب پیش ببرید، آشنایی پیدا می کنید. همچنین به موضاعات زیر اشاره می کنم.

به طور خلاصه، جبر یک روش ساده برای تعمیم دادن علم حساب (arithmetic) می باشد. از طریق استفاده از متغیرها (حروفی که نمایش دهنده اعداد هستند) و فرمولها یا معادلاتی که شامل آن متغیرها هستند، شما مسائل را حل می کنید. مسائل ممکن است دارای کاربردهای عملی باشند، و یا معماهایی صرفاً برای لذت بردن از حل آنها باشند. جبر از اعداد مثبت و منفی، اعداد صحیح، کسرها، عملیات، و نمادها برای تجزیه و تحلیل ارتباط بین مقادیر استفاده می کند. جبر مطالعه نظام مند (systematic) اعداد و ارتباط بین آنها می باشد، و از قوانین خاصی پیروی می کند.

نویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید

مشکل نمایش فرمول های ریاضی در مرورگر کروم: از تاریخ 1398/06/15 و از بروز رسانی نسخۀ 76.0.3809.132 مرورگر کروم، یک باگ در نمایش فرمول های ریاضی در این مرورگر پیدا شده است که به سازندۀ کروم گزارش شده است. تا زمان رفع این مشکل برای مشاهدۀ صحیح آموزش های دارای فرمول های ریاضی از مرورگرهای فایرفاکس و مایکروسافت ادج استفاده نمایید.
دوره آموزشی رایگان جبر 1