خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5177 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

کسرها و اعداد اعشاری

کسرها و اعداد اعشاری

کد مطلب : 4565 PDF

بیشتر دانش آموزان ریاضی یک زمانی این آرزو را کرده بودند که کاش جهان فقط از اعداد کامل (whole numbers) ساخته شده بود. اما آن اعداد غیر کامل که کسرها (fractions) نامیده می شوند، واقعاً جهان را یک جای فوق العاده کرده اند (خوب، شاید کمی اغراق کرده ام!). در هر صورت، کسرها آمده اند که بمانند، و این فصل به شما کمک می کند تا کسرها و تمامی چیزهای فوق العاده خوب مرتبط با آنها را موشکافانه بررسی کنید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

شروع دوست داشتن کسرها را با تماشا یا بازی کردن یک ورزش مقایسه کنید: اگر بخواهید از یک بازی لذت ببرید، باید قوانین آن را یاد بگیرید. شما می دانید که این مسأله در مورد تماشای بازی فوتبال صدق می کند. درک قانون آفساید در ابتدا سخت است. اما در نهایت شما آن را می فهمید، اصول اولیه بازی را یاد می گیرید، و بعد عاشق فوتبال می شوید. این فصل قوانین و اصول کسرها را به شما یاد می دهد، تا بعد از آن، شما بتوانید بازی کنید.

ممکن است فکر کنید اعداد اعشاری مرتبط به فصل کسرها نباشند، اما هیچ جای بهتری از اینجا برای آنها وجود ندارد. اعداد اعشاری (Decimals) در واقع فقط یک نوع علامت اختصاری برای بیشتر کسرهای محبوب می باشند. به کلماتی که ما غالباً استفاده می کنیم و به مختصر شده آنها فکر کنید، مانند Mister (آقا) که به اختصار Mr می گویند، Doctor که Dr می گویند، Tuesday که Tues می گویند، October که Oct گویند و به همین ترتیب! اعداد اعشاری صرفاً کسرهای دارای مخرج 10، 100، 1000 و به همین ترتیب می باشند، آنها را با استفاده از ممیز اعشاری (decimal point) مختصر نویسی کرده اند.نویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی رایگان جبر 1