خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5679 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

کار نکردن Touchpad لب تاپ Acer

کار نکردن Touchpad لب تاپ Acer

کد مطلب : 4998 PDF

کم و بیش کاربرانی که لب تاپ برند Acer را دارند با مشکل عدم کار کردن یا غیرفعال بودن Touchpad لب تاپ شان مواجه هستند. این مسئله خصوصا در زمان مسافرت یا زمان هایی متصل کردن ماوس به لب تاپ مشکل است، کمی بغرنج خواهد بود و فرم آزار دهنده ای دارد. مثلا وقتی در قطار هستید و لب تاپ را روشن می کنید ممکن است لب تاپ را روی پا قرار دهید و امکان اینکه ماوس هم متصل کنید نباشد و حالا تاچ پد لب تاپ هم کار نکند. برای رفع این مشکل روش های بسیار ساده ای را در این ارائه کرده ایم و امید است که با بکار گیری آنها به راحتی تمام بتوانید مشکل را حل کنید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
نیازی نیست که هر روش را بکار گیرید. با بکارگیری فقط یکی از روش ها اگر مشکل مرتفع شد، همین کافیست. فقط برای دنبال کردن روش ها شما موقتا نیاز به یک موس دارید تا بتوانید روش ها را دنبال کنید.

Method 1: Re-enable your touchpad

شاید لب تاپ را در اختیار فرد دیگری قرار داده باشید و حالا خواسته یا ناخواسته تنظیماتی در سیستم شما انجام داده باشد که باعث غیرفعال شدن تاچ پد لب تاپ شده باشد و اصلا چه بسا خود شما با فشردن کلیدهایی از کیبورد به طوری که خودتان هم متوجه ان نشده اید باعث غیرفعال شدن تاچ پد شده اید.
در لب تاپ Acer با فشردن کلیدهای ترکیبی Fn+F6 یا Fn+F7 می توانید تاچ پد را فعال کنید.

کار نکردن Touchpad لب تاپ Acer . آموزشگاه رایگان خوش آموز

Method 2: Update or reinstall your touchpad driver

درایورهای قدیمی، منقضی و خراب هم می تواند مزید بر علت این مشکل باشد. شما به هر طریقی که می دانید باید درایور Touhpad لب تاپ را بروزرسانی کنید و اگر با روش های بروزرسانی درایور در ویندوز آشنایی ندارید می توانید از لینکهای زیر کمک بگیرید.


فقط اگر با انجام این روش دوباره مشکل پا برجا بود، روش اول را دوباره انجام دهید.

Method 3: Have your laptop repaired

شاید واقعا تاچ پد لب تاپ Acer شما آسیب دیده باشد که اگر چنین است و لب تاپ شما گارانتی دارد یا ندارد، به نمایندگی مجاز Acer مراجعه کنید تا توسط متخصصان این امر مشکل بررسی شود.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: