خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5660 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

رفع مشکل کار نکردن اسکرول موس

رفع مشکل کار نکردن اسکرول موس

کد مطلب : 5000 PDF

بسیاری از کاربران ویندوز تجربه عدم کار کردن اسکرول موس یا غلطک چرخان موس را داشته اند که وقتی غلطک را در برنامه ای می چرخانند، در برنامه اسکرول یا پیمایشی رخ نمی دهد و یا اگر هم پیمایشی رخ دهد سرعت آن بسیار آهسته و کند است.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
واقعا موضوع آزار دهنده ای است، ماوس سادگی بسیاری را برای کاربران فراهم می کند و یکی از سادگی های موس، همین غلطک موس است و وقتی کار نکردن بخشی از روند کار فلج یا کند خواهد شد. خب این مشکل را باید به طریقی حل کرد. اگر به طور حتم مطمئن هستید که غلطک موس سالم است و آسیبی بدان نرسیده، روش های زیر را دنبال کنید.

Method 1: Check if it is an application specific problem

وقتی غلطک ماوس در برنامه ها چرخانده می شود، پیام پیمایش به سمت برنامه مورد نظر ارسال میشود و شاید برنامه مورد نظر شما پیام را دریافت نمی کند. کاری که باید انجام دهید این است که غلطک ماوس را در برنامه های دیگری تست کنید. مثلا فتیل چند صفحه ای PDF یا Word را باز کنید و بین صفحات با غلطک ماوس پیمایش کنید. اگر در این برنامه ها یا برنامه های دیگری که خودتان برای تست مد نظر دارید، غلطک گردان ماوس به درستی کار کرد، پس مشکل باید از خود برنامه مورد نظری باشد که غلطک موس در آن کار نمی کند. شما می توانید برنامه را uninstall و مجددا نصب کنید و سپس وضعیت اسکرول ماوس را بررسی کنید.

رفع مشکل کار نکردن اسکرول موس . آموزشگاه رایگان خوش آموز

Method 2: Update your mouse driver

در اکثر موارد مشکل از خود برنامه است که اسکرول ماوس انجام نمی شود ولی در موارد کمی هم مشکل از درایور ماوس است. مثلا درایور مشکل دار و خراب می شتواند مزید بر علت این مشکل باشد. از این رو درایورهای سیستم تان را بروزرسانی کنید.
با روش هایی که می دانید لططفا اقدام به آپدیت درایورها در ویندوز کنید ولی چنانچه با روش های بروزرسانی درایور در ویندوز آشنایی ندارید، می توانید از لینکهای زیر کمک بگیرید.
دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: