خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5660 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

رفع مشکل کار نکردن کیبورد لب تاپ

رفع مشکل کار نکردن کیبورد لب تاپ

کد مطلب : 5003 PDF

برخی کاربران لب تاپ با کیبورد لب تاپ با مشکل مواجه شده اند مشکل ازاین قرار است که کیبورد انها یا به درستی کار نمی کند و یا کلا از کار افتاده است. کیبورد و ماوس دو دستگاه بسیار پر کاربرد در کامپیوتر هستند. هر چند این مشکل را در ویندوز بررسی خواهیم کرد ولی فارق از نوع سیستم عامل، در هر صورت کیبورد بخش مهمی در هر لب تاپ یا کامپیوتر است.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
اما جای نگرانی نیست شما با بکارگیری روش های ساده ای که در این پست مطرح می شود می توانید مشکل کارنکردن کیبورد لب تاپ را حل کنید.

Method 1: Power cycle your laptop

این متد را در صورتی بکار بگیرید که برخی از دکمه های کیبورد لب تاپ غیرفعال بوده و یا به درستی کار نمی کنند.
برای این منظور لب تاپ را به طور کامل خاموش کنید. سپس کابل برق لب را جدا کنید و باتری لب تاپ را هم جدا کنید.
سپس دکمه Power لب تاپ را به مدت 30 ثانیه فشار داده و همینطور نگه دارید.
پس از اینکار باتری لب تاپ و کابل برق را به لب تاپ متصل کرده و لب تاپ را روشن کنید و وضعیت مشکل را بررسی کنید.

Method 2: Update your laptop driver

گاها عدم کارکرد درست دکمه ها و یا غیرفعال شدن دکمه های کیبورد ناشی از درایور اشتباه در لب تاپ است. شما باید درایور مناسب را برای کیبورد نصب کنید و یا درایورها را بروزرسانی کنید. برای این منظور از هر روشی که می دانید اقدام به بروزرسانی درایورها کنید و چنانچه از نحوه بروزرانس درایورها در ویندوز اطلاعی ندارید، می توانید از لینکهای زیر کمک بگیرید.


Method 3: Clean your laptop keyboard

شاید عجیب به نظر برسد ولی باور کنید گرد و خاک در زیر دکمه های کیبورد هم می توانید باعث عدم اتصال صحیح دکمه ها با بورد زیر آن شده و نتیجتا کیبورد یا کار نمی کند و یا بعضی دکمه ها به درستی کار نمی کنند. برای این منظور می توانید از بلوور استفاده کنید که دمنده هوا است. فقط قبل از استفاده از آن حتما سیستم را خاموش کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: