خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5452 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

کار نکردن کلید PrtScn key یا print screen در ویندوز

کار نکردن کلید PrtScn key یا print screen در ویندوز

کد مطلب : 5219 PDF

دکمه print screen یکی از کلیدهای جالب و خوب در کیبورد است که در ترکیب با سیستم عامل ویندوز کار مهمی را برای ما انجام می دهد. وقتی شما تصمیم می گیرید که از صفحه نمایش خود Capture یا اسکرین شات بگیرید، کافیست که این کلید را از کیبورد خود فشرده تا عکس گرفته شود و در ادامه برنامه مثل Paint را می توانید باز کنید و Ctrl + v را فشار دهید تا عکس در این برنامه کپی شود.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

کار نکردن کلید PrtScn key یا print screen در ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

حالا ممکن است با این مشکل که کلید print screen کار نکند مواجه شوید. اگر این مشکل را دارید این پست می تواند به شما کمک کند. راه حل های ساده ای برای رفع این مشکل وجود دارد.

Bonus Tip:

اگر با فشردن کلید PrtScn key از کیبورد موفق به گرفتن اسکرین شات از صفحه نمایش نمی شوید، می توانید فشردن کلیدهای Fn + PrtScn یا Alt + PrtScnیا Alt + Fn + PrtScn را امتحان کنید. علاوه بر این شما با استفاده از ابزار snipping tool خود ویندوز هم می توانید برای اسکرین شات گرفتن از صفحه نمایش مانیتور استفاده کنید.

اگر این کارها موثر واقع نشد و از سالم بودن کلید PrtScn کیبورد خود مطمئن هستید، حالا روشها را دنبال کنید.

قبل از هر کاري بهتر از سيستم تان Restore point تهيه کنيد تا در صورت بروز مشکل جاي جبران داشته باشيد.

Fix 1: Update your keyboard driver

این مشکل می تواند به دلیل درایورهای قدیمی و خراب و یا ناسازگار با ویندوز رخ داده باشد. از این درایور کیبورد را در سیستم تان بروزرسانی کید.


Fix 2: Check if the print screen key is enabled

این روش را در صورتی انجام دهید که در کیبورد خود دکمه های F Mode و F Lock را دارید. اگر یکی از این کلیدها هم در کیبوردتان باشد کافیست. کلید F Lock یا F Mode را فشرده و سپس کلید print screen را بفشارید. اینکار به این دلیل انجام دادیم که شاید برخی کلیدها مانع از اجرای کلید print screen شده اند.

Fix 3: Stop all the running programs

برنامه هایی مانند OneDrive, Dropbox, Snipping tool و مانند اینها می توانند عملکرد print screen را تحت تاثیر قرار دهند. پس هر برنامه ای که در سیستم تان اجرا دارید را ببندید. پس از بستن برنامه ها، کارکردن کلید print screen را بررسی کنید.

Fix 4: Update your operating system

راه حلی که در این حل این مشکل می تواند موثر باشد این است که سیستم عامل ویندوز 10 خود را بروزرسانی کنید.
قبل از هر چیز نیاز است که مطمئن شوید سرویس Windows Update ویندوز 10 در وضعیت Start باشد. پس بدین منظور با فشردن کلیدهای Windows key + R پنجره Run را باز کنید و عبارت Services.msc را وارد و Enter کنید.

برطرف کردن ارور The application failed to initialize properly . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب وارد کنسول Services خواهید شد و کلیه سرویس های موجود در ویندوز در هر وضعیتی را مشاهده خواهید کرد. اکنون کافیست که سرویس Windows Update را یافته و روی آن کلیک راست کنید و Properties بگیرید.

برطرف کردن ارور The application failed to initialize properly . آموزشگاه رایگان خوش آموز

از لیست کشویی Startup type گزینه Automatic را انتخاب کرده و دکمه Start را کلیک کنید و منتظر بمانید تا سرویس start شود. پس از Start شدن سرویس فرم را OK کنید.
سپس کلیدهای ترکیبی Windows key + i را همزمان از کیبورد فشار دهید تا پنجره Settings ویندوز باز شود. سپس آیتم Update & Security را انتخاب کنید.

برطرف کردن ارور The application failed to initialize properly . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس دکمه Check for updates را کلیک کنید تا آپدیت های مورد نیاز ویندوز دانلود شده و نصب شوند.

برطرف کردن ارور The application failed to initialize properly . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از دانلود آپدیت ها، ویندوز را ریستارت کرده تا آپدیت ها نصب شوند. پس از نصب آپدیت ها وضعیت کارکردن کلید print screen را بررسی کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: