خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5452 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

حل خطای Device not migrated در ویندوز

حل خطای Device not migrated در ویندوز

کد مطلب : 5220 PDF

کار نکردن سخت افزار یا درایور در سیستم شما می تواند مشکلی آزار دهنده و خسته کننده باشد. هنگامی که دستگاه خاصی را بررسی می کنید، خطای Device not migrated را مشاهده می کنید. البته این خطا مختص به شما نیست کاربران دیگری هم مانند شما این مشکل را دارند و ما در اینجا راه حل این خطا را قرار داده ایم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

حل خطای Device not migrated در ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

Fix 1: Check your system files

خرابي فايل سيستم ها يکي از عوامل این مشکل است که با استفاده از ابزار Built-in خود ويندوز با نام System File checker مي توانيد نسبت به شناسايي و تعمير و رفع خرابي و مشکلات فايل سيستم ها اقدام کنيد. از اين رو لطفا Command Prompt را بصورت Run as administrator اجرا کرده و دستور زير را وارد و enter کنيد.

sfc/ scannow


رفع ارور بلواسکرين PDP_DETECTED_FATAL_ERROR . آموزشگاه رايگان خوش آموز

براي اجراي دستور فوق دقايقي زمان صرف خواهد شد که تا پايان اجراي دستور بايد منتظر بمانيد. پس از اجراي کامل دستور فوق، سيستم را ريستارت کرده و وضعيت ارور را بررسي کنيد.

Fix 2: Update your chipset driver

خرابی، قدیمی بودن و ناسازگار بودن درایور چیپست(مادربرد) سیستم می تواند مزید بر علت باشد. روش بالا اگر موثر نبود، اقدام به بروزرسانی درایور چیپست سیستم تان کنید. می توانید به وب سایت مادربرد سیستم تان وارد شده و درایور مناسب با مدل سخت افزار و نسخه ویندوز را دانلود و در سیتسم نصب کنید و یا از روش های خودکار استفاده کنید که برای این منظور می توانید از لینک های زیر کمک بگیرید.


Fix 3: Reinstall the specific device driver

ارور Device not migrated میت واند ناشی از ناسازگاری درایور باشد. برای این منظور به کنسول Device Manager ویندوز وارد شوید و برای درایوری که ارور Device not migrated را روی آن دارید، آن را uninstall کنید. مثلا در تصویر زیر اینکار برای دریاور کیبورد انجام شده است. کافیست روی درایور مورد نظرتان در این کنسول کلیک راست کرده و آن را Uninstall کنید. پیغام تایید حذف را هم uninstall کنید.

حل خطای Device not migrated در ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس سیستم را ریستارت کرده و وضعیت مشکل را بررسی کنید. اگر هنوز مشکل را دارید از روش دوم برای بروزرسانی درایور استفاده کنید تا درایورهایی که uninstall کرده بودید دوباره با ورژن جدید نصب شوند.

Fix 4: Fix for USB Device not migrated

اگر ارور Device not migrated را برای دستگاه های USB دارید، دستگاه USB را به پورت دیگری از سیستم تان متصل کنید. اگر اینکار مشکل تان را حل نکرد، مانند روش سوم، USB controller driver را حذف کرده و دوباره نصب کنید. حتی برای بروزرسانی درایورهای USB هم از روش دوم می توانید استفاده کنید که بصورت خودکار همه درایورها به انضمام درایور USB به صورت خودکار بروزرسانی شود.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: