خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5679 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

رفع ارور Code 37 در Device manager ویندوز برای درایورها

رفع ارور Code 37 در Device manager ویندوز برای درایورها

کد مطلب : 5516 PDF

ارورهای مختلفی را در مقالات پیشین مورد بررسی قرار دادیم و راه حل های رفع آن را هم بررسی کردیم و در این پست قصد داریم در خصوص ارور Windows cannot initialize the device driver for this hardware(Code 37 بحث کنیم. اگر از Device ای در کنسول Device manager اقدام به Properties گرفتن کردید و این ارور را برای آن مشاهده کردید، می توانید با راه حل های ساده ای که در این پست ارائه شده، این مشکل را حل کنید. این ارور را کاربران زیادی مطرح کرده اند و راه حل آن را هم ما در ادامه قرار داده ایم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

رفع ارور Code 37 در Device manager ویندوز برای درایورها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

Method 1: Scan for hardware changes in Device Manager

در گام نخست به کنسول Device Manager ویندوز وارد شوید. پس از آن به منوی Action رفته و گزینه Scan for hardware changes را کلیک کنید.

رفع ارور Code 37 در Device manager ویندوز برای درایورها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

با این کار ویندوز درایورها دستگاه ها را به صورت خودکار نصب می کند. پس از آن سیستم را ریستارت کرده و وضعیت ارور را بررسی کنید.
پس از ریستارت کردن ویندوز دوباره از آن دستگاه در Device manager ویندوز Properties بگیرید و اگر وضعیت را مانند تصویر زیر مشاهده کردید، پس مشکل رفع شده است و در غیر اینصورت راه حل بعد را دنبال کنید.

رفع ارور Code 37 در Device manager ویندوز برای درایورها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

Method 2: Make sure you have the correct compatible version driver for your Windows

برای اینکه درایور به شکل درستی در ویندوز کار کند، درایور باید با ویندوز و همینطور سخت افزار مربوطه سازگاری داشته باشد. مثلا اگر از ویندوز 10 نسخه 64 بیتی استفاده می کنید درایور شما هم باید با مدل سخت افزار و همینطور نسخه ويندوز سازگار باشد.
حالا مثلا اگر درایور برای ویندوز 32 بیتی باشد و شما آن را در سیستم عامل ویندوز 64 بیتی نصب کرده باشید احتمال اینکه با ارور 37 مواجه شوید، وجود دارد.
شما با طی کردن مراحل زیر می توانید مطمئن شوید که درایور صحیح برای دستگاه شما نصب شده است.
دوباره به کنسول Device manager وارد شوید و روی دیوایسی که ارور 37 برای آن ایجاد شده کلیک راست کرده و Uninstall device را کلیک کنید.

رفع ارور Code 37 در Device manager ویندوز برای درایورها . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس پیغام تایید حذف را هم uninstall کرده و سیستم را ریستارت کنید. پس از بالا آمدن دسکتاپ، به وب سایت سازنده دستگاه رفته و جدیدترین درایور که مناسب با مدل سخت افزار مربوطه و همینطور نسخه ویندوز است را دانلود و در سیستم تان نصب کنید.
روش دیگری هم که برای نصب درایور و همینطور آپدیت تمامی درایورها در ویندوز وجود دارد این است که از نرم افزارهای مختص بروزرسانی درایور استفاده کنید. در حالت دستی شما باید به وب سایت های سازنده دستگاه ها مراجعه کنید و درایور درست و مناسب را دانلود و نصب کنید ولی با استفاده از این برنامه ها، به صورت خودکار سیستم شما اسکن می شود و هر درایوری که باید در سیستم شما نصب شود و یا هر درایوری که نیاز به بروزرسانی داشته باشدف به شما نشان داده می شود و شما با یک کلیک می توانید همه آنها را بروزرسانی کنید و یا هر کدام را که مد نظر دارید، آپدیت کنید. در لینک زیر در خصوص برخی از این نرم افزارها و نحوه استفاده از آنها صحبت شده است و در صورتی که با این برنامه ها آشنایی ندارید می توانید از لینک های زیر کمک بگیرید:
دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: