خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5679 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

رفع ارور Windows could not find driver software for your device

رفع ارور Windows could not find driver software for your device

کد مطلب : 5520 PDF

شما در سیستم ویندوزی تان به راحتی می توانید انواع دستگاه های قابل حمل یا پرتابل را متصل کرده و از آنها استفاده کنید. دستگاه هایی مانند دستگاه های iPhone، Android و غیره را به راحتی متصل کرده و از آنها استفاده می کنید. اما گاها با مشکل در ارتباط سیستم با دستگاه مورد نظر مواجه می شوید و اروری مانند تصویر فوق ظاهر می شود که متن پیغام Windows could not find driver software for your device می باشد. کاربران زیادی در جهان این ارور را تجربه کرده اند و خود شما با راه حل ساده این پست می توانید مشکل را برطرف کنید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
قبل از اینکه راه حل ها را دنبال کنید، لطفا کابلی که با آن دستگاه خود را به سیستم متصل کرده اید را عوض کنید، اگر مشکل را هنوز دارید، کار را ادامه دهید.

Solution 1: Download the driver from your device manufacturer’s website manually

شما برای حل این مشکل می توانید درایور را به صورت دستی از اینترنت دانلود کنید. به وب سایت رسمی دستگاه خو درفته و از انجا درایور را دانلود و نصب کنید.
شما حتما باید درایور درست را دانلود و نصب کنید. برای این منظور به کنسول Device Manager مراجعه کرده و در قسمت Other device، روی دستگاه مورد نظر کلیک راست کرده و Properties را کلیک کنید.
سپس مانند تصویر زیر به تب Details رفته و از کامبوباکس Property، گزینه Hardware Ids را انتخاب و از لیست Value، روی اولین گزینه کلیک راست کرده و گزینه Copy را کلیک کنید.

رفع ارور Windows could not find driver software for your device . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس همان را در گوگل سرچ کنید و در خروجی جستجوی نمایش داده شد، با توجه به id ای که به دنبال آن هستید، وارد لینک ها شوید و دانلود را انجام داده و نصب کنید.

رفع ارور Windows could not find driver software for your device . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از نصب درایور وضعیت را چک کنید.

Solution 2: Automatically install a latest driver for your device


اگر در مورد درایوری که دانلود کرده اید چندان مطمئن نیستید و یا جستجو و یافتن آن برای شما مشکل است، می توانید از نرم افزارهای مختص آپدیت درایور در ویندوز استفاده کنید. نرم افزارهای مختلفی در این راستا وجود دارند که به راحتی پس از اجرای آنها، بصورت خودکار سیستم شما اسکن می شود و درایورهایی که نیاز به آپدیت دارند و یا دستگاه هایی که درایور برای آنها وجود ندارد را لیست کرده و به شما نشان می دهد و شما با یک کلیک می توانید همه آنها را آپدیت کنید و یا یک به یک آن ها را با انتخاب خودتان آپدیت می کنید. در لینک زیر در خصوص طرز کار برخی از این برنامه ها توضیح داده شده است که اگر با این برنامه ها آشنایی ندارید می توانید از لینک های زیر کمک بگیرید:دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: