خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5570 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

ویژگی xHCI برای پورت های USB چیست و آیا بدان نیاز داریم؟

ویژگی xHCI برای پورت های USB چیست و آیا بدان نیاز داریم؟

کد مطلب : 5544 PDF

xHCI مخفف عبارت eXtensible Host Controller Interface می باشد و مادربردهایی که دارای پورت USB3.0 هستند ممکن است ویژگی ای با نام xHCI configuration داشته باشند. در واقع این پیکربندی نحوه رفتار USB3.0 را کنترل می کند. اگر این ویژگی را در تنظیمات بایوس سیستم تان یافتید و آن را در وضعیت Enabled قرار دادید، پس همیشه پورت های USB3.0 در سیستم شما، دقیقا مانند USB3.0 عمل می کنند. شاید این سوال مطرح شده باشد که مگر USB3.0 رفتار دیگری هم می تواند داشته باشد؟ تنظیمات xHCI configuration در بایوس دارای گزینه های مختلفی است که با هم بدان نگاهی خواهیم کرد و خواهید دید که با تنظیم گزینه های موجود برای xHCI، چگونه رفتار USB3.0 تغییر می کند.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

Disabled

اگر گزینه xHCI را در حالت Disabled تنظیم کنید، پورت های USB3.0، مانند USB2.0 عمل خواهند کرد. البته در برخی موارد برای رفع شدن دائم یا موقت یک مشکل در سیستم، شاید مجبور شوید که این ویژگی را غیرفعال کنید.

Enabled

پورت های USB3.0 دقیقا مانند USB3.0 عمل می کنند.

Auto

پورت های USB3.0 مانند USB2.0 عمل می کنند تا زمانی که سیستم عامل درایورهای USB3.0 را بارگذاری و Load کند. در این زمان دقیقا مانند USB3.0 عمل می کنند. اگر سیستم ریستارت شود، دوباره پورت های USB3.0 مانند USB2.0 عمل می کنند تا زمانی که سیستم عامل Load شود و درایورهای USB3.0 هم Load شوند.

Smart Auto

چیزی شبیه به حالت Auto می باشد با این تفاوت که وقتی سیستم ریستارت شد، پورت های USB3.0 مانند USB2.0 عمل نمی کنند یا اصطلاحا به USB2.0، Downgrade نمی شوند و همانند USB3.0 عمل می کنند.

به هر حال پس از وارد شدن به تنظیمات بایوس در سیستم تان می توانید یکی از گزینه ها را بر اساس نیاز انتخاب کنید. فقط ممکن است خود xHCI Mode را با نام هایی همچون XHCI Pre-Boot mode یا EHCI Hand-OFF یا xHCI Mode در تنظیمات بایوس مشاهده کنید. در ذیل نمونه هایی از تصاویر مربوط به xHCI Mode در تنظیمات بایوس با اسامی مختلف را مشاهده خواهید کرد.

ویژگی xHCI برای پورت های USB چیست و آیا بدان نیاز داریم؟  . آموزشگاه رایگان خوش آموز


ویژگی xHCI برای پورت های USB چیست و آیا بدان نیاز داریم؟  . آموزشگاه رایگان خوش آموز


ویژگی xHCI برای پورت های USB چیست و آیا بدان نیاز داریم؟  . آموزشگاه رایگان خوش آموز


ویژگی xHCI برای پورت های USB چیست و آیا بدان نیاز داریم؟  . آموزشگاه رایگان خوش آموزدیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: