خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5570 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

رفع مشکل System Interrupt Controller در Device manager ویندوز

رفع مشکل System Interrupt Controller در Device manager ویندوز

کد مطلب : 5549 PDF

مشکلی که بسیاری از کاربران ویندوزی با آن مواجه شده اند و آن را در بسیاری از انجمن ها مطرح کرده اند این است که پس از وارد شدن به کنسول Device manager ویندوز متوجه شده اند که علامت زرد رنگ روی System Interrupt Controller قرار گرفته و به نوعی درایور ندارد(یا درایور موجود آن با مشکل مواجه شده است). اگر شما هم این مشکل را دارید می توانید با راه حل های ارائه شده در این پست مشکل را برطرف کنید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

Download your chipset driver from the manufacturer’s website

System Interrupt Controller در واقع بخشی از chipset یا مادربرد سیستم تان است و درایور آن هم همراه با درایور مادربرد سیستم می باشد. از این رو می توانید درایور آن را به صورت دستی دانلود و نصب کنید. پس باید درایور چیپست را از وب سایت سازنده آن دانلود و نصب نمایید.
پس به کنسول Device Manager وارد شوید و روی System Interrupt Controller کلیک راست کرده و Properties را بگیرید.

رفع مشکل System Interrupt Controller در Device manager ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس در فرم باز شده به تب Details بروید. بعد از لیست کشویی Property گزینه Hardware Ids را انتخاب کنید.
سپس از لیست Value، روی اولین گزینه کلیک راست کرده و Copy کنید.

رفع مشکل System Interrupt Controller در Device manager ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس آن را در مرورگرتان وارد کنید. طبق نتایج جستجو وارد وب سایت سازنده مادربرد شده و درایور آن را دانلود کنید که حتما درایوری که متناسب با نسخه ويندوز تان است را دانلود و نصب کنید.

Update your driver automatically (Recommended)

این روش ساده تر از روش قبل می باشد و حتی سریع تر هم است. در این روش شما می توایند با استفاده از نرم افزارهای بروزرسانی درایور اقدام به آپدیت درایورهای سیستم تان کنید. در روش قبلی بسیار باید دقت کنید که درایور درست را دانلود و نصب کنید ولی در این روش تقریبا بدون اشتباه دانلود و نصب درایورها انجام می شود. نه تنها درایور چیپست، بلکه کلیه درایورهای لازم که در سیستم وجود ندارد و یا درایورهایی که نیاز به بروزرسانی دارند در لیستی به شما نشان داده خواهد شد که تنها با یک کلیک می توانید همه آنها را آپدیت کنید و یا هر کدام را که مدنظر دارید فقط اپدیت کنید. اگر با این برنامه ها آشنایی ندارید در لینک های زیر در خصوص برخی از آنها صحبت شده است و تقریبا طرز کار همه این برنامه ها اغلب مشابه هستند و می توانید از لینک های زیر کمک بگیرید:
دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: