خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4665 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

ورود به برنامه

ورود به برنامه

کد مطلب : 668 PDF

هر بار که نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار را اجرا کنید، اولین فرمی را که مشاهده خواهید کرد، فرم "ورود به برنامه" می باشد. این فرم چندین کاربرد مختلف دارد که در این آموزش به آنها خواهیم پرداخت.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

نسخه رایگان نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار را می توانید از لینک زیر و مستقیما از سایت تولید کننده آن دانلود نمایید.

دانلود نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان راهکار

امنیت برنامه


نرم افزار فروشگاهی راهکار، یک مکانیزم امنیتی مبتنی بر کاربرها و نقش ها دارد که در قسمت مربوط به امنیت به تفصیل به آن خواهیم پرداخت، شما می توانید به تعداد مورد نیازتان کاربر معرفی نمایید و برای هر کاربر هم دسترسی های لازم به قسمتهای مختلف نرم افزار را ایجاد نمایید. موقع ورود به برنامه هر کاربری باید با "نام کاربری" و "کلمه عبور" مختص به خودش وارد نرم افزار شود.

کاربر admin


به صورت پیش فرض یک کاربر در نرم افزار موجود است که نام کاربری آن "admin" می باشد. کلمه عبور کاربر admin به صورت پیش فرض "123" می باشد، شما بعد از ورود به برنامه این امکان را دارید تا این کلمه عبور را به دلخواه خود تغییر بدهید.
به دلایلی شما امکان حذف و یا ویرایش نام کاربری، کاربر admin را ندارید، همچنین امکان محدود کردن دسترسی های کاربر admin نیز در اختیار شما نمی باشد. در مورد کاربر admin تنها امکانی که در اختیار شما قرار داده شده است، ویرایش کلمه عبور آن می باشد.

هنگامی که کلمه عبور کاربر admin را ویرایش می کنید، حتما کلمه عبوری را انتخاب کنید که بعدها در صورت لزوم بتوانید آن را به خاطر بیاورید. در صورتی که کلمه عبور را فراموش کنید، امکان ورود به برنامه تنها با ریسیت کردن کلمه عبور کاربر admin میسر می باشد.

انتخاب نرم افزار


در فرم ورود به برنامه فیلدی با نام "انتخاب نرم افزار" وجود دارد. در واقع شما در هنگام نصب نرم افزار فروشگاهی راهکار، محصولات دیگری را هم که در این مجموعه نرم افزاری وجود دارند، در اختیار خواهید داشت. در حال حاضر "نرم افزار شارژ ساختمان راهکار" نیز برای شما قابل انتخاب و استفاده می باشد. در مورد سایر محصولات در دوره های آموزشی جداگانه ای به آنها خواهیم پرداخت. آن چیزی را که در اینجا باید انتخاب کنید، نرم افزار فروشگاهی راهکار می باشد.

1. ورود به برنامه

نام کاربری مرا بیاد بیاور


1. ورود به برنامه
اگر این گزینه را تیک بزنید، در دفعات بعدی که از طریق همین کامپیوتر، وارد نرم افزار می شوید، نام کاربری بصورت اتوماتیک در کادر مربوط به آن انتخاب شده است، و شما نیازی به وارد کردن مجدد آن نخواهید داشت.

کلمه عبور مرا بیاد بیاور


1. ورود به برنامه
اگر این گزینه را تیک بزنید، در دفعات بعدی که از طریق همین کامپیوتر، وارد نرم افزار می شوید، کلمه عبور شما بصورت اتوماتیک در کادر مربوط به آن انتخاب شده است، و شما نیازی به وارد کردن مجدد آن نخواهید داشت. در واقع فلسفه قرار دادن این امکان در نرم افزار اینست که شما قبلا با کاربر و کلمه عبور ویندوز خود، امنیت را در کامپیوترتان پیاده سازی کرده اید، و لزومی در محکم کاری بیشتر نمی بینید.

نکته امنیتی :
تنها در صورتی گزینه "کلمه عبور مرا بیاد بیاور" را تیک بزنید، که اولا کامپیوتر تنها در اختیار شما باشد و سایرین از آن استفاده نکنند. دوما حتما قبلا بر روی کاربر ویندوز در کامپیوتر خود، کلمه عبوری قرار داده باشید.

1. ورود به برنامه

بروز رسانی ساختار پایگاه داده


این گزینه در بروز رسانی ها کاربرد دارد، برای درک بهتر این گزینه ابتدا به توضیحات زیر دقت نمایید :

اساسا هر نرم افزار حسابداری، دارای دو ساختار خیلی مهم می باشد. اولی ساختار خود برنامه و فایلهای اجرایی آن می باشند. دومی ساختار پایگاه داده و اطلاعات موجود در آن می باشند. معمولا هر وقت که شما نسخه جدیدی از آن نرم افزار را دریافت می کنید، تغییراتی هم در ساختار پایگاه داده ممکن است به همراه داشته باشد.

خوشبختانه در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار تمامی این تغییرات به صورت کاملا اتوماتیک و مدیریت شده صورت می پذیرد، تنها کاری که شما باید انجام بدهید، اینست که بعد از هر بار دریافت بروز رسانی جدید از سایت تولید کننده آن، هنگام ورود به برنامه گزینه "بروز رسانی ساختار پایگاه داده" را تیک بزنید. اگر این گزینه تیک داشته باشد، مشابه تصویر زیر هنگام ورود به برنامه ابتدا ساختار پایگاه داده بررسی می شود و در صورت لزوم بروز رسانی می گردد.

1. ورود به برنامه
اگر این گزینه همواره تیک داشته باشد، هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد، زیرا قبل از بروز رسانی ساختار پایگاه داده، به صورت اتوماتیک ابتدا یک بررسی روی پایگاه داده، صورت می پذیرد و اگر نیاز به بروز رسانی باشد، آن اتفاق خواهد افتاد. تنها مساله ای که ایجاد می کند اینست که شما باید مدت زمان کوتاهی منتظر انجام این بررسی ها باشید.

اگر به هر دلیل مجبور شدید تا نسخه های پشتیبان قدیمی خود را بازیابی نمایید، هنگام ورود به برنامه حتما گزینه "بروز رسانی ساختار پایگاه داده" را تیک بزنید.

ورود به برنامه


برای ورود به برنامه حسابداری فروشگاهی راهکار، کافیست تا نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه "ورود" کلیک کنید.

1. ورود به برنامه
برای مشاهده فهرست کامل آموزشهای این دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکارنویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:


دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار