خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5177 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

صفحه اصلی (میز کار)

صفحه اصلی (میز کار)

کد مطلب : 669 PDF

وقتی وارد برنامه حسابداری فروشگاهی راهکار شوید، محیط اصلی برنامه یا میز کار را مشاهده خواهید کرد. در واقع کلیه کارهایی که در نرم افزار انجام می دهید از طریق این محیط اصلی و در آن صورت می پذیرد. در این آموزش به تشریح قسمتهای مختلف این محیط و همینطور کاربرد هر کدام می پردازیم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

نسخه رایگان نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار را می توانید از لینک زیر و مستقیما از سایت تولید کننده آن دانلود نمایید.

دانلود نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان راهکار

نوار منو


تصویر زیر نوار منو را به شما نشان می دهد.

2. صفحه اصلی (میز کار)
نوار منو، منوهای برنامه را در خود دارد، منوها در واقع کلیه دستوراتی می باشند که در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار، قابل اجرا می باشند. منوها ساختار درختی دارند، یعنی هر منو می تواند دارای زیر منوهایی باشد، و خود آن زیر منوها نیز می توانند دارای زیر منوهای دیگری باشند. در نرم افزار راهکار ما 6 منوی اصلی داریم. که به ترتیب شامل موارد زیر می شوند :

  1. تعاریف : دستورات موجود در این قسمت، مربوط به اطلاعات اولیه و پایه مورد نیاز در نرم افزار می باشد، بعنوان مثال اطلاعات کالاها، طرف حسابها، واحدهای اندازه گیری، و از این قبیل اطلاعات مشابه. اطلاعات پایه یعنی مواردی که شما یکبار معرفی می کنید، اما ممکن است بارها به آنها مراجعه نمایید، بعنوان مثال، شما یک مشتری را یکبار در قسمت طرف حسابها معرفی می کنید و بارها در سایر عملیات برنامه مثل فاکتورهای فروش ممکن است از آن مشتری استفاده نمایید.

  2. عملیات : دستورات مربوط به فعالیتهای جاری کسب و کار شما در این قسمت قرار دارند، واژه عملیات، به عملیات جاری کسب و کارها اشاره دارد، مثل فاکتورهای خرید، فاکتورهای فروش، دریافت وجه از مشتریان، پرداخت چک، و ...

  3. گزارش ها : دستورات مربوط به گزارش های نرم افزار در این قسمت قرار دارند. گزارش ها در واقع به شما این امکان را می دهند تا داده های ثبت شده در قسمت عملیات را، از جنبه های گوناگون مورد ارزیابی قرار بدهید. بعنوان مثال گزارش اقلام فاکتورهای فروش، گزارش دفتر حساب و ...

  4. امکانات : دستورات مربوط به امکانات جانبی نرم افزار در این قسمت قرار دارند. بعنوان مثال سررسید، دفتر یادداشت، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و ...

  5. دستیار راهکار : یکسری ابزارهای خاص مانند ابزار کالایاب، تحت نام دستیار راهکار، در این قسمت از برنامه قرار داده شده اند.

  6. خروج : تنها کاری که این منو انجام می دهد، خروج از برنامه می باشد و البته انتظار دیگری هم از آن نمی رود.

2. صفحه اصلی (میز کار)
کلیه کارهایی که در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار، انجام می دهید، آغاز آن کار از طریق دستورات موجود در منوها می باشد، بعنوان مثال اگر قصد ثبت یک فاکتور فروش را داشته باشید باید ابتدا منوی مربوط به آن را اجرا کنید تا فرم افزودن فاکتور فروش به نمایش در آید، و سپس قادر خواهید بود تا اطلاعات فاکتور را ثبت نمایید.

نوار ابزار


تصویر زیر نوار ابزار را به شما نشان می دهد.

2. صفحه اصلی (میز کار)
در نوار ابزار یکسری امکانات خاص و پر کاربرد قرار داده شده است، که شما می توانید با کلیک بر روی آنها به سرعت آنها را اجرا نمایید. بعنوان مثال با کلیک بر روی تصویر ماشین حساب، برنامه ماشین حساب ویندوز اجرا می شود. علاوه بر این دستورات، نسخه نرم افزار شما در نوار ابزار نمایش داده می شود.

هر چند نوار ابزار می تواند در انجام سریعتر کارها به شما کمک کند، اما اگر احساس می کنید که زیادی جا گرفته است و برایتان مفید نیست می توانید از طریق منوی امکانات آن را مخفی نمایید.

روش مخفی کردن نوار ابزار


ابتدا بر روی منوی "امکانات" کلیک کنید و سپس روی زیر منوی "نمایش" بروید.

2. صفحه اصلی (میز کار)
بر روی منوی "نوار ابزار" کلیک کنید. نوار ابزار مخفی می گردد.

2. صفحه اصلی (میز کار)
اگر می خواهید مجددا نوار ابزار را مشاهده نمایید، دوباره همین مراحل را تکرار کنید، تا نوار ابزار نمایان شود.

نوار حرکت بین فرمها


تصویر زیر نوار حرکت بین فرمها، را به شما نشان می دهد.

2. صفحه اصلی (میز کار)
نوار حرکت بین فرمها، در حالت عادی کاربردی ندارد، کاربرد آن وقتی مشخص می شود که چندین فرم را همزمان باز کرده باشید. هنگامی که چندین فرم را به صورت همزمان باز کرده باشید، به ازاء هر فرم نام و آیکون آن فرم در نوار حرکت بین فرمها نمایان می شود، و شما با کلیک بر روی نام هر فرم می توانید آن فرم را بعنوان فرم جاری انتخاب نمایید. تصویر زیر نوار حرکت بین فرمها، را در وضعیتی که چندین فرم بصورت همزمان باز هستند، نمایش می دهد.

2. صفحه اصلی (میز کار)

پنل منوهای برنامه


تصویر زیر "پنل منوهای برنامه" را به شما نشان می دهد.

2. صفحه اصلی (میز کار)
تمامی دستوراتی که در "پنل منوهای برنامه" مشاهده می کنید، در "نوار منو" نیز موجود می باشند، در واقع در "پنل منوهای برنامه" دستورات پر کاربرد در اختیار شما قرار دارند.
دلیل اینکه آن دستورات مجددا در این قسمت نیز آورده شده اند، اینست که دستورات پر کاربرد تر را راحتتر و صرفا با یک کلیک بتوانید در اختیار داشته باشید. بعنوان مثال، ثبت فاکتورهای خرید و فروش جزء مواردی هستند که قطعا هر کاربری، هر روز با آنها سر و کار خواهد داشت.

با وجود اینکه "پنل منوهای برنامه" صرفا برای راحتی کار شما ایجاد شده است، اما اگر احساس می کنید فضای زیادی از صفحه شما را اشغال کرده است و مایل نیستید تا در این قسمت آنها را ببینید، می توانید آن را مخفی نمایید.

روش مخفی کردن پنل منوهای برنامه


در نوار ابزار بر روی دستور "نمایش منوهای شناور" کلیک کنید.

2. صفحه اصلی (میز کار)
پنل منوهای برنامه، مخفی خواهد شد.

2. صفحه اصلی (میز کار)
برای مشاهده مجدد "پنل منوهای برنامه" می توانید این عملیات را دوباره تکرار کنید. تا "پنل منوهای برنامه" مجددا نمایان شوند.

امکانات آزمایشی نرم افزار


در "پنل منوهای برنامه" یک دسته بندی با نام "امکانات آزمایشی نرم افزار" وجود دارد. این قسمت جزئی از برنامه حسابداری فروشگاهی راهکار نمی باشد، و در واقع امکاناتی را که برای تست در اختیار کاربران قرار داده می شود، در این قسمت می گنجانند. بعد از تست ممکن است نهایی شوند و در منوهای نرم افزار گنجانده شوند، ممکن هم هست حذف گردند و دیگر بخشی از نرم افزار نباشند.

تصویر زیر "امکانات آزمایشی نرم افزار" را به شما نشان می دهد.

2. صفحه اصلی (میز کار)

نوار وضعیت


تصویر زیر "نوار وضعیت" را به شما نشان می دهد.

2. صفحه اصلی (میز کار)
نوار وضعیت یکسری اطلاعات کلی را به شما نشان می دهد. بعنوان مثال نام کاربری که وارد برنامه شده است و تاریخ و ساعت جاری سیستم.

2. صفحه اصلی (میز کار)
اگر تمایلی به مشاهده نوار وضعیت نداشته باشید می توانید آن را مخفی کنید.

روش مخفی کردن نوار وضعیت


بر روی منوی "امکانات" کلیک کنید و سپس نشانگر ماوس را روی دستور "نمایش" ببرید.

2. صفحه اصلی (میز کار)
بر روی دستور "نوار وضعیت" کلیک کنید. نوار وضعیت مخفی خواهد شد.

2. صفحه اصلی (میز کار)
برای مشاهده مجدد "نوار وضعیت" این مراحل را تکرار کنید. نوار وضعیت دوباره نمایان خواهد شد.

برای مشاهده فهرست کامل آموزشهای این دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار


نویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:


دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار